Remifemin – odzyskaj równowagę dla swojego ciała

Remifemin na menopauzę
Remifemin na menopauzę

Menopauza to trudny okres dla każdej kobiety. Uderzenia gorąca, pocenie, zmęczenie, bezsenność to tylko niektóre z objawów, z którymi trzeba sobie poradzić. Stają się one szczególnie uciążliwe w okresie lata. Co zrobić, gdy zamiast cieszyć się piękną pogodą musimy zmagać się z męczącymi przypadłościami? Odpowiedzią na to pytanie jest Remifemin.

Chociaż menopauzy nie da się „wyleczyć” jest wiele sposobów na to jak sobie z nią radzić i łagodzić jej objawy. Oczywiście jedną z metod jest terapia hormonalna, która choć jest skuteczna, nie jest obojętna dla organizmu i nie może być stosowana długofalowo. Dla kobiet, które nie chcą narażać się na takie ryzyko, dobrym rozwiązaniem jest sięgnięcie po środki pochodzenia roślinnego. Takim właśnie lekiem jest Remifemin.

Właściwości Remifeminu

Zawiera on ekstrakt z amerykańskiej byliny Cimicifuga recemosa, który należy do najlepiej przebadanych preparatów z Cimicifuga stosowanych w leczeniu objawów menopauzy, dostępnych w polskich aptekach. To doskonałe rozwiązanie dla kobiet, które nie decydują się na metody hormonalne i szukają naturalnych, a zarazem skutecznych sposobów łagodzenia objawów menopauzy. Co więcej badania kliniczne potwierdziły, że u kobiet stosujących Remifemin znacząco, bo aż o 50% zmniejszyły objawy uderzeń gorąca. Dodatkowo Remifemin łagodzi pozostałe symptomy menopauzy czyli obfite poty, nerwowość oraz drażliwość.
Co za tym idzie, poprawił się ich ogólny nastrój, samoocena, na nowo zaczęły się cieszyć życiem osobistym i intymnym. Remifemin należy także do grupy leków bezpiecznych dla kobiet które są zagrożone rakiem, w przeciwieństwie do tych zawierających soję, która wpływa na aktywność receptorów estrogenowych.

Dzięki Remifemin dojrzałe kobiety mogą w końcu skupić się na korzystaniu z lata w pełni. Będą miały czas, by zadbać o siebie, rozwijać zainteresowania oraz cieszyć się małymi i dużymi przyjemnościami, ponieważ Remifemin dba o ich dobre samopoczucie i komfort.

Skład

Skład: 1 tabletka Remifemin zawiera: Cimicifugae racemosae extr. Liq. (0,78 – 1,14: 1; izopropanol 40% v/v)0,018 – 0,026 ml (co odpowiada 20 mg kłącza C. racemosae).
Dawkowanie: Remifemin stosuje się 2 razy dziennie (rano i wieczorem) po jednej tabletce, popijając niewielką ilością płynu.
Terapeutyczne efekty działania leku Remifemin mogą się pojawić już po 2 tygodniach stosowania.
Dostępne opakowania: Remifemin 30, 60, 100 tabletek.

Cimicifuga racemosa jest znaną od stuleci rośliną leczniczą. W języku niemieckim nazywana jest “korzeniem kobiet”. Ojczyzną rośliny jest Kanada i USA, obecnie występuje również w Europie i Azji Północnej. Surowcem farmaceutycznym jest wysuszone i pocięte kłącze zbierane w okresie dojrzałości owoców zawierające substancje aktywne.
Światowa Organizacja zdrowia oraz Europejskie Naukowe Stowarzyszenie Fitoterapii (ESCOP – European Scientific Cooperative on Phytotherapy) potwierdziły skuteczność i bezpieczeństwo stosowania wyciągu z Cimicifuga racemosa w celu zmniejszania objawów towarzyszących menopauzie.
Potwierdzeniem zaufania, jakim darzą kobiety Remifemin jest fakt, że w Niemczech jest to najpopularniejszy lek roślinny łagodzący dolegliwości związane z menopauzą. Stosuje go ponad milion kobiet rocznie.
Obecnie Remifemin dostępny jest w 23 krajach.
Remifemin – 1 tabletka zawiera: Cimicifugae racemosae rhizomae extracum fluidum (0,78–1,14:1) isopropanolicum (40% (V/V) 0,018-0,026 ml (co odpowiada 20 mg kłącza pluskwicy groniastej). Postać farmaceutyczna: tabletki. Wskazania: dolegliwości okresu przekwitania takie jak: przypływy uczucia gorąca
i nadmierne pocenie się. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancję czynną lub którykolwiek ze składników pomocniczych. Stosowanie leku dłużej niż 6 miesięcy bez porady lekarza nie jest zalecane. Podmiot odpowiedzialny: Schaper & Brümmer GmbH & Co. KG, Bahnhofstrasse 35, 38259 Salzgitter, Niemcy.

spot_img

Najnowsze wpisy

Jak suszarka z pompą ciepła może odmienić twoje życie domowe?

Witaj w świecie, gdzie codzienne obowiązki domowe nie muszą być uciążliwe, a nowoczesne technologie stają się naszymi sprzymierzeńcami w walce o więcej wolnego czasu...

Bostonka: czy to groźna choroba? Co powinieneś wiedzieć

Wczesne objawy bostonki – jak rozpoznać chorobę? Pierwsze sygnały, które mogą nasuwać podejrzenie bostonki, to pojawienie się charakterystycznych wykwitów w jamie ustnej. Te mogą się...

Jak skutecznie wyleczyć opryszczkę?

Czy masz dość walki z nieprzyjemnymi i bolesnymi opryszczkami? Nie martw się, istnieją skuteczne sposoby na wyleczenie tego problemu! Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak pozbyć się opryszczki raz na zawsze. Nie trać czasu na szukanie kolejnych metod - mamy dla Ciebie sprawdzone sposoby działające od zaraz! Zobacz sam/a!

Na czym polega SIBO – choroba, która atakuje układ pokarmowy?

Czy wiesz, że bakterie mogą być przyczyną poważnych problemów z układem pokarmowym? Poznaj SIBO - chorobę, która atakuje jelita i może wywołać wiele nieprzyjemnych objawów. Dowiedz się, jak rozpoznać i leczyć tę dolegliwość oraz jakie są jej potencjalne konsekwencje dla zdrowia. Przekonaj się, dlaczego warto zadbać o równowagę mikroflory jelitowej i unikać nadmiernego namnażania szkodliwych bakterii. Zapoznaj się z artykułem na temat SIBO już teraz!

Dieta genetyczna – o co z nią chodzi

Czy wiesz, że twoja dieta może być dostosowana do Twojego genotypu? Poznaj tajemnice diety genetycznej i dowiedz się, jakie produkty są dla Ciebie najkorzystniejsze. Odkryj nowy sposób na zdrowe odżywianie!
spot_img