Podrażnienia po depilacji i wrastające włoski – jak temu zaradzić?

Podrażnienia po depilacji

Ratunek na podrażnienia po depilacji i wrastające włoski. Foto. Pixabay Greyerbaby

Podrażnienia po depilacji to problem każdej kobiety. W czasach, w których gładkie nogi są już niemal obowiązkiem, depilacja stała się stałym elementem pielęgnacji. Niestety wiąże się ona niekiedy z przykrymi przypadłościami. Wrastające włoski po depilacji to problem wielu pań. Po zabiegu włosy stają się cieńsze i delikatne, przez co nie dają rady przebić się przez warstwę naskórka i zmieniają wówczas kierunek wzrostu. W efekcie na ciele pojawiają się podrażnienia, takie jak krostki czy guzki, którym nierzadko towarzyszy bolesne zapalenie mieszków włosowych.

Można z tym walczyć robiąc regularnie peeling lub stosując specjalne balsamy.
Produkt tego rodzaju pojawił się wśród propozycji marki Peel Mission. Jest to Asiatic Peel Body Balm, zawierający m.in. kwas azjatykowy i papainę.

Ratunek na podrażnienia po depilacji i wrastające włoski

Kwas azjatykowy jest pozyskiwany z rośliny o nazwie wąkrota azjatycka, wykazuje silne działanie nawilżające oraz przeciwzapalne, a ponadto łagodzi podrażnienia.
Papaina to enzym otrzymywany z mleczka zielonych owoców i liści melonowca
właściwego. Złuszcza martwe komórki naskórka, zmniejszając grubość warstwy rogowej, tym samym minimalizując ryzyko pojawiania się wrastających włosków.
Dzięki zawartości oleju z awokado balsam bardzo skutecznie wygładza skórę, a tym samym zapewnia uczucie jedwabistej miękkości. Olej ten, ceniony za wysoką zawartość witaminy E, efektywnie chroni skórę przed stanami zapalnymi i swędzeniem, pomagając w ten sposób utrzymać jej zdrową kondycję i piękny wygląd.