Sztuczne zęby -Co trzeba wiedzieć?

Sztuczne zęby -Co trzeba wiedzieć?
Sztuczne zęby -Co trzeba wiedzieć?

Sztuczne zęby są używane do skorygowania wad lub braków uzębienia i muszą spełniać określone wymagania. Powinny być wykonane z materiału, który nie ma działania drażniącego lub szkodliwego.

Ponadto sztuczne zęby muszą mieć prawidłowy kształt anatomiczny, odpowiedni kolor, aby zrekompensować brak funkcji żucia i zaburzenia estetyczne Takie zęby nie powinny zapaść się pod naciskiem żucia i powinny się nieco zetrzeć. Bardzo ważna jest metoda łączenia zębów z materiałem podstawowym. Najlepsze są takie zęby, które są integralnie połączone z podstawą protezy.

Co trzeba wiedzieć o sztucznych zębach, czyli protezach?

Protezy ruchome można podzielić na kilka grup i podgrup:

  • Pełna zdejmowana proteza z tworzywa sztucznego
  • Częściowe protezy ruchome: protezy z tworzywa sztucznego, protezy z plastikowej płytki, protezy z wyjmowanymi sektorami uzębienia
  • Warunkowo zdejmowane protezy.

Pełne protezy ruchome

Posiadając duże braki w uzębieniu wiele osób decyduje się na wstawienie sztucznych zębów w postaci protez ruchomych. W przychodni dentystycznej, stomatolog ocenia stan posiadanego uzębienia, stan kości i przyzębia oraz dziąseł. Na tej podstawie uzgadnia z pacjentem najbardziej optymalny rodzaj protezy. Kompletne zdejmowane protezy z tworzywa sztucznego są często jedyną alternatywą dla protez przy całkowitym braku zębów obu lub jednej szczęki. Protezy wykonane są z akrylowych tworzyw sztucznych, mogą różnić się kolorem, kształtem i wielkością zębów.

Sztuczne zęby wykonane na podstawie nowoczesnych technologii mają bardzo wysoką odporność na zużycie i dobre walory estetyczne. Przy prawidłowym działaniu i dobrej higienie nie zmieniają swojego wyglądu, koloru, przez bardzo długi czas. Ponadto możliwe jest wybranie protezy uwzględniającej indywidualne cechy i życzenia pacjenta.

Kompletne zdejmowane protezy, a także inne wyjmowane produkty ortodontyczne, doskonale nadają się do pozostawienia w jamie ustnej w nocy po wieczornych zabiegach higienicznych. Jeśli właściciel zdejmowanej sztucznych zębów chce odpocząć od protezy podczas snu, po higienicznym czyszczeniu może wytrzeć ją do sucha i owinąć serwetką lub chusteczką i pozostawić do rana. Alternatywą dla pełnej protezy może być proteza na implantach.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

spot_img

Najnowsze wpisy

Najlepsza maseczka na zimę. Poznaj domowy sposób przygotowania!

Zima to czas, kiedy nasza skóra potrzebuje szczególnej ochrony i nawilżenia. Zapomnij o drogich kosmetykach - najlepszą maseczkę na zimę przygotujesz w domu! Dzięki prostym składnikom, takim jak miód i awokado, Twoja cera będzie promienna i odżywiona. Poznaj przepis na idealną maseczkę już teraz!

Grzyby psylocybinowe – objaśnienie działania i właściwości

Czym są grzyby psylocybinowe? Golden Teacher Grzyby psylocybinowe to rodzaj grzybów, które od tysięcy lat były używane w ceremoniach religijnych. Badania wykazały, że grzyby...

Czy należy przyjmować witaminę D zimą?

Zima to czas, kiedy nasze ciało jest szczególnie narażone na niedobory witaminy D. Czy warto więc przyjmować ją w suplementacji? Odpowiedź może być zaskakująca!...

Poznaj przyczyny hepatomegalii

Poznaj przyczyny hepatomegalii

Produkty, które wspomogą pracę mózgu, szczególnie jesienią

Poznaj produkty, które wspomogą pracę mózgu, szczególnie jesienią
spot_img