Zdrowie psychiczne i fizyczne receptą na lepszy Nowy Rok

Zdrowie psychiczne i fizyczne receptą na lepszy Nowy Rok - photo by PublicDomainPictures
Zdrowie psychiczne i fizyczne receptą na lepszy Nowy Rok – photo by PublicDomainPictures

Pierwszym krokiem będzie zadbanie o zdrowie psychiczne, co będzie idealnym motorem do pracy nad lepszą wersją siebie i ułatwi realizację wszystkich noworocznych postanowień.

Najczęstszym wyzwaniem stawianym sobie wraz z Nowym Rokiem jest prowadzenie zdrowego trybu życia. Często wiąże się to z rozpoczęciem restrykcyjnej diety, czy katorżniczych treningów. Tymczasem zdrowy tryb życia to przede wszystkim zdrowe wybory, prawidłowa suplementacja i równowaga psychiczna.

Korzyści płynące z regularnego ćwiczenia

Bez wątpienia, aktywność fizyczna pozwala utrzymać odpowiednią wagę, wzmacnia serce, wydolność organizmu oraz wspomaga funkcjonowanie układu kostnego i mięśniowego. To na tych profitach z ćwiczeń ludzie najczęściej koncentrują swoją uwagę. Tymczasem ruch ma także zbawienny wpływ na naszą psychikę, a jeśli zostanie to połączone z odpowiednią suplementacją, organizm na pewno nam się odwdzięczy. Co więcej, prawidłowe funkcjonowanie mózgu, sprawi, że będziemy emanować pozytywną energią, która jest motorem do działania i pomaga realizować noworoczne cele.

Zazwyczaj pierwszą wymówką przed rozpoczęciem ćwiczeń staje się zmęczenie. To bardzo zgubny pretekst! Sesja ćwiczeń fizycznych powoduje, że uczucia znużenia, zmęczenia, ospałości czy braku energii – znikają. Aktywność prowadzi do obniżenia poziomu negatywnych stanów emocjonalnych, takich jak smutek czy przygnębienie, a uprawiana regularnie poprawia nastrój i samopoczucie.

Odpowiednia suplementacja

Aby kompleksowo zadbać o swoje zdrowie warto pamiętać o prawidłowej suplementacji, która ma ogromny wpływ na funkcjonowanie organizmu. W tym aspekcie z pomocą przychodzi Herbalifeline Max, suplement diety zawierający kwasy tłuszczowe omega-3. W żelowej kapsułce znajdują się drogocenne kwasy EPA i DHA, które wspomagają prawidłowe funkcjonowanie serca, utrzymanie właściwego ciśnienia krwi oraz poziomu trójglicerydów, a co za tym idzie – stabilizację nastroju.

Kora mózgowa jest w 60% zbudowana z DHA, który jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania mózgu, a także całego układu nerwowego. Osoby, które mają bardzo niski poziom kwasu DHA często cierpią na zaburzenia emocjonalne, a nawet ciężkie depresje. Z kolei EPA, poprzez zwiększenie przepływu krwi w mózgu ułatwia dotarcie tlenu i składników odżywczych do mózgu. Kwasy z grupy omega 3 stabilizują nastrój, zmniejszają możliwość pojawienia się uczucia zamęczania, lęku, gniewu oraz objawów depresyjnych – które są bardzo częstym powodem porzucania noworocznych celów. Problem leży zazwyczaj nie w zbyt trudnych ćwiczeniach, uciążliwej diecie czy braku czasu na wymarzony wyjazd – ale w naszej głowie.

Wraz z Nowym Rokiem, warto postawić sobie nowe wyzwania, pod warunkiem, że je zrealizujemy. By mieć tę pewność należy zadbać o prawidłowe funkcjonowanie mózgu i całego organizmu. Aktywność fizyczna połączona z suplementacją to najlepszy start w zdrowy rok, pełen energii i dobrego nastawienia.

Zdrowie psychiczne i fizyczne receptą na lepszy Nowy Rok
Zdrowie psychiczne i fizyczne receptą na lepszy Nowy Rok
spot_img

Najnowsze wpisy

Jak suszarka z pompą ciepła może odmienić twoje życie domowe?

Witaj w świecie, gdzie codzienne obowiązki domowe nie muszą być uciążliwe, a nowoczesne technologie stają się naszymi sprzymierzeńcami w walce o więcej wolnego czasu...

Bostonka: czy to groźna choroba? Co powinieneś wiedzieć

Wczesne objawy bostonki – jak rozpoznać chorobę? Pierwsze sygnały, które mogą nasuwać podejrzenie bostonki, to pojawienie się charakterystycznych wykwitów w jamie ustnej. Te mogą się...

Jak skutecznie wyleczyć opryszczkę?

Czy masz dość walki z nieprzyjemnymi i bolesnymi opryszczkami? Nie martw się, istnieją skuteczne sposoby na wyleczenie tego problemu! Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak pozbyć się opryszczki raz na zawsze. Nie trać czasu na szukanie kolejnych metod - mamy dla Ciebie sprawdzone sposoby działające od zaraz! Zobacz sam/a!

Na czym polega SIBO – choroba, która atakuje układ pokarmowy?

Czy wiesz, że bakterie mogą być przyczyną poważnych problemów z układem pokarmowym? Poznaj SIBO - chorobę, która atakuje jelita i może wywołać wiele nieprzyjemnych objawów. Dowiedz się, jak rozpoznać i leczyć tę dolegliwość oraz jakie są jej potencjalne konsekwencje dla zdrowia. Przekonaj się, dlaczego warto zadbać o równowagę mikroflory jelitowej i unikać nadmiernego namnażania szkodliwych bakterii. Zapoznaj się z artykułem na temat SIBO już teraz!

Dieta genetyczna – o co z nią chodzi

Czy wiesz, że twoja dieta może być dostosowana do Twojego genotypu? Poznaj tajemnice diety genetycznej i dowiedz się, jakie produkty są dla Ciebie najkorzystniejsze. Odkryj nowy sposób na zdrowe odżywianie!
spot_img