Porady dla alergików

AK
Porady dla alergików

Okres letni to intensywny czas pylenia roślin. W ostatnim czasie alergicy mogli odczuć mniej uporczywych objawów, na co miały wpływ długotrwałe opady deszczu.W raz z nadejściem słonecznej pogody, nastąpiło nasilenie objawów alergii. Alergia przeszkadza Ci w nauce i realizacji planów? Poznaj kilka wskazówek, które pomogą Ci osiągać wyznaczone cele.

NAJCZĘSTSZE OBJAWY ALERGII NA PYŁKI ROŚLIN

 • Nieżyt nosa
 • Łzawienie oczu
 • Zmiany skórne
 • Lekkie stany podgorączkowe

JAK OGRANICZYĆ OBJAWY ALERGII?

Unikanie kontaktu z pyłkami roślin jest trudne ze względu na ich częste występowanie. Jednak można stosować się do kilku wskazówek aby zmniejszyć objawy alergii:

 • Unikaj otwierania okien w okresie pylenia
 • Wietrz pomieszczenia nocą
 • Zrezygnuj z trzymania w domu roślin doniczkowych
 • Stosuj odpowiednią dietę, co pomoże uniknąć reakcji krzyżowych
 • Stosuj produkty, które nie obniżają koncentracji i nie powodują senności, takie jak Allegra®

ALERGIA WZIEWNA, A REAKCJA KRZYŻOWA

Reakcje krzyżowe najczęściej dotyczą jednej grupy alergenów np. pyłku traw. Alergie wziewne często wchodzą w reakcje krzyżowe z różnymi pokarmami.

JAKIE POKARMY OGRANICZYĆ BY NIE SPOWODOWAĆ REAKCJI KRZYŻOWEJ?

 • Ogranicz spożywanie orzechów, jabłek, brzoskwiń i ananasów jeśli jesteś uczulony na pyłki brzozy, olchy i leszczyny
 • Ogranicz posiłki zawierające owoce morza jeśli jesteś uczulony na roztocza kurzu domowego.
 • Uważaj na świeże owoce

Warto zaznaczyć, że tylko świeże owoce powodują reakcje miejscowe na błonie śluzowej jamy ustnej. Jeśli jesteś alergikiem i planujesz przyrządzenie potraw zawierających świeże owoce, najpierw je obierz. Największa ilość alergenów występuje właśnie na skórce. Różnice w natężeniu objawów alergii można zauważyć spożywając ten sam owoc o innej odmianie. Dlatego warto obserwować reakcje swojego organizmu po spożyciu posiłku.

JAKI PREPARAT WYBRAĆ W CZASIE PYLENIA ROŚLIN?

Substancją czynną, która radzi sobie z objawami alergii takimi jak: kichanie, katar, uczucie zatkanego nosa czy zaczerwienienie i  łzawienie oczu już w ciągu godziny od zastosowania, a jednocześnie nie wpływa na funkcje psychomotoryczne (w tym też zdolność prowadzenia pojazdów) jest feksofenadyna zawarta w leku Allegra. Allegra utrzymuje swoje działanie przez 24 godziny i  może być stosowana już od 12 roku życia.

spot_img

Najnowsze wpisy

Jak suszarka z pompą ciepła może odmienić twoje życie domowe?

Witaj w świecie, gdzie codzienne obowiązki domowe nie muszą być uciążliwe, a nowoczesne technologie stają się naszymi sprzymierzeńcami w walce o więcej wolnego czasu...

Bostonka: czy to groźna choroba? Co powinieneś wiedzieć

Wczesne objawy bostonki – jak rozpoznać chorobę? Pierwsze sygnały, które mogą nasuwać podejrzenie bostonki, to pojawienie się charakterystycznych wykwitów w jamie ustnej. Te mogą się...

Jak skutecznie wyleczyć opryszczkę?

Czy masz dość walki z nieprzyjemnymi i bolesnymi opryszczkami? Nie martw się, istnieją skuteczne sposoby na wyleczenie tego problemu! Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak pozbyć się opryszczki raz na zawsze. Nie trać czasu na szukanie kolejnych metod - mamy dla Ciebie sprawdzone sposoby działające od zaraz! Zobacz sam/a!

Na czym polega SIBO – choroba, która atakuje układ pokarmowy?

Czy wiesz, że bakterie mogą być przyczyną poważnych problemów z układem pokarmowym? Poznaj SIBO - chorobę, która atakuje jelita i może wywołać wiele nieprzyjemnych objawów. Dowiedz się, jak rozpoznać i leczyć tę dolegliwość oraz jakie są jej potencjalne konsekwencje dla zdrowia. Przekonaj się, dlaczego warto zadbać o równowagę mikroflory jelitowej i unikać nadmiernego namnażania szkodliwych bakterii. Zapoznaj się z artykułem na temat SIBO już teraz!

Dieta genetyczna – o co z nią chodzi

Czy wiesz, że twoja dieta może być dostosowana do Twojego genotypu? Poznaj tajemnice diety genetycznej i dowiedz się, jakie produkty są dla Ciebie najkorzystniejsze. Odkryj nowy sposób na zdrowe odżywianie!
spot_img