Zdrowe i elastyczne stawy

lizotinBól i zwyrodnienie stawów to dolegliwości, na które skarżą się przede wszystkim osoby po 45. roku życia, a także osoby młodsze, np. z nadwagą lub wykonujące często określone prace (np. układanie parkietów na kolanach, gra w tenisa). Choroby stawów powodują ból, którego efektem są ograniczenia w wykonywaniu ruchów, znacznie utrudniające codzienne funkcjonowanie. Dla osób, które chcą cieszyć się mocnymi i elastycznymi stawami powstał suplement diety LITOZIN® Forte.

3 kroki do zdrowych i sprawnych stawów

Co zrobić, żeby dolegliwości stawów nie przeszkadzały nam w codziennym funkcjonowaniu?Jak radzić sobie z bólem wykorzystując znane i sprawdzone sposoby?

Podpowiadamy 3 sposoby, które warto wprowadzić w życie, by skutecznie walczyć z bólami stawów.

Najważniejszy jest ruch

Gdy odczuwamy ból stawów automatycznie jesteśmy mniej aktywni fizycznie, gdyż obawiamy się dolegliwości bólowych związanych z wysiłkiem. Nie powinniśmy jednak stronić od aktywności. Adekwatny do naszych możliwości ruch to jeden z naszych największych sprzymierzeńców w walce z chorobą stawów. Należy pamiętać, że w przypadku zaawansowanego procesu chorobowego, zakres ruchów jakie możemy wykonywać jest bardzo ograniczony. Najlepiej zdecydować się wtedy na wszelkie aktywności wykonywane zgodnie z naturalnym ruchem stawów.

Osoby, które mają problemy ze stawami kolanowymi mogą zdecydować się na:

 • jazdę na rowerze,
 • nordic walking,
 • pływanie (określonymi stylami)

Tym, którzy mają problemy ze stawami łokciowymi poleca się:

 • wybierać ćwiczenia z lekkimi obciążeniem
 • wykonywać delikatne ćwiczenia skupione również na nadgarstkach np.
 • „wkręcanie żarówek”

Przy problemach ze stawami kręgosłupa, zalecane są:

 • ćwiczenia wzmacniające mięśnie pleców, aby stabilizowały chory kręgosłup

Warto zadbać również o to, aby podstawowe codzienne czynności wykonywać w taki sposób, który nie powoduje nadmiernego obciążania stawów, np. zachowywanie odpowiedniej postawy podczas pracy biurowej.

Dobra dieta to podstawa

Warto zadbać również o odpowiednio zbilansowaną dietę. Powinniśmy dostarczać naszemu organizmowi składników, które będą wzmacniały chrząstkę, a unikać tych które mogą potęgować dolegliwości.

 • Białko to sposób na wspomaganie regeneracji chrząstek stawowych. Znajdziemy je m.in. w jajkach, chudym mięsie, nabiale np. kefirze, mleku czy twarogu.
 • Kwasy omega-3 (EPA i DHA), których w Polsce spożywamy zbyt mało, zawarte są w rybach morskich czy tranie.
 • Witamina C to kolejny ważny składnik, który wspiera produkcję kolagenu – składnika chrząstki. Odnajdziemy ją m.in. w cytrusach, natce pietruszki, jagodach goi czy kiszonej kapuście.

By wspomóc organizm powinniśmy wyeliminować wszelkie wysoko przetworzone produkty (batony, chipsy, produkty instant). Warto również pamiętać, aby do pieczenia czy gotowania unikać wykorzystywania białej mąki.

Siła suplementów

Aby jak najdłużej zachować zdrowe stawy warto skupić się na codziennym dbaniu o nie i sięgnąć po suplementy diety wykorzystujące naturalne i sprawdzone składniki. Jednym z największych sprzymierzeńców zdrowych stawów jest dzika róża. Właściwości tej rośliny w kontekście zdrowia stawów są dobrze znane w Skandynawii, czas by poznali je również Polacy.

Spożywanie proszku z dzikiej róży zwiększa ruchomość stawów, a także pozwala na zmniejszenie ilości przyjmowanych leków przeciwbólowych. Warto więc korzystać z suplementów takich jak LITOZIN® Forte, którego unikalny skład oparty jest na starannie wybranych owocach dzikiej róży.

LITOZIN® Forte:

 • to unikalny suplement diety oparty na skoncentrowanej formule, jako jedyny na rynku preparat zawiera kompleks składników aktywnych – Rosenoid® (połączenie galaktolipidów, kwasów triterpenowych, karotenoidów, flawonoidów i witaminy C), uzyskany dzięki delikatnemu procesowi suszenia i przetwarzania starannie wybranych owoców dzikiej róży, która posiada działanie potwierdzone badaniami klinicznymi
 • pomaga utrzymać zdrowe i elastyczne stawy,
 • wspomaga prawidłową produkcję kolagenu i funkcjonowanie chrząstki stawowej
 • można go łączyć z innymi preparatami i stosować długotrwale

Cena:

90 kapsułek – ok. 32 zł
Zalecane spożycie: 3 kapsułki dziennie
Produkt powinien być stosowany nieprzerwanie, nie krócej niż 2-3 miesiące.