Plastyka brzucha po ciąży – jak wygląda zabieg i przygotowanie?

Plastyka brzucha to zabieg, sprowadzający się do usunięcia nadmiaru tłuszczu i skóry z dolnej oraz środkowej partii tej części ciała.

Na taki zabieg decyduje się coraz więcej kobiet, by poprawić swoje samopoczucie, a przede wszystkim wygląd zewnętrzny po okresie ciąży. Jak przebiega abdominoplastyka i w jaki sposób się do niej przygotować?

Kto może skorzystać z zabiegu plastyki brzucha i kiedy warto go rozważyć?

Z możliwości, jakie niesie ze sobą abdominoplastyka, najczęściej korzystają kobiety po okresie ciąży. W tym czasie powłoki brzuszne ulegają bowiem znacznemu rozciągnięciu. Co więcej, wraz z wiekiem skóra traci swoją elastyczność, a tkanka tłuszczowa, gromadząca się sukcesywnie w tej partii ciała, determinuje nieestetyczne opadanie tkanek. Plastyka brzucha wykonywana jest jednak również i u osób, zmagających się z obwisłą skórą, spowodowaną dużą utratą masy ciała w stosunkowo krótkim czasie.

W jaki sposób przygotować się do zabiegu?

Aby osiągnąć najlepsze rezultaty, minimalizując przy tym ewentualne skutki uboczne zabiegu, warto odpowiednio się do niego przygotować. Kluczowym etapem takich przygotowań będzie z pewnością spotkanie z chirurgiem, w trakcie którego omówiony zostanie przebieg całego zabiegu, ale również ewentualne ryzyko i oczekiwania z nim związane. W trakcie konsultacji pacjent otrzymuje także szczegółowe instrukcje, związane z dietą czy przyjmowaniem leków. Niezwykle istotnym aspektem będzie też wcześniejsze przygotowanie się do okresu rekonwalescencji. Warto zaopatrzyć się w specjalistyczny pas uciskowy, ale także w wygodny strój, miękkie poduszki i pościel oraz wsparcie bliskiej osoby. Już na 3 miesiące przed datą zabiegu, należy również bezwzględnie zrezygnować z palenia papierosów, które może negatywnie wpłynąć na proces gojenia się rany.

 Plastyka brzucha u kobiet
Plastyka brzucha po ciąży – jak wygląda zabieg i przygotowanie?

Jak przebiega zabieg abdominoplastyki?

Abdominoplastyka jest rozległym zabiegiem, wykonywanym w znieczuleniu ogólnym. W jego trakcie chirurg usuwa nadmiar skóry oraz tkanki podskórnej z okolic środkowej i dolnej części brzucha. Kolejnym etapem będzie napięcie mięśni brzucha tak, by uzyskał on płaski, a zarazem jędrny wygląd. Warto podkreślić jednak, że abdominoplastyka nie jest zabiegiem odchudzającym. Jego głównym celem jest bowiem poprawa wyglądu brzucha oraz wzmocnienie napięcia mięśni w tym obszarze. Jak przeczytać można w artykule, umieszczonym na stronie: https://derm-estetyka.pl/operacja-plastyczna-brzucha.html/, plastyka brzucha to rozległy zabieg. To właśnie dlatego niezwykle istotna będzie konsultacja z doświadczonym chirurgiem, w trakcie której dokładnie omówione zostaną zarówno zalety, jak i wady takiej ingerencji.

Czym różni się abdominoplastyka od miniabdominoplastyki?

Miniabdominoplastyka jest zdecydowanie mniej inwazyjną formą poprawy wyglądu zewnętrznego. Nie obejmuje ona bowiem przemieszczania pępka oraz przepukliny powłok brzusznych. W przypadku takiego zabiegu konieczne staje się wykonanie małego nacięcia w okolicy łonowej. To rozwiązanie polecane zwłaszcza tym kobietom, które zmagają się z niewielkim nagromadzeniem tłuszczu i luźnej skóry w dolnej partii brzucha. Podobnie jak w przypadku abdominoplastyki, miniabdominoplastyka też będzie wymagać profesjonalnej konsultacji z doświadczonym chirurgiem.

Artykuł partnera

spot_img

Najnowsze wpisy

Jak suszarka z pompą ciepła może odmienić twoje życie domowe?

Witaj w świecie, gdzie codzienne obowiązki domowe nie muszą być uciążliwe, a nowoczesne technologie stają się naszymi sprzymierzeńcami w walce o więcej wolnego czasu...

Bostonka: czy to groźna choroba? Co powinieneś wiedzieć

Wczesne objawy bostonki – jak rozpoznać chorobę? Pierwsze sygnały, które mogą nasuwać podejrzenie bostonki, to pojawienie się charakterystycznych wykwitów w jamie ustnej. Te mogą się...

Jak skutecznie wyleczyć opryszczkę?

Czy masz dość walki z nieprzyjemnymi i bolesnymi opryszczkami? Nie martw się, istnieją skuteczne sposoby na wyleczenie tego problemu! Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak pozbyć się opryszczki raz na zawsze. Nie trać czasu na szukanie kolejnych metod - mamy dla Ciebie sprawdzone sposoby działające od zaraz! Zobacz sam/a!

Na czym polega SIBO – choroba, która atakuje układ pokarmowy?

Czy wiesz, że bakterie mogą być przyczyną poważnych problemów z układem pokarmowym? Poznaj SIBO - chorobę, która atakuje jelita i może wywołać wiele nieprzyjemnych objawów. Dowiedz się, jak rozpoznać i leczyć tę dolegliwość oraz jakie są jej potencjalne konsekwencje dla zdrowia. Przekonaj się, dlaczego warto zadbać o równowagę mikroflory jelitowej i unikać nadmiernego namnażania szkodliwych bakterii. Zapoznaj się z artykułem na temat SIBO już teraz!

Dieta genetyczna – o co z nią chodzi

Czy wiesz, że twoja dieta może być dostosowana do Twojego genotypu? Poznaj tajemnice diety genetycznej i dowiedz się, jakie produkty są dla Ciebie najkorzystniejsze. Odkryj nowy sposób na zdrowe odżywianie!
spot_img