Okulary, aparat, krem z filtrem i… dobre bakterie! Czyli o wyposażeniu wakacyjnej walizki

Okulary, aparat, krem z filtrem i… dobre bakterie! Czyli o wyposażeniu wakacyjnej walizki

 

LINEX FORTE – Twoje dobre bakterie

W ludzkim organizmie żyje ich około 100 bilionów. Warto o nich pamiętać, pakując walizkę na wakacje, ponieważ ich brak może nam porządnie zaszkodzić. O czym mowa? Oczywiście o mikroorganizmach i bakteriach, które wywierają korzystny wpływ na florę jelitową człowieka, a przez to i na cały organizm.

Przyszło lato, a z nim sezon na wakacyjne wyjazdy. W walizce nie powinno zabraknąć miejsca na szczepy bakterii kwasu mlekowego, których stosowanie – wbrew pozorom – wcale nie jest zalecane wyłącznie podczas antybiotykoterapii. Według Światowej Organizacji Zdrowia szczepy kwasu mlekowego „to żywe drobnoustroje, które, podawane w odpowiednich ilościach, wywierają korzystny efekt zdrowotny u gospodarza”. Nazywane są też mikroorganizmami lub dobrymi bakteriami, ale bez względu na różnice w nazwie łączy je jedno – korzystne lecznicze oddziaływanie na ludzkie zdrowie potwierdzone w licznych badaniach naukowych.

 „Pro bios” – dla życia

W jelitach zdrowego człowieka panuje stan zwany eubiozą − oznacza to, że ok. 90% mikroorganizmów, które je zasiedlają to bakterie kwasu mlekowego (Lactobacillus acidophilus, LA-5 i Bifidobacterium animalis subsp. Lactis, BB-12), poddawane ciągłemu oddziaływaniu czynników zewnętrznych, np. w postaci przyjmowanego pokarmu. Na szczęście skład mikroflory jelitowej jest odnawialny, a zmiana liczby zamieszkujących ją bakterii to proces normalny dla organizmu, który zależny jest od wielu czynników. Należą do nich głównie: rodzaj i skład spożywanego pokarmu, wiek, dostępność i skład substratów do wzrostu mikroflory, stan jelit oraz PH znajdującej się w nich treści, a także miejsce zamieszkania człowieka i prowadzony przez niego styl życia. Na florę jelitową wpływają przebyte infekcje, biegunki, stosowana antybiotykoterapia, metabolity bakteryjne, a także przesadna higiena w wieku niemowlęcym oraz stres. Dlatego tak ważne jest uzupełnianie niedoborów dobrych bakterii w organizmie. Dobre bakterie występują naturalnie w niektórych produktach spożywczych, np. przetworach mlecznych (jogurtach naturalnych, kefirach, maślankach), kwasie chlebowym, kiszonych warzywach (ogórkach i kapuście). Są także dostępne jako suplementy diety. A biorąc pod uwagę fakt, że większość bakterii jest niszczona już w żołądku, pod wpływem działania kwasu solnego, uzupełnianie ich niedoborów jest kluczowe dla zachowania zdrowia.

Okulary, aparat, krem z filtrem i… dobre bakterie! Czyli o wyposażeniu wakacyjnej walizki

 Linex Forte – Twoje dobre bakterie

Linex Forte jest suplementem diety, przeznaczonym dla całej rodziny, którego składniki uzupełniają mikroflorę jelitową. Ten nowoczesny synbiotyk, czyli połączenie dwóch żywych szczepów bakterii kwasu mlekowego oraz dodatkowo inuliny i oligofruktozy, stanowi pożywkę dla bakterii, pomagając w ich szybszym namnażaniu się i wzroście. Każda kapsułka dostarcza organizmowi ponad miliard dobrych bakterii!

 W zdrowym ciele zdrowy duch, Linex Forte idzie w ruch! Bo sezon na dobre bakterie trwa… cały rok!

Bakterie probiotyczne zawarte w suplemencie Linex Forte przylegają do błony śluzowej jelit. Wykazują dużą odporność na szkodliwe działanie kwasów żołądkowych i żółci oraz potwierdzoną badaniami bardzo dobrą tolerancję u osób w każdej grupie wiekowej. Dodatkowo, żywe kultury bakterii kwasu mlekowego pozwalają zachować zdrowie jelit. Linex Forte uzupełnia mikroflorę jelitową podczas i po antybiotykoterapii, po biegunce, podczas podroży, a także przy zmianie diety. Preparat wydawany jest bez recepty i przeznaczony dla dorosłych i dla dzieci w wieku od 3 lat. Jak każdy suplement nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Zalecane spożycie to 1 kapsułka 2 razy dziennie (w przypadku dzieci do 12 lat) lub 3 razy dziennie (dla dzieci powyżej 12. roku życia i dorosłych). Produkt przyjmuje się wraz z posiłkiem i nie należy popijać go gorącymi płynami ani napojami zawierającymi alkohol. W przypadku trudności z połknięciem kapsułki, można ją otworzyć, wysypać zawartość, wymieszać z płynem i połknąć. Podczas stosowania antybiotykoterapii preparat można podać po co najmniej 3 godzinach od przyjęcia antybiotyku. Co ciekawe, suplement nie zawiera laktozy ani glutenu i może być stosowany przez wegetarian. Koszt opakowania zawierającego 14 kapsułek suplementu diety Linex Forte to około 12 złotych. Producentem suplementu Linex Forte jest Lek Pharmaceuticals d.d., Verovskova 57, SI-1526 Ljubljana, Słowenia, dystrybutorem zaś Lek S.A. ul. Podlipie 16, 95-010 Stryków.

 

spot_img

Najnowsze wpisy

Jak suszarka z pompą ciepła może odmienić twoje życie domowe?

Witaj w świecie, gdzie codzienne obowiązki domowe nie muszą być uciążliwe, a nowoczesne technologie stają się naszymi sprzymierzeńcami w walce o więcej wolnego czasu...

Bostonka: czy to groźna choroba? Co powinieneś wiedzieć

Wczesne objawy bostonki – jak rozpoznać chorobę? Pierwsze sygnały, które mogą nasuwać podejrzenie bostonki, to pojawienie się charakterystycznych wykwitów w jamie ustnej. Te mogą się...

Jak skutecznie wyleczyć opryszczkę?

Czy masz dość walki z nieprzyjemnymi i bolesnymi opryszczkami? Nie martw się, istnieją skuteczne sposoby na wyleczenie tego problemu! Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak pozbyć się opryszczki raz na zawsze. Nie trać czasu na szukanie kolejnych metod - mamy dla Ciebie sprawdzone sposoby działające od zaraz! Zobacz sam/a!

Na czym polega SIBO – choroba, która atakuje układ pokarmowy?

Czy wiesz, że bakterie mogą być przyczyną poważnych problemów z układem pokarmowym? Poznaj SIBO - chorobę, która atakuje jelita i może wywołać wiele nieprzyjemnych objawów. Dowiedz się, jak rozpoznać i leczyć tę dolegliwość oraz jakie są jej potencjalne konsekwencje dla zdrowia. Przekonaj się, dlaczego warto zadbać o równowagę mikroflory jelitowej i unikać nadmiernego namnażania szkodliwych bakterii. Zapoznaj się z artykułem na temat SIBO już teraz!

Dieta genetyczna – o co z nią chodzi

Czy wiesz, że twoja dieta może być dostosowana do Twojego genotypu? Poznaj tajemnice diety genetycznej i dowiedz się, jakie produkty są dla Ciebie najkorzystniejsze. Odkryj nowy sposób na zdrowe odżywianie!
spot_img