Zadbaj o wątrobę zimą

Zadbaj o wątrobę zimą

Zadbaj o wątrobę zimą – fot. Arnout Van Scherpenzeel

W okresie zimowym zazwyczaj zmieniamy naszą dietę. Wybieramy produkty sycące, dostarczające dużo rozgrzewającej ciało energii. Częściej sięgamy po potrawy tłuste i kaloryczne. Szczególnie ciężko zachować nam umiar w okresie Świąt Bożego Narodzenia i Sylwestra, a potem podczas karnawału.

Liczne spotkania w gronie rodziny i znajomych odbywają się najczęściej przy suto zastawionych stołach. Przyjemność wspólnie spędzanych chwil czasem ograniczają nieprzyjemne dolegliwości gastryczne, mogące być sygnałem uszkodzonej wątroby.

Wątroba jest szczególnym narządem naszego organizmu, pełniącym wiele ważnych funkcji. Jedną z nich jest produkcja żółci, niezbędnej do trawienia tłuszczów. Narząd ten jest kluczowy w procesie trawienia tłuszczów, ponieważ komórki wątroby wytwarzają niezbędną do tego procesu żółć. Uszkodzona wątroba może produkować mniej żółci lub żółć o nieprawidłowym składzie. Jeżeli po spożyciu tłustych posiłków pojawiają się nasilone dolegliwości, takie jak uczucie dyskomfortu, wzdęcia, czy ból w prawej stronie nadbrzusza może to oznaczać, że wątroba nie pracuje prawidłowo.

W takich sytuacjach pomocny może być lek Essentiale Forte, który zmniejsza subiektywne dolegliwości takie jak: brak apetytu, uczucie ucisku w nadbrzuszu spowodowane uszkodzeniem wątroby w wyniku nieprawidłowej diety, działania substancji toksycznych lub w przebiegu zapalenia wątroby. Fosfolipidy niezbędne zawarte w Essentiale Forte, nie tylko przyspieszają regenerację wątroby, ale również wspomagają proces trawienia tłuszczów.

Zadbaj o wątrobę zimą

Zadbaj o wątrobę zimą