Zastosowanie koncentratorów tlenu w chorobach układu oddechowego

Choroby układu oddechowego przebiegają z częściową niewydolnością oddechową. Aby zapobiec niskiej saturacji i doprowadzić odpowiednią ilość tlenu do układu oddechowego, a dalej krwi i serca, należy w przewlekłych chorobach układu oddechowego stosować koncentratory tlenu. Warto dowiedzieć się na ten temat więcej.

Koncentratory tlenowe – jakie wyróżniamy rodzaje i jak działają?

Wyróżniamy koncentratory tlenowe stacjonarne i przenośne. Te pierwsze podłącza się bezpośrednio do sieci w domu, a drugie mogą działać dzięki akumulatorowi. Najbardziej wydajne są koncentratory stacjonarne i takie używa się w przypadku osób obłożnie chorych, np. na raka płuc, w przypadku których niewydolność oddechowa jest znaczna. Ze stacjonarnych koncentratorów mogą korzystać także osoby cierpiące na chorobę obturacyjną płuc. Oczywiście mając w pamięci nie tak dawną pandemię koronawirusa, warto podkreślić, że koncentrator tlenowy w przypadku problemów z oddychaniem może poprawić ogólny stan pacjenta i pomóc w walce z chorobą. Przed włączeniem koncentratora tlenu czy to stacjonarnego, czy przenośnego konieczne jest napełnienie zbiornika z nawilżaczem wodą destylowaną. Dzięki temu można zapobiegać suchej śluzówce. Wodę należy wymieniać i uzupełniać latem nawet codziennie, zwłaszcza gdy panują upały. W normalnych warunkach wystarczy napełnianie zbiornika raz w tygodniu. Do podawania tlenu stosuje się maski tlenowe lub wąsy tlenowe. Generator tlenu medycznego korzysta z powietrza atmosferycznego, które oczyszcza dzięki filtrom. Absorbuje też azot i w ten sposób do organizmu chorego trafia tlen w stężeniu przekraczającym 90%. Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej na temat możliwości wynajmu takiego urządzenia, to koniecznie wejdźcie na stronę: https://www.brandvital.eu/aparaty-cpap-i-koncentratory-tlenu/koncentrator-tlenu-czym-jest-jak-dziala-jak-go-uzywac-i-gdzie-wynajac/.

Kto powinien korzystać z koncentratorów tlenowych?

Generator tlenu medycznego sprawdza się w przypadku wszystkich chorób układu oddechowego, począwszy od astmy oskrzelowej przez mukowiscydozę aż na raku płuc kończąc. Oczywiście terapia tlenowa ma znacznie szersze zastosowanie i może wykazywać pozytywne działanie choćby w leczeniu depresji. Separator tlenu pomoże w przypadku chorób układu krążenia, czy chorób serca, niedokrwistości, nadciśnieniu czy niedociśnieniu. Oczywiście ilość tlenu podawanego na minutę powinna być ściśle regulowana i określa ją lekarz prowadzący danego pacjenta. Tlen może być podawany przez kilka godzin na dobę, a w szczególnych przypadkach nawet przez całą dobę. Nie ma obaw, że się wyczerpie, czy nastąpi wybuch, bo urządzenie korzysta z tlenu atmosferycznego. Warto wybierać urządzenia, które mogą działać też na akumulator, który można wcześniej naładować. Jest to zabezpieczenie w przypadku przerw w dostawie prądu.

Artykuł partnera

spot_img

Najnowsze wpisy

Bostonka: czy to groźna choroba? Co powinieneś wiedzieć

Wczesne objawy bostonki – jak rozpoznać chorobę? Pierwsze sygnały, które mogą nasuwać podejrzenie bostonki, to pojawienie się charakterystycznych wykwitów w jamie ustnej. Te mogą się...

Jak skutecznie wyleczyć opryszczkę?

Czy masz dość walki z nieprzyjemnymi i bolesnymi opryszczkami? Nie martw się, istnieją skuteczne sposoby na wyleczenie tego problemu! Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak pozbyć się opryszczki raz na zawsze. Nie trać czasu na szukanie kolejnych metod - mamy dla Ciebie sprawdzone sposoby działające od zaraz! Zobacz sam/a!

Na czym polega SIBO – choroba, która atakuje układ pokarmowy?

Czy wiesz, że bakterie mogą być przyczyną poważnych problemów z układem pokarmowym? Poznaj SIBO - chorobę, która atakuje jelita i może wywołać wiele nieprzyjemnych objawów. Dowiedz się, jak rozpoznać i leczyć tę dolegliwość oraz jakie są jej potencjalne konsekwencje dla zdrowia. Przekonaj się, dlaczego warto zadbać o równowagę mikroflory jelitowej i unikać nadmiernego namnażania szkodliwych bakterii. Zapoznaj się z artykułem na temat SIBO już teraz!

Dieta genetyczna – o co z nią chodzi

Czy wiesz, że twoja dieta może być dostosowana do Twojego genotypu? Poznaj tajemnice diety genetycznej i dowiedz się, jakie produkty są dla Ciebie najkorzystniejsze. Odkryj nowy sposób na zdrowe odżywianie!

Czym jest krem konopny na łuszczycę?

Chociaż nie istnieje skuteczne lekarstwo na łuszczycę, wiele osób szuka metod łagodzących objawy i poprawiających jakość życia. W ostatnich latach kremy konopne stały się...
spot_img