Owoce liczi – poznaj ich moc!

owoce liczi

Ten niewielki, subtropikalny owoc ma w sobie niezwykłą moc o działaniu prozdrowotnym. Jego właściwości doceniono już w czasach starożytnych w Chinach i Południowo-Wschodniej Azji. Legenda głosi, że był kluczem do piękna cesarzowej Yang Gufei, która kazała sprowadzać owoce liczi z południa kraju, a ponieważ są to owoce krótkotrwałe, kurierzy galopowali dzień i noc, by dostarczyć jej świeżych liczi. W przypadku, gdy owoce się zepsuły, kurier… był karany śmiercią. Dziś na szczęście są niemal na wyciągnięcie ręki.

Bogactwo naturalne

Liczi to bogate źródło polifenoli, czyli naturalnych przeciwutleniaczy. To także duża dawka witamin (głównie C i witamin z grupy B), składników mineralnych (potasu, wapnia, magnezu, fosforu i żelaza) oraz błonnika pokarmowego. Za sprawą polifenoli obecnych w owocach liczi, lista ich prozdrowotnych właściwości jest naprawdę imponująca.

  • Rozkładają tłuszcz i zapobiegają jego gromadzeniu w organizmie, dlatego to doskonałe wsparcie w walce z otyłością
  • Zwalczają wolne rodniki
  • Dzięki obecności flawonoidów hamują rozwój komórek kancerogennych
  • Pozytywnie wpływają na układ sercowo-naczyniowy
  • Chronią układ nerwowy
  • Łagodzą ból – w medycynie chińskiej sproszkowane liczi stosuje się w leczeniu stanów zapalnych i w celu zmniejszania bólu
  • Spowalniają proces starzenia się skóry, niwelują szkody wywołane przez promieniowanie UVB, wzmacniają skórę

Bierz z liczi co najlepsze!

W Polsce dostęp do tych owoców jest utrudniony. Dlatego warto rozważyć suplementację. Oligo-Elite zawiera ekstrakt z polifenoli o niskiej masie cząsteczkowej, pozyskiwany z owoców liczi (85%) i zielonej herbaty (15%). Tajemnicą jego skuteczności jest specjalna, opatentowana metoda skracania długich łańcuchów polimerowych polifenoli liczi na łańcuchy krótkie, co powoduje, że mają one pięciokrotnie większą bioprzyswajalność niż te o długich łańcuchach. Jedna kapsułka OLIGO-ELITE działa tak, jak jednorazowa porcja 1 kg owoców liczi!