Jak sprawdzić, czy mamy predyspozycje do chorób genetycznych?

predyspozycje do chorób genetycznych
Jak sprawdzić, czy mamy predyspozycje do chorób genetycznych? Foto swiftsciencewriting/Pixabay

Wiele chorób ma podłoże genetyczne. Nowotwory, otyłość czy cukrzyca często na długo zostają w rodzinie, wędrując przez pokolenia. Nie wszystko da się jednak zobaczyć gołym okiem. W naszym DNA mogą drzemać choroby, z którymi do tej pory nie mieliśmy do czynienia. To, czy mamy predyspozycje do pewnych chorób genetycznych, można na szczęście sprawdzić. Odpowiedzi udzielą np. badania nutrigenetyczne.

Badania nutrigenetyczne

Dzięki kompleksowemu zestawowi testów nutrigenetycznych odkryjemy skłonności i predyspozycje unikalne dla naszego organizmu. Na szczęście cała procedura jest szybka i bezpieczna. Jak dowiedziałyśmy się w Klinice medycyny estetycznej i anti-aging dr Beaty Dethloff, badania zajmują tylko kilka minut. Specjalista pobiera wymaz z wewnętrznej części policzka za pomocą patyczka, który później wysyłany jest do laboratorium. Następnie wystarczy już tylko poczekać na wyniki. Co więcej, podobne badanie wykonujemy tylko jeden raz w życiu. Nasze DNA nie zmienia się, także raz uzyskane informacje na zawsze pozostaną takie same.

Predyspozycje do chorób genetycznych

Dzięki badaniom nutrigenetycznym, na przykład Genodiet iGenesis oferowanym przez Klinikę medycyny estetycznej i anti-aging dr Beaty Dethloff, pacjent dowie się, czy ma genetyczne predyspozycje do cukrzycy typu II, insulinooporności, nadciśnienia tętniczego, zawałów serca, udaru, hipercholesterolemii, hiperglikemii bądź otyłości. Poza tym testy te są w stanie zbadać także predyspozycje do rozwoju osteoporozy, uszkodzeń chrząstki oraz trombofilii. W genach znajdują się też informacje o zdrowiu naszego mózgu. Dlatego podczas badań zbadana zostaje predyspozycja do zaburzeń nastroju oraz stanów depresyjnych. Na podstawie wyników można również przewidzieć, jak wiek wpłynie na nasze funkcje poznawcze, w tym pamięć.

Choroby cywilizacyjne

Nowotwory, otyłość i choroby autoimmunologiczne to prawdziwe epidemie XXI wieku. W walce z nimi nie pomaga to, że wiele zaatakowanych organizmów ludzkich nie może pochwalić się odpowiednią proporcją kwasów tłuszczowych. Utrzymanie wyższego poziomu kwasów omega 3 od kwasów omega 6 wspomaga obronę przed procesami chorobotwórczymi. Jeśli proporcje te się zmienią, ciało narażone jest na utajony stan zapalny. Dlatego poza badaniami genetycznymi warto wykonać również test Omega, sprawdzający ilość kwasów omega w organizmie.

Zobacz także: CUKRZYCA – PIERWSZA NIEZAKAŹNA EPIDEMIA W HISTORII

Jak obronić się przed chorobami

Badania nutrigenetyczne nastawione są na ułożenie planu diety, która wspomoże zdrowie i układ immunologiczny naszego ciała. Wprowadzenie odpowiednich zmian zmniejszy m.in. ryzyko wystąpienia niektórych chorób dietozależnych. Dzięki wykonaniu testów można wykluczyć też z jadłospisu pokarmy, których nie trawimy i które wywołują alergię. Dostosowanie menu do indywidualnego metabolizmu daje większą szansę na pozostanie w dobrym stanie. Wpływa również na samopoczucie. Co więcej, wyniki badań pokażą, czy nasz organizm ma problem z wchłanianiem pewnych witamin bądź minerałów, których niedobory potrafią być groźne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

spot_img

Najnowsze wpisy

Zapalenie mieszków włosowych a depilacja

Depilacja to popularny zabieg, który ma na celu usunięcie niechcianego owłosienia. Niestety, może on prowadzić do poważnych problemów skórnych, takich jak zapalenie mieszków włosowych....

Zapalenie mieszków włosowych a depilacja

Depilacja to jeden z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych. Niestety, nie wszyscy wiedzą, że może ona prowadzić do zapalenia mieszków włosowych. Zapalenie mieszków włosowych jest stanem zapalnym skóry, który może powodować swędzenie, pieczenie i bolesność. Aby uniknąć tego problemu, warto wybrać bezpieczną metodę depilacji. Możesz wybrać laserowe usuwanie włosów lub inne metody depilacji, które są bezpieczne dla skóry. Przed wyborem odpowiedniej metody depilacji warto skonsultować się z lekarzem lub kosmetyczką. Wybierając bezpieczną metodę depilacji, możesz cieszyć się gładką skórą bez ryzyka zapalenia mieszków włosowych.

Zapalenie mieszków włosowych a depilacja

Depilacja a zapalenie mieszków włosowych Depilacja, czyli usuwanie włosów z ciała, jest jednym z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych. Wiele osób korzysta z tego zabiegu, aby zapewnić...

Jak depilacja wpływa na zapalenie mieszków włosowych?

Depilacja - skuteczny sposób na zapalenie mieszków włosowych? Depilacja to jeden z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych, który polega na usuwaniu włosów za pomocą różnych metod. Może...

Dieta alkaliczna: Przykładowy siedmiodniowy jadłospis

Dieta alkaliczna to plan żywieniowy oparty na idei utrzymania równowagi kwasowo-zasadowej w organizmie poprzez spożywanie pokarmów o działaniu alkalicznym. Główne założenia tej diety to: Spożywanie...
spot_img