Telemedycyna – odpowiedź na bolączki służby zdrowia

WYKRES
Zdalne diagnozowanie, bieżące monitorowanie stanu pacjenta, stała kontrola parametrów terapii, możliwość szybkiej reakcji na pojawiające się problemy, przejrzyste informacje o terapii i szczegółowe dane procesu leczenia nawet z kilku minionych lat – bez zapisów, bez kolejek, a nawet bez bezpośredniego kontaktu z lekarzem. Wykorzystanie nowoczesnej technologii w diagnostyce i leczeniu pacjentów obniża koszty świadczenia opieki zdrowotnej, ułatwia dostęp do lekarzy specjalistów a lekarzom pozwala na lepszą efektywność pracy i poświęcenie czasu pacjentom, którzy go najbardziej potrzebują. Teraz z dobrodziejstw telemedycyny mogą również skorzystać pacjenci poddani terapii w zakresie zaburzeń oddychania podczas snu oraz ich lekarze.

Coraz więcej ludzi cierpi na więcej niż jedno schorzenie i coraz częściej są to choroby przewlekłe, wymagające długotrwałego leczenia. Jednocześnie rośnie świadomość społeczeństw z zakresu profilaktyki zdrowia, a co za tym idzie – zapotrzebowanie pacjentów na specjalistyczne badania. Wymusiło to konieczność opracowania nowych modeli opieki zdrowotnej umożliwiających leczenie i monitorowanie stanu pacjentów w ich własnym domu.

Można śmiało powiedzieć, że telemedycyna wprowadza nas w erę zintegrowanej opieki nad pacjentem. Firma ResMed – jako pionier innowacyjnych technologii w leczeniu bezdechu sennego, oferuje w pełni zintegrowany system terapii, który pomaga monitorować i właściwie zarządzać leczeniem, optymalizując jego efekty.

System ResMed AirView jest przystosowany do pracy na każdym etapie terapii pacjenta: od momentu badania przesiewowego poprzez wszystkie etapy leczenia. Lekarz może zdalnie śledzić dane dotyczące terapii pacjenta, interweniować w przypadku nieprawidłowości, może zdalnie zmieniać ustawienia aparatu, rozwiązywać problemy przy pomocy funkcji AirView, może pomóc pacjentowi w powrocie do stosowania terapii. Korzyści czerpią nie tylko pacjenci, ale i lekarze. Nowatorski system AirView umożliwia optymalne wykorzystanie przeznaczonych do terapii bezdechu sennego aparatów CPAP, a tym samym istotnie poprawia skuteczność leczenia. Jak to działa? Urządzenia CPAP mają wbudowane moduły łączności bezprzewodowej. Dzięki funkcji AirView godzinę po wyłączeniu urządzenie transmituje dane terapii do tzw. chmury internetowej, do której dostęp on-line ma zarówno pacjent (w ograniczonym zakresie), jak i lekarz. Urządzenie przekazuje szczegółowe dane terapii, wyświetlane na ekranie urządzenia, które następnie są przesyłane bezprzewodowo lub pobierane do komputera. Zdalny dostęp lekarza do szczegółowych raportów oraz historii terapii pozwala skuteczniej monitorować leczenie i dostosowywać jego przebieg do indywidualnej sytuacji i potrzeb pacjenta.

System AirView daje stały wgląd do danych pacjenta bezpiecznie przechowywanych „w chmurze”, w zaciszu gabinetu, domu czy jakiegokolwiek innego miejsca na Ziemi. Dba o komfort pacjentów w czasie nocnego odpoczynku. Działa bez przerwy, można na nim polegać o każdej porze dnia i nocy.

– Pacjent otrzymuje szybką, fachową i spersonalizowaną pomoc w czasie rzeczywistym, nie traci czasu na umawianie wizyt, kolejki, oszczędza czas i pieniądze na pokonywanie odległości z miejsca zamieszkania do gabinetu doktora. Lekarz monitorując pacjenta nie musi wstawać od biurka, nie spędza niepotrzebnie czasu na rozmowach telefonicznych, niezaplanowanych wizytach domowych, minimalizuje ryzyko niedostosowania terapii do potrzeb pacjenta i zwrotu aparatu. Ma więcej czasu dla tych pacjentów, którzy go naprawdę potrzebują. Telemedycyna poprawia jakość usług medycznych, umożliwia wykrywania stanów zagrożeń życia pacjentów i przeciwdziała nawrotom schorzeń, co jest niezwykle ważne szczególnie w regionach słabiej rozwiniętej infrastruktury medycznej. Rozwiązania ResMed umożliwiają lekarzom współpracę pomiędzy różnymi podmiotami z sektora opieki zdrowotnej – mówi Tomasz Zarzycki, Dyrektor d/s  Rynków Wschodzących w firmie ResMed, eksperta w nowoczesnej terapii obturacyjnego bezdechu sennego.

Telemedycyna rewolucjonizuje sposób świadczenia opieki zdrowotnej na całym świecie, zyskując coraz szersze grono zwolenników. W wielu dziedzinach zmniejsza częstotliwość hospitalizacji spowodowanych zaostrzeniem objawów choroby. Jej intensywny rozwój przyczynia się do obniżania kosztów, co z kolei przekładać się będzie na większą powszechność świadczonych usług.

spot_img

Najnowsze wpisy

Jak suszarka z pompą ciepła może odmienić twoje życie domowe?

Witaj w świecie, gdzie codzienne obowiązki domowe nie muszą być uciążliwe, a nowoczesne technologie stają się naszymi sprzymierzeńcami w walce o więcej wolnego czasu...

Bostonka: czy to groźna choroba? Co powinieneś wiedzieć

Wczesne objawy bostonki – jak rozpoznać chorobę? Pierwsze sygnały, które mogą nasuwać podejrzenie bostonki, to pojawienie się charakterystycznych wykwitów w jamie ustnej. Te mogą się...

Jak skutecznie wyleczyć opryszczkę?

Czy masz dość walki z nieprzyjemnymi i bolesnymi opryszczkami? Nie martw się, istnieją skuteczne sposoby na wyleczenie tego problemu! Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak pozbyć się opryszczki raz na zawsze. Nie trać czasu na szukanie kolejnych metod - mamy dla Ciebie sprawdzone sposoby działające od zaraz! Zobacz sam/a!

Na czym polega SIBO – choroba, która atakuje układ pokarmowy?

Czy wiesz, że bakterie mogą być przyczyną poważnych problemów z układem pokarmowym? Poznaj SIBO - chorobę, która atakuje jelita i może wywołać wiele nieprzyjemnych objawów. Dowiedz się, jak rozpoznać i leczyć tę dolegliwość oraz jakie są jej potencjalne konsekwencje dla zdrowia. Przekonaj się, dlaczego warto zadbać o równowagę mikroflory jelitowej i unikać nadmiernego namnażania szkodliwych bakterii. Zapoznaj się z artykułem na temat SIBO już teraz!

Dieta genetyczna – o co z nią chodzi

Czy wiesz, że twoja dieta może być dostosowana do Twojego genotypu? Poznaj tajemnice diety genetycznej i dowiedz się, jakie produkty są dla Ciebie najkorzystniejsze. Odkryj nowy sposób na zdrowe odżywianie!
spot_img