Zastosowanie koncentratorów tlenu w chorobach układu oddechowego

Choroby układu oddechowego przebiegają z częściową niewydolnością oddechową. Aby zapobiec niskiej saturacji i doprowadzić odpowiednią ilość tlenu do układu oddechowego, a dalej krwi i serca, należy w przewlekłych chorobach układu oddechowego stosować koncentratory tlenu. Warto dowiedzieć się na ten temat więcej.

Koncentratory tlenowe – jakie wyróżniamy rodzaje i jak działają?

Wyróżniamy koncentratory tlenowe stacjonarne i przenośne. Te pierwsze podłącza się bezpośrednio do sieci w domu, a drugie mogą działać dzięki akumulatorowi. Najbardziej wydajne są koncentratory stacjonarne i takie używa się w przypadku osób obłożnie chorych, np. na raka płuc, w przypadku których niewydolność oddechowa jest znaczna. Ze stacjonarnych koncentratorów mogą korzystać także osoby cierpiące na chorobę obturacyjną płuc. Oczywiście mając w pamięci nie tak dawną pandemię koronawirusa, warto podkreślić, że koncentrator tlenowy w przypadku problemów z oddychaniem może poprawić ogólny stan pacjenta i pomóc w walce z chorobą. Przed włączeniem koncentratora tlenu czy to stacjonarnego, czy przenośnego konieczne jest napełnienie zbiornika z nawilżaczem wodą destylowaną. Dzięki temu można zapobiegać suchej śluzówce. Wodę należy wymieniać i uzupełniać latem nawet codziennie, zwłaszcza gdy panują upały. W normalnych warunkach wystarczy napełnianie zbiornika raz w tygodniu. Do podawania tlenu stosuje się maski tlenowe lub wąsy tlenowe. Generator tlenu medycznego korzysta z powietrza atmosferycznego, które oczyszcza dzięki filtrom. Absorbuje też azot i w ten sposób do organizmu chorego trafia tlen w stężeniu przekraczającym 90%. Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej na temat możliwości wynajmu takiego urządzenia, to koniecznie wejdźcie na stronę: https://www.brandvital.eu/aparaty-cpap-i-koncentratory-tlenu/koncentrator-tlenu-czym-jest-jak-dziala-jak-go-uzywac-i-gdzie-wynajac/.

Kto powinien korzystać z koncentratorów tlenowych?

Generator tlenu medycznego sprawdza się w przypadku wszystkich chorób układu oddechowego, począwszy od astmy oskrzelowej przez mukowiscydozę aż na raku płuc kończąc. Oczywiście terapia tlenowa ma znacznie szersze zastosowanie i może wykazywać pozytywne działanie choćby w leczeniu depresji. Separator tlenu pomoże w przypadku chorób układu krążenia, czy chorób serca, niedokrwistości, nadciśnieniu czy niedociśnieniu. Oczywiście ilość tlenu podawanego na minutę powinna być ściśle regulowana i określa ją lekarz prowadzący danego pacjenta. Tlen może być podawany przez kilka godzin na dobę, a w szczególnych przypadkach nawet przez całą dobę. Nie ma obaw, że się wyczerpie, czy nastąpi wybuch, bo urządzenie korzysta z tlenu atmosferycznego. Warto wybierać urządzenia, które mogą działać też na akumulator, który można wcześniej naładować. Jest to zabezpieczenie w przypadku przerw w dostawie prądu.

Artykuł partnera

spot_img

Najnowsze wpisy

Jak suszarka z pompą ciepła może odmienić twoje życie domowe?

Witaj w świecie, gdzie codzienne obowiązki domowe nie muszą być uciążliwe, a nowoczesne technologie stają się naszymi sprzymierzeńcami w walce o więcej wolnego czasu...

Bostonka: czy to groźna choroba? Co powinieneś wiedzieć

Wczesne objawy bostonki – jak rozpoznać chorobę? Pierwsze sygnały, które mogą nasuwać podejrzenie bostonki, to pojawienie się charakterystycznych wykwitów w jamie ustnej. Te mogą się...

Jak skutecznie wyleczyć opryszczkę?

Czy masz dość walki z nieprzyjemnymi i bolesnymi opryszczkami? Nie martw się, istnieją skuteczne sposoby na wyleczenie tego problemu! Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak pozbyć się opryszczki raz na zawsze. Nie trać czasu na szukanie kolejnych metod - mamy dla Ciebie sprawdzone sposoby działające od zaraz! Zobacz sam/a!

Na czym polega SIBO – choroba, która atakuje układ pokarmowy?

Czy wiesz, że bakterie mogą być przyczyną poważnych problemów z układem pokarmowym? Poznaj SIBO - chorobę, która atakuje jelita i może wywołać wiele nieprzyjemnych objawów. Dowiedz się, jak rozpoznać i leczyć tę dolegliwość oraz jakie są jej potencjalne konsekwencje dla zdrowia. Przekonaj się, dlaczego warto zadbać o równowagę mikroflory jelitowej i unikać nadmiernego namnażania szkodliwych bakterii. Zapoznaj się z artykułem na temat SIBO już teraz!

Dieta genetyczna – o co z nią chodzi

Czy wiesz, że twoja dieta może być dostosowana do Twojego genotypu? Poznaj tajemnice diety genetycznej i dowiedz się, jakie produkty są dla Ciebie najkorzystniejsze. Odkryj nowy sposób na zdrowe odżywianie!
spot_img