Polisa zdrowotna – na co zwrócić uwagę przy zakupie tego ubezpieczenia

Zakup ubezpieczenia zdrowotnego może wydawać się prostym zadaniem. Jeśli jednak skorzysta się z pomocy internetu – szybko okazuje się, że dostępnych ofert jest wiele, a ich możliwości są bardzo różne, przez co nie wiadomo na co ostatecznie się zdecydować. Właśnie dlatego warto wcześniej wiedzieć na co zwracać uwagę przy wyborze polisy zdrowotnej. To z całą pewnością pomoże wybrać dobrze i ułatwi długie, żmudne poszukiwania.

Możliwości polisy zdrowotnej – na to zwróć uwagę

Dla osób, które posiadają ubezpieczenie z tytułu umowy o pracę – zakup prywatnej polisy zdrowotnej może wydawać się zbędny. Takie przekonanie jednak bywa zgubne, szczególnie gdy zdarzy się poważniej zachorować lub musieć skorzystać z pomocy specjalisty.
Wówczas Narodowy Fundusz Zdrowia bardzo często niedomaga. Na wizytę u lekarza pierwszego kontaktu może przyjść nam czekać nawet kilka dni, szczególnie w sezonie jesienno-zimowym, z kolei na wizytę u specjalisty czeka się często miesiącami. Stad właśnie tak duże zapotrzebowanie na wizyty prywatne u lekarzy.
Jednak korzystanie z prywatnej pomocy medycznej jest dosyć kosztowne, szczególnie gdy nie kończy się na jednej wizycie.
Tutaj właśnie przydatna jest polisa zdrowotna, która nie tylko wypłaci odszkodowanie w sytuacji, gdy wystąpi poważne zachorowanie, ale również zapewni wizytę u specjalisty, drugie konsultacje bez kolejek, darmowe badania, podstawowe zabiegi pielęgniarskie czy pomoże w zorganizowaniu koniecznej rehabilitacji. Wartym uwagi rozwiązaniem będzie ubezpieczenia zdrowotne na www.ubezpieczeniaonline.pl.
Dobra polisa zdrowotna powinna posiadać dużą liczbę placówek, z którymi współpracuje, dostęp do lekarzy wielu specjalizacji oraz infolinii medycznej, która może pomóc całodobowo w nagłej sytuacji.
Istnieją polisy, które uwzględniają również choroby już wcześniej przebyte, zatem jeśli wcześniej wystąpiła poważna choroba, np. nowotworowa – ubezpieczyciel nie wyklucza ubezpieczenia się od niej na przyszłość.
Dostęp do specjalistów w przypadku wielu polis jest nielimitowany, jak również nie wymaga skierowania od lekarza pierwszego kontaktu. To spore ułatwienie, szczególnie dla tych osób, które regularnie korzystają z pomocy specjalisty np. endokrynologa, dermatologa czy ginekologa.
Dla osób, które dużo podróżują, ważne jest również, by polisa miała zasięg również za granicą. Taką polisę również można znaleźć – wówczas bez względu na miejsce pobytu – można skorzystać z pomocy

Polisa zdrowotna musi być dopasowana

Ubezpieczenie zdrowotne to kwestia niezwykle indywidualna i powinna zostać maksymalnie dopasowana do potrzeb klienta.
Jeśli zatem w rodzinie występuje często jakaś konkretna przypadłość lub skłonność do pewnych chorób – warto szukać ubezpieczenia, które to uwzględni.
Z kolei osoby aktywnie uprawiające sport lub spędzające aktywnie czas – z racji narażenia się na kontuzje i złamania – powinny wybrać polisę, która uwzględni takie potrzeby.
Ważna jest również cena ubezpieczenia – im niższa, tym więcej umów dodatkowych możemy swobodnie dokupić. Jednak niektóre polisy są już tak rozbudowane, że nie wymagają zakupu dodatkowych rozszerzeń.
Sprawdzić należy również u jakich specjalistów przewiduje wizyty konkretna polisa. Ubezpieczenie zdrowotne nie gwarantuje możliwości skorzystania ze wszystkich specjalizacji, ponieważ jest ich zdecydowanie za dużo, ale można wybrać te, które są najbardziej potrzebne lub które uznamy za najbardziej potrzebne w przyszłości.

Gdzie szukać polisy zdrowotnej wysokiej jakości?

Najlepszym miejscem na znalezienie dobrej polisy zdrowotnej będzie strona, która w całości poświęcona jest dziedzinie ubezpieczeń. Stronę taką poznamy po zamieszczanych na niej poradach, kalkulatorach ubezpieczeniowych, porównywarkach czy rankingach.
Właśnie z takiej strony możemy dowiedzieć się najwięcej o konkretnej polisie. Strona konkretnego ubezpieczyciela przedstawi nam jeden lub dwa produkty bez możliwości porównania, nie przedstawi również wszystkich ważnych informacji o produkcie.
Strona, która prowadzi ranking pozwoli znaleźć najwyżej oceniane przez specjalistów polisy, jak również umożliwi klientowi samodzielne porównanie ofert.
Przydatna może być również porównywarka ubezpieczeniowa, która skróci czas samodzielnego poszukiwania i porównywania – na podstawie wypełnionej ankiety, ofertę najlepiej dopasowaną spośród wszystkich dostępnych, przygotują dla nas specjaliści. Skontaktuje się z nami konsultant w celu przedstawienia szczegółów oferty, a po zapoznaniu się z polisą możemy umówić spotkanie w celu podpisania umowy. Dzięki temu zaoszczędzimy nie tylko pieniądze, ale i cenny czas.

spot_img

Najnowsze wpisy

Jak suszarka z pompą ciepła może odmienić twoje życie domowe?

Witaj w świecie, gdzie codzienne obowiązki domowe nie muszą być uciążliwe, a nowoczesne technologie stają się naszymi sprzymierzeńcami w walce o więcej wolnego czasu...

Bostonka: czy to groźna choroba? Co powinieneś wiedzieć

Wczesne objawy bostonki – jak rozpoznać chorobę? Pierwsze sygnały, które mogą nasuwać podejrzenie bostonki, to pojawienie się charakterystycznych wykwitów w jamie ustnej. Te mogą się...

Jak skutecznie wyleczyć opryszczkę?

Czy masz dość walki z nieprzyjemnymi i bolesnymi opryszczkami? Nie martw się, istnieją skuteczne sposoby na wyleczenie tego problemu! Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak pozbyć się opryszczki raz na zawsze. Nie trać czasu na szukanie kolejnych metod - mamy dla Ciebie sprawdzone sposoby działające od zaraz! Zobacz sam/a!

Na czym polega SIBO – choroba, która atakuje układ pokarmowy?

Czy wiesz, że bakterie mogą być przyczyną poważnych problemów z układem pokarmowym? Poznaj SIBO - chorobę, która atakuje jelita i może wywołać wiele nieprzyjemnych objawów. Dowiedz się, jak rozpoznać i leczyć tę dolegliwość oraz jakie są jej potencjalne konsekwencje dla zdrowia. Przekonaj się, dlaczego warto zadbać o równowagę mikroflory jelitowej i unikać nadmiernego namnażania szkodliwych bakterii. Zapoznaj się z artykułem na temat SIBO już teraz!

Dieta genetyczna – o co z nią chodzi

Czy wiesz, że twoja dieta może być dostosowana do Twojego genotypu? Poznaj tajemnice diety genetycznej i dowiedz się, jakie produkty są dla Ciebie najkorzystniejsze. Odkryj nowy sposób na zdrowe odżywianie!
spot_img