Summavit D – w summie wszystko, czego kobieta w ciąży potrzebuje

W sumie wszystko, czego potrzebujesz!

Zapotrzebowanie na pewne witaminy i minerały rośnie u kobiet w ciąży oraz karmiących piersią do poziomu którego realizacja może być trudno osiągalna bez dodatkowej suplementacji.  SUMMAVIT D (1) ZB


Wszystko, czego potrzebuje kobieta

Prawidłowa, dobrze zblinasowana i zróżnicowana dieta zapewnia zwykle wystarczającą podaż witamin i minerałów. Jednakże podczas ciąży i laktacji zapotrzebowanie na nie wzrasta i prawidłowa dieta może okazać się niewystarczająca.
Zapotrzebowanie organizmu kobiety na witaminy w ciąży rośnie. Wraz z intensywnymi zmianami fizjologicznymi organizmu przyszłej mamy, zmieniają się jej i maluszka potrzeby żywieniowe. Dlatego dieta w ciąży powinna być pełnowartościowa, odpowiednio zbilansowana i zgodna z zasadami zdrowego żywienia.
Często słyszymy, że ciąża daje przyzwolenie na jedzenie „za dwoje”. Należy jednak pamiętać,
by raczej jeść „dla dwojga”. Posiłki przyszłej mamy powinny być komponowane w taki sposób, aby dostarczały odpowiednią liczbę składników odżywczych, witamin i minerałów. Zapotrzebowanie na energię wzrasta w II trymestrze o 340 kcal/dobę, a w III trymestrze o 450 kcal/dobę. Nadmierne przybieranie na wadze w okresie ciąży zwiększa ryzyko występowania bólu pleców i podwyższonego ciśnienia tętniczego krwi.
W trakcie ciąży nie powinno się jednak stosować suplementacji na zapas. Pozwoli to unikną
niepożądanych objawów ze strony układu pokarmowego, nadmiernej podaży witamin oraz związków mineralnych.

Zalecenia Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego wydane w 2014 roku.

Polskie Towarzystwo Ginekologiczne w swoich zaleceniach tak podsumowuje zakres stosowania witamin i mikroelementów u kobiet planujących ciążę, ciężarnych i karmiących1:
„W podsumowaniu stwierdzić należy, że zgodnie z zasadami Evidence Base Medicine (Medycyny Opartej na Faktach) bezsporne jest suplementowanie podczas ciąży

  • kwasem foliowym,
  • jodem i
  • witaminą D3

wobec potwierdzonego dużego ryzyka występowania niedoboru w populacji…”
Rekomendacja PTG dla poszczególnych składników:

  1.  „Zespół Ekspertów Pierwotnej Profilaktyki Wad Cewy Nerwowej już od 1997 r. Rekomenduje suplementowanie podczas ciąży 0,4 mg kwasu foliowego na dobę.”
  2.  „Aktualnie zalecana dobowa dawka jodu dla kobiet planujących ciążę, ciężarnych i karmiących piersią wynosi 200 mikrogramów na dobę.”
  3. „Zalecenia: witamin D3 powinna być stosowana u kobiet planujących ciążę, ciężarnych oraz w okresie laktacji w dawce 2000 IU na dobę.”

SUMMAVIT D – w summie wszystko czego potrzebujesz!

Gdyż jedna kapsułka SUMMAVIT D zawiera:
Witaminę D w dawce 2 000 IU
Kwas foliowy w dawce 400 µg
Jod w dawce 200 µg
SUMMAVIT D to dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego dla kobiet planujących ciążę, będących w ciąży i karmiących piersią. Zawiera TYLKO niezbędne składniki zgodne z zaleceniami Polskiego Towaszystwa Ginekologicznego.

