Suche powietrze w domu – 3 sposoby, jak mu zapobiegać!

Suche powietrze – 3 sposoby, jak mu zapobiegać!

Suche powietrze w domu to zmora właściwie podczas każdej pory roku. Zmagamy się z nim zarówno latem, jak i zimą. Suche powietrze może mieć bardzo nieprzyjemne dla zdrowia i samopoczucia skutki. Jakie? Przede wszystkim może powodować chrypę i bóle gardła, a także problemy z katarem i bóle głowy. Dodatkowo suche powietrza bardzo obniża komfort snu, może powodować bezsenność i wzmagać skłonność do alergii. Jeśli tego byłoby mało, suche powietrze zwiększa prawdopodobieństwo złapania wirusa lub zakażenia bakteryjnego. Niewątpliwie warto zadbać o to, żeby poziom nawilżenia powietrza w pomieszczeniu, w którym często przebywasz był odpowiedni.

Jak zadbać o jakość powietrza, skoro jest to tak istotne?

Z pomocą przychodzą nie tylko domowe sposoby, ale też bardzo skuteczne, profesjonalne nawilżacze powietrza. Jeśli zastanawiasz się, jak sprawić, żeby powietrze w pomieszczeniu było bardziej nawilżone, zapoznaj się z 3 sprawdzonymi sposobami, które prezentujemy poniżej!

1. Mokry ręcznik na grzejniku

2. Pojemnik z gorącą wodą

3. Nawilżacze powietrza

Mokry ręcznik na grzejniku

Umieszczenie na grzejniku mokrego ręcznika to sposób na nawilżenie powietrza, który znały już nasze babcie. Pod wpływem ciepła para ulatnia się z ręcznika i nawilża powietrze. Czy ten sposób jest skuteczny? Tak, ale tylko w małych powierzchniach i pod warunkiem, że często zmieniasz ręcznik, bo bardzo szybko wysycha. Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania jest fakt, że jest dostępne niemalże w każdym domu i darmowe. Wadą – znikoma skuteczność w większych pomieszczeniach.

Pojemnik z gorącą wodą

Pojemnik z gorącą wodą to kolejny domowy sposób na poprawę nawilżenia w pomieszczeniu. Jest to sposób doraźny, który może pomóc na małym obszarze i na krótko. Na czym polega? W okolicy grzejnika należy umieścić pojemnik z wrzątkiem. Jest to szybkie i tanie rozwiązanie, ale nie sprawdzi się, jeśli poziom wysuszenia w mieszkaniu lub domu jest znaczny. Poza tym należy pamiętać, że wodę w pojemniku należy wymieniać na gorącą, a to nie jest przesadnie komfortowe.

Nawilżacze powietrza

Profesjonalne nawilżacze powietrza z Fabryka Form to zupełnie inna liga, jeśli chodzi o kwestię poprawy nawilżenia w pomieszczeniu. Niezwykle skutecznie rozwiązują problem, jakim jest suche powietrze. Dostępnych jest bardzo wiele różnych modeli, mniejszych i większych, dlatego z pewnością wybierzesz ten idealny dla siebie i swojej rodziny. Nawilżacze powietrza mogą być mniejsze lub większe, w zależności od powierzchni, w której mają pracować. Dzięki nim zapomnisz o suchym powietrzu. Nawilżacze powietrza są niezwykle skuteczne i bardzo komfortowe w użytkowaniu.

Artykuł zewnętrzny

spot_img

Najnowsze wpisy

Jak suszarka z pompą ciepła może odmienić twoje życie domowe?

Witaj w świecie, gdzie codzienne obowiązki domowe nie muszą być uciążliwe, a nowoczesne technologie stają się naszymi sprzymierzeńcami w walce o więcej wolnego czasu...

Bostonka: czy to groźna choroba? Co powinieneś wiedzieć

Wczesne objawy bostonki – jak rozpoznać chorobę? Pierwsze sygnały, które mogą nasuwać podejrzenie bostonki, to pojawienie się charakterystycznych wykwitów w jamie ustnej. Te mogą się...

Jak skutecznie wyleczyć opryszczkę?

Czy masz dość walki z nieprzyjemnymi i bolesnymi opryszczkami? Nie martw się, istnieją skuteczne sposoby na wyleczenie tego problemu! Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak pozbyć się opryszczki raz na zawsze. Nie trać czasu na szukanie kolejnych metod - mamy dla Ciebie sprawdzone sposoby działające od zaraz! Zobacz sam/a!

Na czym polega SIBO – choroba, która atakuje układ pokarmowy?

Czy wiesz, że bakterie mogą być przyczyną poważnych problemów z układem pokarmowym? Poznaj SIBO - chorobę, która atakuje jelita i może wywołać wiele nieprzyjemnych objawów. Dowiedz się, jak rozpoznać i leczyć tę dolegliwość oraz jakie są jej potencjalne konsekwencje dla zdrowia. Przekonaj się, dlaczego warto zadbać o równowagę mikroflory jelitowej i unikać nadmiernego namnażania szkodliwych bakterii. Zapoznaj się z artykułem na temat SIBO już teraz!

Dieta genetyczna – o co z nią chodzi

Czy wiesz, że twoja dieta może być dostosowana do Twojego genotypu? Poznaj tajemnice diety genetycznej i dowiedz się, jakie produkty są dla Ciebie najkorzystniejsze. Odkryj nowy sposób na zdrowe odżywianie!
spot_img