Zdrowie psychiczne i fizyczne receptą na lepszy Nowy Rok

Zdrowie psychiczne i fizyczne receptą na lepszy Nowy Rok - photo by PublicDomainPictures

Zdrowie psychiczne i fizyczne receptą na lepszy Nowy Rok – photo by PublicDomainPictures

Pierwszym krokiem będzie zadbanie o zdrowie psychiczne, co będzie idealnym motorem do pracy nad lepszą wersją siebie i ułatwi realizację wszystkich noworocznych postanowień.

Najczęstszym wyzwaniem stawianym sobie wraz z Nowym Rokiem jest prowadzenie zdrowego trybu życia. Często wiąże się to z rozpoczęciem restrykcyjnej diety, czy katorżniczych treningów. Tymczasem zdrowy tryb życia to przede wszystkim zdrowe wybory, prawidłowa suplementacja i równowaga psychiczna.

Korzyści płynące z regularnego ćwiczenia

Bez wątpienia, aktywność fizyczna pozwala utrzymać odpowiednią wagę, wzmacnia serce, wydolność organizmu oraz wspomaga funkcjonowanie układu kostnego i mięśniowego. To na tych profitach z ćwiczeń ludzie najczęściej koncentrują swoją uwagę. Tymczasem ruch ma także zbawienny wpływ na naszą psychikę, a jeśli zostanie to połączone z odpowiednią suplementacją, organizm na pewno nam się odwdzięczy. Co więcej, prawidłowe funkcjonowanie mózgu, sprawi, że będziemy emanować pozytywną energią, która jest motorem do działania i pomaga realizować noworoczne cele.

Zazwyczaj pierwszą wymówką przed rozpoczęciem ćwiczeń staje się zmęczenie. To bardzo zgubny pretekst! Sesja ćwiczeń fizycznych powoduje, że uczucia znużenia, zmęczenia, ospałości czy braku energii – znikają. Aktywność prowadzi do obniżenia poziomu negatywnych stanów emocjonalnych, takich jak smutek czy przygnębienie, a uprawiana regularnie poprawia nastrój i samopoczucie.

Odpowiednia suplementacja

Aby kompleksowo zadbać o swoje zdrowie warto pamiętać o prawidłowej suplementacji, która ma ogromny wpływ na funkcjonowanie organizmu. W tym aspekcie z pomocą przychodzi Herbalifeline Max, suplement diety zawierający kwasy tłuszczowe omega-3. W żelowej kapsułce znajdują się drogocenne kwasy EPA i DHA, które wspomagają prawidłowe funkcjonowanie serca, utrzymanie właściwego ciśnienia krwi oraz poziomu trójglicerydów, a co za tym idzie – stabilizację nastroju.

Kora mózgowa jest w 60% zbudowana z DHA, który jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania mózgu, a także całego układu nerwowego. Osoby, które mają bardzo niski poziom kwasu DHA często cierpią na zaburzenia emocjonalne, a nawet ciężkie depresje. Z kolei EPA, poprzez zwiększenie przepływu krwi w mózgu ułatwia dotarcie tlenu i składników odżywczych do mózgu. Kwasy z grupy omega 3 stabilizują nastrój, zmniejszają możliwość pojawienia się uczucia zamęczania, lęku, gniewu oraz objawów depresyjnych – które są bardzo częstym powodem porzucania noworocznych celów. Problem leży zazwyczaj nie w zbyt trudnych ćwiczeniach, uciążliwej diecie czy braku czasu na wymarzony wyjazd – ale w naszej głowie.

Wraz z Nowym Rokiem, warto postawić sobie nowe wyzwania, pod warunkiem, że je zrealizujemy. By mieć tę pewność należy zadbać o prawidłowe funkcjonowanie mózgu i całego organizmu. Aktywność fizyczna połączona z suplementacją to najlepszy start w zdrowy rok, pełen energii i dobrego nastawienia.

Zdrowie psychiczne i fizyczne receptą na lepszy Nowy Rok

Zdrowie psychiczne i fizyczne receptą na lepszy Nowy Rok