Jak zadbać o stopy dziecka – porady Gehwol

stopy dziecka 1

Stopy dziecka są zupełnie inne niż stopy osoby dorosłej, dlatego też wymagają specjalnej pielęgnacji. O tym, jak dbać o wrażliwe dziecięce stópki opowiada dr n. med. Mirosława Gałęcka, koordynator PPP Zdrowe Nogi i ekspert marki Gehwol.

 

W trosce o rozwój

Stopy dziecka różnią się od stóp osób dorosłych nie tylko rozmiarem. Wydaje nam się, że nie trzeba o nie szczególnie dbać, gdyż są nawilżone i posiadają zdrowy różowy kolor, nie ma na nich także odcisków ani modzeli. Nie znaczy to jednak,  że należy pozostawić je samym sobie – w końcu od odpowiedniej pielęgnacji stóp dziecka zależy ich zdrowy rozwój.

Najlepiej na boso

Stopy dziecka posiadają dużą ilość gruczołów potowych, przez co bardzo się pocą, dlatego też dziecko powinno – o ile jest to możliwe – chodzić boso. Kiedy zaczyna poruszać się także na zewnątrz, musimy zadbać o dobór obuwia – powinno być ono przewiewne i absolutnie nie może krępować stóp dziecka. Pamiętajmy również, że maluszek nie może mieć zbyt ciasnych skarpetek lub za małych śpioszków, ponieważ niektóre dzieci rodzą się już z tendencją do wrastania paznokci. Jeżeli palce i stopy takiego niemowlaka będą krępowane, problem ten da o sobie znać, może pojawić się także stan zapalny.

A co z paznokciami?

Paznokcie małego dziecka powinniśmy przycinać niezbyt krótko – około 1 mm – zgodnie z ich naturalnym kształtem. Dodatkowo musimy je także opiłować, by nie zaciągały skarpetek lub śpioszków, ponieważ to również może powodować wrastanie paznokci. Do pielęgnacji stóp dziecka możemy zastosować różnego rodzaju kosmetyki, jednak muszą być to preparaty profesjonalne. Idealnym produktem jest np. krem Gehwol med. Lipidro, który zawiera wszystkie niezbędne substancje pomagające natłuścić i nawilżyć delikatną skórę stopy dziecka.

 

Dodatkowe informacje:

Gehwol to profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji stóp i nóg, które produkowane są przez niemiecką firmę Eduard Gerlach GmbH. Produkty marki znane są na całym świecie. W Polsce jej wyłącznym dystrybutorem od 2003 roku jest firma Miralex Sp. z o.o.

Produkty Gehwol dostępne są wyłącznie w wybranych salonach kosmetycznych i aptekach. Wszystkie preparaty, których w ofercie jest ponad 50, podzielono na trzy linie: Gehwol, Gehwol Med i Gehwol Fusskraft. Obok produktów przeznaczonych do pielęgnacji stóp, marka proponuje także specjalistyczne ortezy z żelu polimerowego, a także kosmetyki do pielęgnacji rąk – Gerlasan i twarzy – Gerlavit.

Do najpopularniejszych produktów marki Gehwol w Polsce należą: krem silnie nawilżający Med Lipidro Krem, maść Med Schrunden, sól lawendowa Fuβbad, krem do zrogowaciałej skóry Hornhaut Creme zawierający 18% mocznika i proteiny jedwabiu, a także lotion antyperspiracyjny do pocących się stóp Med Antyperspirant. Nowością w ofercie krem stworzony na bazie mleka i miodu – Gehwol Aksamitna skóra.