Witamina D3

Niedobór witaminy D dotyczy ok 90% populacji w Polsce. W okresie ciąży zapotrzebowanie na tę witaminę znacząco wzrasta, co może pogłębiać nidobory. Wspomaga ona prawidłowe funkcjonowanie wielu narządów i tkanek. W szczególności odpowiada za prawidłowy wzrost
i budowę kości, zapobiega zaburzeniom gospodarki minerlano-wapniowej oraz fosforanowej, wzmacnia odporność i zmniejsza częstość infekcji. Wywiera korzystny wpływ na kondycję mięśni
(w tym mięśnia sercowego). Witamina D jest syntetyzowana przez skórę z udziałem promieni słonecznych. W Polsce jest to możliwe jedynie od marca do września i wymaga co najmniej
30 minutowej ekspozycji bez używania kremów z filtrami UV.
Kwas foliowy
Jest niezbędny zarówno w okresie planowania ciąży, jak i w jej trakcie. W początkowym etapie ciąży kwas foliowy warunkuje prawidłowy rozwój układu nerwowego dziecka. Na dalszych etapach ciąży wspomaga prawidłowy jej przebieg, zmniejsza ryzyko poronienia. Zapotrzebowanie na kwas foliowy wzrasta u kobiet także w okresie laktacji. W przypadku braku obecności kwasu foliowego w diecie już po 4. miesiącach dochodzi do wyczerpania jego zapasów w organizmie.

Jod

Zapotrzebowanie na ten pierwiastek na początku ciąży znacząco wzrasta. Jod jest ważny dla prawidłowego rozwoju psychomotorycznego dziecka. Niedobory jodu mogą powodować niedoczynność tarczycy zarówno u kobiety, jak i noworodka już bezpośrednio po urodzen. Polska jest krajem, w którym niedobór jodu w diecie jest zjawiskiem powszechnym.
SUMMAVIT D nie zawiera składników, które są niepotrzebe w prawidłowo przebiegającej ciąży.
Nie zawiera żelatyny i białka zwierzęcego
Nie zawiera glutenu
Nie zawiera laktozy
Nie zawiera barwników
Jest odpowiedni dla wegetarianek i weganek.
Zalecana dzienna porcja – 1 kapsułka preparatu SUMMAVIT D – zapewnia mamie i jej dziecku niezbędne witaminy i pierwiastki.
Sugerowana cena detaliczna: około 25 złotych za opakowanie zawierające 30 kapsułek.

* Rekomendacje Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego w zakresie stosowania witamin i mikroelementów u kobiet planujących ciążę, ciężarnych i karmiących, Ginekol Pol. 2014, 85, 395-399

spot_img

Najnowsze wpisy

Jak suszarka z pompą ciepła może odmienić twoje życie domowe?

Witaj w świecie, gdzie codzienne obowiązki domowe nie muszą być uciążliwe, a nowoczesne technologie stają się naszymi sprzymierzeńcami w walce o więcej wolnego czasu...

Bostonka: czy to groźna choroba? Co powinieneś wiedzieć

Wczesne objawy bostonki – jak rozpoznać chorobę? Pierwsze sygnały, które mogą nasuwać podejrzenie bostonki, to pojawienie się charakterystycznych wykwitów w jamie ustnej. Te mogą się...

Jak skutecznie wyleczyć opryszczkę?

Czy masz dość walki z nieprzyjemnymi i bolesnymi opryszczkami? Nie martw się, istnieją skuteczne sposoby na wyleczenie tego problemu! Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak pozbyć się opryszczki raz na zawsze. Nie trać czasu na szukanie kolejnych metod - mamy dla Ciebie sprawdzone sposoby działające od zaraz! Zobacz sam/a!

Na czym polega SIBO – choroba, która atakuje układ pokarmowy?

Czy wiesz, że bakterie mogą być przyczyną poważnych problemów z układem pokarmowym? Poznaj SIBO - chorobę, która atakuje jelita i może wywołać wiele nieprzyjemnych objawów. Dowiedz się, jak rozpoznać i leczyć tę dolegliwość oraz jakie są jej potencjalne konsekwencje dla zdrowia. Przekonaj się, dlaczego warto zadbać o równowagę mikroflory jelitowej i unikać nadmiernego namnażania szkodliwych bakterii. Zapoznaj się z artykułem na temat SIBO już teraz!

Dieta genetyczna – o co z nią chodzi

Czy wiesz, że twoja dieta może być dostosowana do Twojego genotypu? Poznaj tajemnice diety genetycznej i dowiedz się, jakie produkty są dla Ciebie najkorzystniejsze. Odkryj nowy sposób na zdrowe odżywianie!
spot_img