Oddychaj swobodnie i śpij dobrze – czyli jak poprawić jakość snu przy przeziębieniu

 

Oddychaj swobodnie i śpij dobrze – czyli jak poprawić jakość snu przy przeziębieniu

Niedrożność górnych dróg oddechowych i zatkany nos to jedne z najbardziej uciążliwych objawów przeziębienia.i Trudności z oddychaniem w znaczący sposób wpływają także na obniżenie jakości snu, co z kolei wydłuża czas rekonwalescencji. Aby szybciej „dojść do siebie” warto więc zadbać o komfort snu. Jak potwierdza badanie, po zastosowaniu maści Vicks VapoRub, aż 91% pacjentów po przebudzeniu czuło się rześkimi i wypoczętymi.

Szansą na szybki powrót do zdrowia jest długi i komfortowy sen. To właśnie wtedy nasz organizm regeneruje się i odpoczywa – a my czujemy się coraz lepiej. Oczywiście, sen powinniśmy traktować priorytetowo niezależnie od przeziębienia, ale bardzo często o tym zapominamy i nie przywiązujemy do niego wagi. Przekonanie, że nie potrzebujemy snu, aby funkcjonować, jest błędne i prędzej czy później odbije się na naszym zdrowiu, a szczególnie nieprzyjemnie odczujemy to w czasie przeziębienia. Dlaczego? Ponieważ zaburzenia snu – takie jak np. zbyt mała ilość snu – mają związek  z pogorszeniem się symptomów choroby – a więc kaszel i katar zamiast się zmniejszyć, jeszcze bardziej się nasilą.

Jak walczyć z katarem i kaszlem w nocy?

Objawy grypy i przeziębienia, takie jak katar i kaszel, utrudniają zasypianie i nie pozwalają na spokojny odpoczynek. Jednym ze sposób, który pomoże zmniejszyć nasilenie nieprzyjemnych objawów, będzie użycie maści, które udrożnią nos i zmniejszą uporczywy kaszel. Ich stosowanie jest bardzo proste: maści wciera się w klatkę piersiową przed pójściem spać, a ulatniające się pod wpływem ciepła ciała czynne składniki pomagają udrożnić górne drogi oddechowe, dzięki czemu łatwiej jest zasnąć.

Maść Vicks VapoRub®iv

Preparatem, który działa wspomagająco w trakcie grypy lub przeziębienia, jest Vicks VapoRub®, który według 89% badanych zwiększa komfort i poprawia jakość snu1. Maść ma potrójne działanie: pomaga zwalczyć kaszel, katar
i podrażnienie gardła, a dzięki działaniu do 8h – pozwala na spokojny sen dla całej rodziny. Vicks VapoRub®
to kompozycja czterech czynnych składników: kamfory, olejku eukaliptusowego, mentolu (w postaci lewomentolu) oraz olejku terpentynowego. Substancje te pomagają złagodzić dolegliwości związane z uczuciem utrudnionego oddychania (zatkanym nosem), katarem i kaszlem.

Wskazania do stosowania:

Vicks VapoRub jest maścią stosowaną w objawach podrażnień i stanów zapalnych błony śluzowej nosa i gardła (np. w przebiegu przeziębień): kaszlu, katarze z obrzękiem błon śluzowych nosa i uczuciem utrudnienia oddychania („zatkanego nosa”).

Kiedy nie stosować leku Vicks VapoRub:

 • jeśli pacjent ma uczulenie na substancje czynne lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku;
  na uszkodzoną skórę, skaleczenia i błony śluzowe;
 • jeśli pacjent cierpi na czynną astmę oskrzelową i inne choroby dróg oddechowych oraz stwierdzono u niego nadwrażliwość dróg oddechowych;
 • u dzieci poniżej 5 roku życia.

Przeciwwskazania:

 • nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą
 • czynna astma oskrzelowa lub inne choroby dróg oddechowych oraz stwierdzona nadwrażliwość dróg oddechowych.

Pacjenci z następujących grup powinni stosować lek ze szczególną ostrożnością:

 • pacjenci z reakcją nadwrażliwości na perfumy i rozpuszczalniki
 • pacjenci cierpiący na epilepsję i u których występują drgawki

Nie połykać!

 • nie stosować na uszkodzoną skórę, skaleczenia i błony śluzowe
 • nie połykać i nie nakładać bezpośrednio do nosa, oczu, jamy ustnej, na twarz lub szyję
 • chronić oczy
 • tylko do użytku zewnętrznego
 • produkt leczniczy nie jest przeznaczony do sporządzania inhalacji z parą wodną
 • nie należy bandażować miejsca nałożenia maści. Nie stosować ciepłych okładów ani żadnego innego rodzaju ciepła
  Podmiot odpowiedzialny: WICK Pharma Zweigniederlassung der Procter & Gamble GmbH
  Przedstawiciel podmiotu odpowiedzialnego: Teva Pharmaceuticals Polska Sp. z o.o., ul. Osmańska 12, 02-823 Warszawa.

 

spot_img

Najnowsze wpisy

Jak suszarka z pompą ciepła może odmienić twoje życie domowe?

Witaj w świecie, gdzie codzienne obowiązki domowe nie muszą być uciążliwe, a nowoczesne technologie stają się naszymi sprzymierzeńcami w walce o więcej wolnego czasu...

Bostonka: czy to groźna choroba? Co powinieneś wiedzieć

Wczesne objawy bostonki – jak rozpoznać chorobę? Pierwsze sygnały, które mogą nasuwać podejrzenie bostonki, to pojawienie się charakterystycznych wykwitów w jamie ustnej. Te mogą się...

Jak skutecznie wyleczyć opryszczkę?

Czy masz dość walki z nieprzyjemnymi i bolesnymi opryszczkami? Nie martw się, istnieją skuteczne sposoby na wyleczenie tego problemu! Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak pozbyć się opryszczki raz na zawsze. Nie trać czasu na szukanie kolejnych metod - mamy dla Ciebie sprawdzone sposoby działające od zaraz! Zobacz sam/a!

Na czym polega SIBO – choroba, która atakuje układ pokarmowy?

Czy wiesz, że bakterie mogą być przyczyną poważnych problemów z układem pokarmowym? Poznaj SIBO - chorobę, która atakuje jelita i może wywołać wiele nieprzyjemnych objawów. Dowiedz się, jak rozpoznać i leczyć tę dolegliwość oraz jakie są jej potencjalne konsekwencje dla zdrowia. Przekonaj się, dlaczego warto zadbać o równowagę mikroflory jelitowej i unikać nadmiernego namnażania szkodliwych bakterii. Zapoznaj się z artykułem na temat SIBO już teraz!

Dieta genetyczna – o co z nią chodzi

Czy wiesz, że twoja dieta może być dostosowana do Twojego genotypu? Poznaj tajemnice diety genetycznej i dowiedz się, jakie produkty są dla Ciebie najkorzystniejsze. Odkryj nowy sposób na zdrowe odżywianie!
spot_img