Plastyka brzucha po ciąży – jak wygląda zabieg i przygotowanie?

Plastyka brzucha to zabieg, sprowadzający się do usunięcia nadmiaru tłuszczu i skóry z dolnej oraz środkowej partii tej części ciała.

Na taki zabieg decyduje się coraz więcej kobiet, by poprawić swoje samopoczucie, a przede wszystkim wygląd zewnętrzny po okresie ciąży. Jak przebiega abdominoplastyka i w jaki sposób się do niej przygotować?

Kto może skorzystać z zabiegu plastyki brzucha i kiedy warto go rozważyć?

Z możliwości, jakie niesie ze sobą abdominoplastyka, najczęściej korzystają kobiety po okresie ciąży. W tym czasie powłoki brzuszne ulegają bowiem znacznemu rozciągnięciu. Co więcej, wraz z wiekiem skóra traci swoją elastyczność, a tkanka tłuszczowa, gromadząca się sukcesywnie w tej partii ciała, determinuje nieestetyczne opadanie tkanek. Plastyka brzucha wykonywana jest jednak również i u osób, zmagających się z obwisłą skórą, spowodowaną dużą utratą masy ciała w stosunkowo krótkim czasie.

W jaki sposób przygotować się do zabiegu?

Aby osiągnąć najlepsze rezultaty, minimalizując przy tym ewentualne skutki uboczne zabiegu, warto odpowiednio się do niego przygotować. Kluczowym etapem takich przygotowań będzie z pewnością spotkanie z chirurgiem, w trakcie którego omówiony zostanie przebieg całego zabiegu, ale również ewentualne ryzyko i oczekiwania z nim związane. W trakcie konsultacji pacjent otrzymuje także szczegółowe instrukcje, związane z dietą czy przyjmowaniem leków. Niezwykle istotnym aspektem będzie też wcześniejsze przygotowanie się do okresu rekonwalescencji. Warto zaopatrzyć się w specjalistyczny pas uciskowy, ale także w wygodny strój, miękkie poduszki i pościel oraz wsparcie bliskiej osoby. Już na 3 miesiące przed datą zabiegu, należy również bezwzględnie zrezygnować z palenia papierosów, które może negatywnie wpłynąć na proces gojenia się rany.

 Plastyka brzucha u kobiet
Plastyka brzucha po ciąży – jak wygląda zabieg i przygotowanie?

Jak przebiega zabieg abdominoplastyki?

Abdominoplastyka jest rozległym zabiegiem, wykonywanym w znieczuleniu ogólnym. W jego trakcie chirurg usuwa nadmiar skóry oraz tkanki podskórnej z okolic środkowej i dolnej części brzucha. Kolejnym etapem będzie napięcie mięśni brzucha tak, by uzyskał on płaski, a zarazem jędrny wygląd. Warto podkreślić jednak, że abdominoplastyka nie jest zabiegiem odchudzającym. Jego głównym celem jest bowiem poprawa wyglądu brzucha oraz wzmocnienie napięcia mięśni w tym obszarze. Jak przeczytać można w artykule, umieszczonym na stronie: https://derm-estetyka.pl/operacja-plastyczna-brzucha.html/, plastyka brzucha to rozległy zabieg. To właśnie dlatego niezwykle istotna będzie konsultacja z doświadczonym chirurgiem, w trakcie której dokładnie omówione zostaną zarówno zalety, jak i wady takiej ingerencji.

Czym różni się abdominoplastyka od miniabdominoplastyki?

Miniabdominoplastyka jest zdecydowanie mniej inwazyjną formą poprawy wyglądu zewnętrznego. Nie obejmuje ona bowiem przemieszczania pępka oraz przepukliny powłok brzusznych. W przypadku takiego zabiegu konieczne staje się wykonanie małego nacięcia w okolicy łonowej. To rozwiązanie polecane zwłaszcza tym kobietom, które zmagają się z niewielkim nagromadzeniem tłuszczu i luźnej skóry w dolnej partii brzucha. Podobnie jak w przypadku abdominoplastyki, miniabdominoplastyka też będzie wymagać profesjonalnej konsultacji z doświadczonym chirurgiem.

Artykuł partnera

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

spot_img

Najnowsze wpisy

Bostonka: czy to groźna choroba? Co powinieneś wiedzieć

Wczesne objawy bostonki – jak rozpoznać chorobę? Pierwsze sygnały, które mogą nasuwać podejrzenie bostonki, to pojawienie się charakterystycznych wykwitów w jamie ustnej. Te mogą się...

Jak skutecznie wyleczyć opryszczkę?

Czy masz dość walki z nieprzyjemnymi i bolesnymi opryszczkami? Nie martw się, istnieją skuteczne sposoby na wyleczenie tego problemu! Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak pozbyć się opryszczki raz na zawsze. Nie trać czasu na szukanie kolejnych metod - mamy dla Ciebie sprawdzone sposoby działające od zaraz! Zobacz sam/a!

Na czym polega SIBO – choroba, która atakuje układ pokarmowy?

Czy wiesz, że bakterie mogą być przyczyną poważnych problemów z układem pokarmowym? Poznaj SIBO - chorobę, która atakuje jelita i może wywołać wiele nieprzyjemnych objawów. Dowiedz się, jak rozpoznać i leczyć tę dolegliwość oraz jakie są jej potencjalne konsekwencje dla zdrowia. Przekonaj się, dlaczego warto zadbać o równowagę mikroflory jelitowej i unikać nadmiernego namnażania szkodliwych bakterii. Zapoznaj się z artykułem na temat SIBO już teraz!

Dieta genetyczna – o co z nią chodzi

Czy wiesz, że twoja dieta może być dostosowana do Twojego genotypu? Poznaj tajemnice diety genetycznej i dowiedz się, jakie produkty są dla Ciebie najkorzystniejsze. Odkryj nowy sposób na zdrowe odżywianie!

Czym jest krem konopny na łuszczycę?

Chociaż nie istnieje skuteczne lekarstwo na łuszczycę, wiele osób szuka metod łagodzących objawy i poprawiających jakość życia. W ostatnich latach kremy konopne stały się...
spot_img