Kiedy sięgnąć po lek zawierający magnez? Czym różni się lek magnezowy od suplementu diety?

magnez zb

Magnez jest jednym z najważniejszy pierwiastków w naszym organizmie ponieważ bierze udział w ponad 300 procesach biochemicznych. Jego braki są bardzo łatwo odczuwalne. Zaczyna się od drobnych skurczy w nogach lub drgającej powieki. Z czasem objawy nasilają się i dochodzą do nich ciągłe zmęczenie, problemy ze snem, bóle głowy i problemy z koncentracją.

Jakie są powody niedoboru magnezu?

Do głównych powodów, przez które cierpimy na niedobór magnezu zaliczamy stres, zmożoną aktywność seksualną, złą dietę, stosowanie antykoncepcji hormonalnej, zbyt małe przyjmowanie magnezu w diecie, wydalanie dużej ilości magnezu wraz z moczem (z powodu zażywania leków moczopędnych, dużej ilości kawy lub alkoholu, które wypłukują magnez z organizmu).

Na co wpływa magnez?

Magnez jest jednym z najważniejszych pierwiastków w naszym organizmie. Spełnia wiele funkcji: zmniejsza ryzyko zawału serca u ludzi spożywających „twardą wodę”, pomaga w leczeniu kontuzji, reguluje pracę tarczycy, zapobiega stanom zapalnym wywołanym przez niektóre rodzaje raka, poprawia działanie układu odpornościowego i wspiera układ nerwowy w poprawnym funkcjonowaniu.

Kiedy magnez jest skuteczny?

Najważniejszą cecha magnezu jest jego przyswajalność. Odpowiada ona za to jak duża ilość magnezu przenika z układu pokarmowego do krwi. Według badań przeprowadzonych przez producenta leku i suplementu diety MagneB6 najlepsza forma magnezu to sole organiczne magnezu, a zwłaszcza mleczan, cytrynian i asparginian magnezu . Jeśli chodzi o magnez lek MagneB6 dostarcza to w formie mleczany, zaś suplement diety oparty jest o cytrynian magnezu. Preparaty magnezowe zawierają również inne dodatkowe składniki, które pozwalają wybrać produkt najlepiej dopasowany do naszych potrzeb (na przykład wspomaganie przy stresie, skurczach, bezsenności czy dla osób prowadzących aktywny tryb życia).

Kiedy brać lek, a kiedy suplement diety?

Zdecydowana większość produktów magnezowych, które znajdziemy w aptece są suplementami diety. Oznacza to, że są przeznaczone dla osób zdrowych, które z powodu stylu życia (uboga dieta, duże ilości kawy i stres) chcą uzupełnić swoją dietę o odpowiednie ilości magnezu. Suplementy służą jedynie do uzupełnienia magnezu w diecie.

Dla odróżnienia lek magnezowy taki jak Magne B6 przeznaczony jest dla osób cierpiących z powodów niedoboru magnezu w organizmie, oraz osób mających problemy zdrowotne, które otrzymały od swojego lekarza rekomendację by wzmocnić swoją kurację leczniczą dawkę magnezu. Więcej informacji znajdziesz na stronie producenta pod adresem https://www.magneb6.pl/artykuly/lek-czy-suplement-diety