Plastyka brzucha po ciąży – jak wygląda zabieg i przygotowanie?

Plastyka brzucha to zabieg, sprowadzający się do usunięcia nadmiaru tłuszczu i skóry z dolnej oraz środkowej partii tej części ciała.

Na taki zabieg decyduje się coraz więcej kobiet, by poprawić swoje samopoczucie, a przede wszystkim wygląd zewnętrzny po okresie ciąży. Jak przebiega abdominoplastyka i w jaki sposób się do niej przygotować?

Kto może skorzystać z zabiegu plastyki brzucha i kiedy warto go rozważyć?

Z możliwości, jakie niesie ze sobą abdominoplastyka, najczęściej korzystają kobiety po okresie ciąży. W tym czasie powłoki brzuszne ulegają bowiem znacznemu rozciągnięciu. Co więcej, wraz z wiekiem skóra traci swoją elastyczność, a tkanka tłuszczowa, gromadząca się sukcesywnie w tej partii ciała, determinuje nieestetyczne opadanie tkanek. Plastyka brzucha wykonywana jest jednak również i u osób, zmagających się z obwisłą skórą, spowodowaną dużą utratą masy ciała w stosunkowo krótkim czasie.

W jaki sposób przygotować się do zabiegu?

Aby osiągnąć najlepsze rezultaty, minimalizując przy tym ewentualne skutki uboczne zabiegu, warto odpowiednio się do niego przygotować. Kluczowym etapem takich przygotowań będzie z pewnością spotkanie z chirurgiem, w trakcie którego omówiony zostanie przebieg całego zabiegu, ale również ewentualne ryzyko i oczekiwania z nim związane. W trakcie konsultacji pacjent otrzymuje także szczegółowe instrukcje, związane z dietą czy przyjmowaniem leków. Niezwykle istotnym aspektem będzie też wcześniejsze przygotowanie się do okresu rekonwalescencji. Warto zaopatrzyć się w specjalistyczny pas uciskowy, ale także w wygodny strój, miękkie poduszki i pościel oraz wsparcie bliskiej osoby. Już na 3 miesiące przed datą zabiegu, należy również bezwzględnie zrezygnować z palenia papierosów, które może negatywnie wpłynąć na proces gojenia się rany.

 Plastyka brzucha u kobiet
Plastyka brzucha po ciąży – jak wygląda zabieg i przygotowanie?

Jak przebiega zabieg abdominoplastyki?

Abdominoplastyka jest rozległym zabiegiem, wykonywanym w znieczuleniu ogólnym. W jego trakcie chirurg usuwa nadmiar skóry oraz tkanki podskórnej z okolic środkowej i dolnej części brzucha. Kolejnym etapem będzie napięcie mięśni brzucha tak, by uzyskał on płaski, a zarazem jędrny wygląd. Warto podkreślić jednak, że abdominoplastyka nie jest zabiegiem odchudzającym. Jego głównym celem jest bowiem poprawa wyglądu brzucha oraz wzmocnienie napięcia mięśni w tym obszarze. Jak przeczytać można w artykule, umieszczonym na stronie: https://derm-estetyka.pl/operacja-plastyczna-brzucha.html/, plastyka brzucha to rozległy zabieg. To właśnie dlatego niezwykle istotna będzie konsultacja z doświadczonym chirurgiem, w trakcie której dokładnie omówione zostaną zarówno zalety, jak i wady takiej ingerencji.

Czym różni się abdominoplastyka od miniabdominoplastyki?

Miniabdominoplastyka jest zdecydowanie mniej inwazyjną formą poprawy wyglądu zewnętrznego. Nie obejmuje ona bowiem przemieszczania pępka oraz przepukliny powłok brzusznych. W przypadku takiego zabiegu konieczne staje się wykonanie małego nacięcia w okolicy łonowej. To rozwiązanie polecane zwłaszcza tym kobietom, które zmagają się z niewielkim nagromadzeniem tłuszczu i luźnej skóry w dolnej partii brzucha. Podobnie jak w przypadku abdominoplastyki, miniabdominoplastyka też będzie wymagać profesjonalnej konsultacji z doświadczonym chirurgiem.

Artykuł partnera

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

spot_img

Najnowsze wpisy

Zapalenie mieszków włosowych a depilacja

Depilacja to popularny zabieg, który ma na celu usunięcie niechcianego owłosienia. Niestety, może on prowadzić do poważnych problemów skórnych, takich jak zapalenie mieszków włosowych....

Zapalenie mieszków włosowych a depilacja

Depilacja to jeden z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych. Niestety, nie wszyscy wiedzą, że może ona prowadzić do zapalenia mieszków włosowych. Zapalenie mieszków włosowych jest stanem zapalnym skóry, który może powodować swędzenie, pieczenie i bolesność. Aby uniknąć tego problemu, warto wybrać bezpieczną metodę depilacji. Możesz wybrać laserowe usuwanie włosów lub inne metody depilacji, które są bezpieczne dla skóry. Przed wyborem odpowiedniej metody depilacji warto skonsultować się z lekarzem lub kosmetyczką. Wybierając bezpieczną metodę depilacji, możesz cieszyć się gładką skórą bez ryzyka zapalenia mieszków włosowych.

Zapalenie mieszków włosowych a depilacja

Depilacja a zapalenie mieszków włosowych Depilacja, czyli usuwanie włosów z ciała, jest jednym z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych. Wiele osób korzysta z tego zabiegu, aby zapewnić...

Jak depilacja wpływa na zapalenie mieszków włosowych?

Depilacja - skuteczny sposób na zapalenie mieszków włosowych? Depilacja to jeden z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych, który polega na usuwaniu włosów za pomocą różnych metod. Może...

Dieta alkaliczna: Przykładowy siedmiodniowy jadłospis

Dieta alkaliczna to plan żywieniowy oparty na idei utrzymania równowagi kwasowo-zasadowej w organizmie poprzez spożywanie pokarmów o działaniu alkalicznym. Główne założenia tej diety to: Spożywanie...
spot_img