Jak sprawdzić, czy mamy predyspozycje do chorób genetycznych?

predyspozycje do chorób genetycznych
Jak sprawdzić, czy mamy predyspozycje do chorób genetycznych? Foto swiftsciencewriting/Pixabay

Wiele chorób ma podłoże genetyczne. Nowotwory, otyłość czy cukrzyca często na długo zostają w rodzinie, wędrując przez pokolenia. Nie wszystko da się jednak zobaczyć gołym okiem. W naszym DNA mogą drzemać choroby, z którymi do tej pory nie mieliśmy do czynienia. To, czy mamy predyspozycje do pewnych chorób genetycznych, można na szczęście sprawdzić. Odpowiedzi udzielą np. badania nutrigenetyczne.

Badania nutrigenetyczne

Dzięki kompleksowemu zestawowi testów nutrigenetycznych odkryjemy skłonności i predyspozycje unikalne dla naszego organizmu. Na szczęście cała procedura jest szybka i bezpieczna. Jak dowiedziałyśmy się w Klinice medycyny estetycznej i anti-aging dr Beaty Dethloff, badania zajmują tylko kilka minut. Specjalista pobiera wymaz z wewnętrznej części policzka za pomocą patyczka, który później wysyłany jest do laboratorium. Następnie wystarczy już tylko poczekać na wyniki. Co więcej, podobne badanie wykonujemy tylko jeden raz w życiu. Nasze DNA nie zmienia się, także raz uzyskane informacje na zawsze pozostaną takie same.

Predyspozycje do chorób genetycznych

Dzięki badaniom nutrigenetycznym, na przykład Genodiet iGenesis oferowanym przez Klinikę medycyny estetycznej i anti-aging dr Beaty Dethloff, pacjent dowie się, czy ma genetyczne predyspozycje do cukrzycy typu II, insulinooporności, nadciśnienia tętniczego, zawałów serca, udaru, hipercholesterolemii, hiperglikemii bądź otyłości. Poza tym testy te są w stanie zbadać także predyspozycje do rozwoju osteoporozy, uszkodzeń chrząstki oraz trombofilii. W genach znajdują się też informacje o zdrowiu naszego mózgu. Dlatego podczas badań zbadana zostaje predyspozycja do zaburzeń nastroju oraz stanów depresyjnych. Na podstawie wyników można również przewidzieć, jak wiek wpłynie na nasze funkcje poznawcze, w tym pamięć.

Choroby cywilizacyjne

Nowotwory, otyłość i choroby autoimmunologiczne to prawdziwe epidemie XXI wieku. W walce z nimi nie pomaga to, że wiele zaatakowanych organizmów ludzkich nie może pochwalić się odpowiednią proporcją kwasów tłuszczowych. Utrzymanie wyższego poziomu kwasów omega 3 od kwasów omega 6 wspomaga obronę przed procesami chorobotwórczymi. Jeśli proporcje te się zmienią, ciało narażone jest na utajony stan zapalny. Dlatego poza badaniami genetycznymi warto wykonać również test Omega, sprawdzający ilość kwasów omega w organizmie.

Zobacz także: CUKRZYCA – PIERWSZA NIEZAKAŹNA EPIDEMIA W HISTORII

Jak obronić się przed chorobami

Badania nutrigenetyczne nastawione są na ułożenie planu diety, która wspomoże zdrowie i układ immunologiczny naszego ciała. Wprowadzenie odpowiednich zmian zmniejszy m.in. ryzyko wystąpienia niektórych chorób dietozależnych. Dzięki wykonaniu testów można wykluczyć też z jadłospisu pokarmy, których nie trawimy i które wywołują alergię. Dostosowanie menu do indywidualnego metabolizmu daje większą szansę na pozostanie w dobrym stanie. Wpływa również na samopoczucie. Co więcej, wyniki badań pokażą, czy nasz organizm ma problem z wchłanianiem pewnych witamin bądź minerałów, których niedobory potrafią być groźne.

spot_img

Najnowsze wpisy

Jak suszarka z pompą ciepła może odmienić twoje życie domowe?

Witaj w świecie, gdzie codzienne obowiązki domowe nie muszą być uciążliwe, a nowoczesne technologie stają się naszymi sprzymierzeńcami w walce o więcej wolnego czasu...

Bostonka: czy to groźna choroba? Co powinieneś wiedzieć

Wczesne objawy bostonki – jak rozpoznać chorobę? Pierwsze sygnały, które mogą nasuwać podejrzenie bostonki, to pojawienie się charakterystycznych wykwitów w jamie ustnej. Te mogą się...

Jak skutecznie wyleczyć opryszczkę?

Czy masz dość walki z nieprzyjemnymi i bolesnymi opryszczkami? Nie martw się, istnieją skuteczne sposoby na wyleczenie tego problemu! Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak pozbyć się opryszczki raz na zawsze. Nie trać czasu na szukanie kolejnych metod - mamy dla Ciebie sprawdzone sposoby działające od zaraz! Zobacz sam/a!

Na czym polega SIBO – choroba, która atakuje układ pokarmowy?

Czy wiesz, że bakterie mogą być przyczyną poważnych problemów z układem pokarmowym? Poznaj SIBO - chorobę, która atakuje jelita i może wywołać wiele nieprzyjemnych objawów. Dowiedz się, jak rozpoznać i leczyć tę dolegliwość oraz jakie są jej potencjalne konsekwencje dla zdrowia. Przekonaj się, dlaczego warto zadbać o równowagę mikroflory jelitowej i unikać nadmiernego namnażania szkodliwych bakterii. Zapoznaj się z artykułem na temat SIBO już teraz!

Dieta genetyczna – o co z nią chodzi

Czy wiesz, że twoja dieta może być dostosowana do Twojego genotypu? Poznaj tajemnice diety genetycznej i dowiedz się, jakie produkty są dla Ciebie najkorzystniejsze. Odkryj nowy sposób na zdrowe odżywianie!
spot_img