Sztuczne zęby -Co trzeba wiedzieć?

Sztuczne zęby -Co trzeba wiedzieć?
Sztuczne zęby -Co trzeba wiedzieć?

Sztuczne zęby są używane do skorygowania wad lub braków uzębienia i muszą spełniać określone wymagania. Powinny być wykonane z materiału, który nie ma działania drażniącego lub szkodliwego.

Ponadto sztuczne zęby muszą mieć prawidłowy kształt anatomiczny, odpowiedni kolor, aby zrekompensować brak funkcji żucia i zaburzenia estetyczne Takie zęby nie powinny zapaść się pod naciskiem żucia i powinny się nieco zetrzeć. Bardzo ważna jest metoda łączenia zębów z materiałem podstawowym. Najlepsze są takie zęby, które są integralnie połączone z podstawą protezy.

Co trzeba wiedzieć o sztucznych zębach, czyli protezach?

Protezy ruchome można podzielić na kilka grup i podgrup:

  • Pełna zdejmowana proteza z tworzywa sztucznego
  • Częściowe protezy ruchome: protezy z tworzywa sztucznego, protezy z plastikowej płytki, protezy z wyjmowanymi sektorami uzębienia
  • Warunkowo zdejmowane protezy.

Pełne protezy ruchome

Posiadając duże braki w uzębieniu wiele osób decyduje się na wstawienie sztucznych zębów w postaci protez ruchomych. W przychodni dentystycznej, stomatolog ocenia stan posiadanego uzębienia, stan kości i przyzębia oraz dziąseł. Na tej podstawie uzgadnia z pacjentem najbardziej optymalny rodzaj protezy. Kompletne zdejmowane protezy z tworzywa sztucznego są często jedyną alternatywą dla protez przy całkowitym braku zębów obu lub jednej szczęki. Protezy wykonane są z akrylowych tworzyw sztucznych, mogą różnić się kolorem, kształtem i wielkością zębów.

Sztuczne zęby wykonane na podstawie nowoczesnych technologii mają bardzo wysoką odporność na zużycie i dobre walory estetyczne. Przy prawidłowym działaniu i dobrej higienie nie zmieniają swojego wyglądu, koloru, przez bardzo długi czas. Ponadto możliwe jest wybranie protezy uwzględniającej indywidualne cechy i życzenia pacjenta.

Kompletne zdejmowane protezy, a także inne wyjmowane produkty ortodontyczne, doskonale nadają się do pozostawienia w jamie ustnej w nocy po wieczornych zabiegach higienicznych. Jeśli właściciel zdejmowanej sztucznych zębów chce odpocząć od protezy podczas snu, po higienicznym czyszczeniu może wytrzeć ją do sucha i owinąć serwetką lub chusteczką i pozostawić do rana. Alternatywą dla pełnej protezy może być proteza na implantach.

 

spot_img

Najnowsze wpisy

Jak suszarka z pompą ciepła może odmienić twoje życie domowe?

Witaj w świecie, gdzie codzienne obowiązki domowe nie muszą być uciążliwe, a nowoczesne technologie stają się naszymi sprzymierzeńcami w walce o więcej wolnego czasu...

Bostonka: czy to groźna choroba? Co powinieneś wiedzieć

Wczesne objawy bostonki – jak rozpoznać chorobę? Pierwsze sygnały, które mogą nasuwać podejrzenie bostonki, to pojawienie się charakterystycznych wykwitów w jamie ustnej. Te mogą się...

Jak skutecznie wyleczyć opryszczkę?

Czy masz dość walki z nieprzyjemnymi i bolesnymi opryszczkami? Nie martw się, istnieją skuteczne sposoby na wyleczenie tego problemu! Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak pozbyć się opryszczki raz na zawsze. Nie trać czasu na szukanie kolejnych metod - mamy dla Ciebie sprawdzone sposoby działające od zaraz! Zobacz sam/a!

Na czym polega SIBO – choroba, która atakuje układ pokarmowy?

Czy wiesz, że bakterie mogą być przyczyną poważnych problemów z układem pokarmowym? Poznaj SIBO - chorobę, która atakuje jelita i może wywołać wiele nieprzyjemnych objawów. Dowiedz się, jak rozpoznać i leczyć tę dolegliwość oraz jakie są jej potencjalne konsekwencje dla zdrowia. Przekonaj się, dlaczego warto zadbać o równowagę mikroflory jelitowej i unikać nadmiernego namnażania szkodliwych bakterii. Zapoznaj się z artykułem na temat SIBO już teraz!

Dieta genetyczna – o co z nią chodzi

Czy wiesz, że twoja dieta może być dostosowana do Twojego genotypu? Poznaj tajemnice diety genetycznej i dowiedz się, jakie produkty są dla Ciebie najkorzystniejsze. Odkryj nowy sposób na zdrowe odżywianie!
spot_img