Jakie błędy popełniamy w pielęgnacji włosów?

Piękne i zdrowe włosy to istotny atrybut urody i marzenie wielu kobiet. Gęste i lśniące dodają uroku, przyciągają spojrzenia oraz wpływają na dobre samopoczucie. Pielęgnacja włosów jest ważnym elementem codziennego dbania o wygląd.Jak Polki troszczą się o swoje włosy i czy problemy z włosami wpływają na ich samopoczucie?

Wyniki badania trychologicznego

Badanie zrealizowane przez Instytut Trychologii pokazało, że 56% Polek myje włosy codziennie, a 40% co drugi dzień. Tylko 4% zapytanych pań wykonuje tę czynność raz w tygodniu. Spośród 834 respondentek badania co trzecia deklaruje, że wybiera szampon, który ma pomóc zwalczać problemy z włosami. Z kolei 28% twierdzi, że używa szamponu dopasowanego do rodzaju włosów, a 18% wybiera różne szampony, jak również stosuje profesjonalne szampony terapeutyczne. Zdecydowana większość pań używa dodatkowych preparatów do pielęgnacji lub wzmocnienia włosów, wśród których dominują odżywki i maski – 38% wskazań, preparaty mające zahamować wypadanie włosów – 23% odpowiedzi oraz suplementy diety wzmacniające włosy – 21% odpowiedzi. Tylko 4% zapytanych Polek deklaruje, że nie używa dodatkowych preparatów do włosów i tyle samo, czyli 4% przyznaje, że nie wie co warto stosować.

Pielęgnacja to za mało?

Często niestety kobiety skupiają główną uwagę na stylizacji włosów, aby uzyskać jak najlepszy wygląd fryzury, w efekcie nadużywają preparatów i urządzeń do stylizacji. Wciąż wiele z nas nie ma świadomości lub zapomina, że dobra kondycja włosów jest zależna od stanu skóry głowy. Koncentrowanie się tylko na pielęgnacji i regeneracji łodygi włosów to za mało, aby prawidłowo dbać o ich wygląd. Ważne jest utrzymanie skóry głowy w dobrej formie, dlatego warto stosować na przykład regularnie peelingi skóry głowy usuwające pozostałości po kosmetykach i martwy naskórek, ale przede wszystkim w razie jakichkolwiek niepokojących sygnałów czy problemów ze skórą głowy, zasięgnąć konsultacji specjalisty. Bagatelizowane schorzenia skóry głowy mogą mieć poważne konsekwencje dla jej kondycji i zdrowia włosów. – mówi trycholog, Anna Mackojć z Instytutu Trychologii.

Jak kondycja włosów wpływana samopoczucie

Włosy są istotnym elementem kobiecej urody, ale także samopoczucia i pewności siebie. Jak potwierdziły wyniki badania Instytutu Trychologii, co druga Polka przyznaje, że problemy z włosami przekładają się na jej gorsze samopoczucie. Tracąc włosy 23% zapytanych Polek czuje się mniej atrakcyjnie, a kolejne 10% podkreśla, że traci wówczas pewność w kontaktach personalnych.

Jak ważne są dla Polek włosy jako atrybut wyglądu potwierdzają wyniki badania. Aż 61% Polek boi się ich utraty i dlatego szuka profesjonalnej pomocy, a kolejne 25% przyznaje, że utrata włosów jest dla nich poważnym problemem. Jeśli panie decydują się sięgnąć po pomoc specjalisty, to w przypadku zgłoszenia się do trychologa najczęściej przychodzą z problemem wypadania włosów i chcą zatrzymać ten proces – 62% odpowiedzi oraz borykają się od dłuższego czasu ze złą kondycją włosów – 22% odpowiedzi. Dla 13% zapytanych kobiet chęć skorzystania z konsultacji trychologa wynika z problemów ze skórą głowy. Tylko 3% pań, które odwiedzają trychologa chce sprawdzić kondycję włosów, aby poprawić ich wygląd.

Wypadające włosy a stan zdrowia

Często podkreślam, że włosy są doskonałym barometrem, który sygnalizuje o różnych nieprawidłowościach w naszym organizmie. Problemy w obrębie owłosionej skóry głowy i problemy związane z wypadającymi włosami mogą być objawem wielu chorób, a nie tylko efekt nieprawidłowej pielęgnacji czy przejściowego osłabienia organizmu. Kobiety często koncentrują się na tym, aby włosy wyglądały jak najlepiej, stosując pielęgnację i zabiegi regeneracyjne, a pomocy szukają dopiero wtedy, gdy włosy zaczynają nadmiernie wypadać. Warto również stosować profilaktykę w dbaniu o skórę głowy oraz włosy i w ramach jej regularnie odwiedzać trychologa.– komentuje Anna Mackojć z Instytutu Trychologii.

Dzięki pięknym i zadbanym włosom kobiety czują się atrakcyjne. Ważne jest, aby podkreślać, że na witalność i dobry wygląd włosów wpływa nie tylko pielęgnacja, ale wiele różnych czynników, związanych m.in. z dietą, stylem życia, a przede wszystkim kondycją organizmu.

Wiele produktów, które wesprą pielęgnację znajdziesz w takim miejscu jak Hurtownia kosmetyczna Olsztyn? Akar to świetne miejsce, aby zaopatrzyć się w wysokiej jakości produkty, które przydadzą się podczas pielęgnacji dłoni i stóp. Polecamy!

Artykuł partnera

 

spot_img

Najnowsze wpisy

Jak suszarka z pompą ciepła może odmienić twoje życie domowe?

Witaj w świecie, gdzie codzienne obowiązki domowe nie muszą być uciążliwe, a nowoczesne technologie stają się naszymi sprzymierzeńcami w walce o więcej wolnego czasu...

Bostonka: czy to groźna choroba? Co powinieneś wiedzieć

Wczesne objawy bostonki – jak rozpoznać chorobę? Pierwsze sygnały, które mogą nasuwać podejrzenie bostonki, to pojawienie się charakterystycznych wykwitów w jamie ustnej. Te mogą się...

Jak skutecznie wyleczyć opryszczkę?

Czy masz dość walki z nieprzyjemnymi i bolesnymi opryszczkami? Nie martw się, istnieją skuteczne sposoby na wyleczenie tego problemu! Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak pozbyć się opryszczki raz na zawsze. Nie trać czasu na szukanie kolejnych metod - mamy dla Ciebie sprawdzone sposoby działające od zaraz! Zobacz sam/a!

Na czym polega SIBO – choroba, która atakuje układ pokarmowy?

Czy wiesz, że bakterie mogą być przyczyną poważnych problemów z układem pokarmowym? Poznaj SIBO - chorobę, która atakuje jelita i może wywołać wiele nieprzyjemnych objawów. Dowiedz się, jak rozpoznać i leczyć tę dolegliwość oraz jakie są jej potencjalne konsekwencje dla zdrowia. Przekonaj się, dlaczego warto zadbać o równowagę mikroflory jelitowej i unikać nadmiernego namnażania szkodliwych bakterii. Zapoznaj się z artykułem na temat SIBO już teraz!

Dieta genetyczna – o co z nią chodzi

Czy wiesz, że twoja dieta może być dostosowana do Twojego genotypu? Poznaj tajemnice diety genetycznej i dowiedz się, jakie produkty są dla Ciebie najkorzystniejsze. Odkryj nowy sposób na zdrowe odżywianie!
spot_img