Jak przygotować twarz na kolejny dzień?

Przygotowując się na nadchodzące lato, warto poświęcić dużą uwagę odpowiedniemu nawilżeniu skóry,  szczególnie jeżeli jest ona wrażliwa i sucha. Poranną pielęgnację warto rozpocząć… już wieczorem, dobierając kurację dla swojej skóry, na której widoczne są pierwsze oznaki starzenia lub przesuszenia. Przemycie twarzy tonikiem, który odświeży i załagodzi podrażnienia to pierwszy, bardzo ważny krok. Zaraz po nim warto zadbać o podkreślenie naturalnego rozświetlenia twarzy albo nadanie jej utraconego blasku. Tutaj pomocny będzie zastrzyk witamin w postaci maseczki, która już po kilku chwilach nada skórze blasku. Idealnym rozwiązaniem, podtrzymującym efekt maseczki będzie lekki żel, posiadający intensywne  właściwości nawilżające. Sprawdzi się on także wieczorem, kiedy po dokładnym oczyszczeniu skóry z makijażu ulubionym płynem micelarnym, mocno koncentrujemy się na kwestii jej nawilżenia po całodziennym odwodnieniu. Nadchodzący sezon wakacyjny będzie wyjątkowo udany, kiedy zawczasu przygotujemy swój poranny rytuał nawilżenia, składający się z zaledwie kilku kroków. Zagwarantują one komfort i odpowiednie pobudzenie skóry przed zbliżającym się latem!

Tak przygotowana skóra, pozwoli nam teraz na przejście do ulubionego elementu dnia – szybkiego i lekkiego makijaż, który podkreśli wszystkie zalety naszej urody. Częstym zmartwieniem jest, czy makijaż będzie wyglądał świeżo przez cały dzień. Transparentny puder, który rozświetli nasza skórę to rozwiązanie, pozwalające cieszyć się nieskazitelną skórą aż do późnego wieczora. Podkreślenie oka to dla wielu kobiet najważniejszy element makijażu, dlatego warto jest znaleźć swój ulubiony tusz do rzęs, który zagwarantuje nam wymarzony przez nas efekt. Trwały, wodoodporny, wydłużający, pogrubiający – brzmi jak tusz idealny! Teraz wystarczy podkreślić usta, nie zapominając o ich jednoczesnym nawilżeniu – tak ważnym o każdej porze roku a szczególnie w gorący, słoneczne dni!

Wieczorne wyjścia rządzą się swoimi prawami, co oznacza także odpowiednio dobrany makijaż. Odrobinę mocniejszy, aby podkreślić nasze atuty i uczynić twarz wyrazistą także przy przygaszonym, wieczornym świetle. Jeżeli nasza skóra należy do dwóch typów – normalnej lub wrażliwej, możemy wykorzystać jako jego bazę lekki podkład. Nie pozostawi on tłustego filtra, kontrolując połysk skóry i nie zatykając jej porów. Najważniejszy pozostaje zatem wybór idealnego odcienia, aby stworzyć trwałą podstawę naszego makijażu. Pogrubiający, intensywnie czarny i nadający objętość tusz do rzęs, to metoda na podkreślone oczy. Ostatnie szlify to nadanie ustom odpowiedniego konturu a zarazem miękkości. Nawilżające działanie szminki jest równie ważne, jak jej kolor. A zabawa kolorami to coś, co może być wstępem do niezwykłego wieczoru!