Nogi bez żylaków? Mamy na to sposoby!

nogi bez żylaków 2

Podczas lata nasze nogi widoczne są dla każdego, dlatego żylaki, którym sprzyja wysoka temperatura, ciężko będzie ukryć. Dolegliwość ta, związana z przewlekłą niewydolnością żylną, jest nie tylko problemem estetycznym, ale przede wszystkim zdrowotnym. W walce z nią pomogą suplementy, które zawierają diosminę, hesperydynę, ekstrakt z liści winorośli właściwej i pestek winogron, a także witaminę C.

Pierwsze symptomy.

Żylaki to trwałe poszerzenia żył powierzchownych, które powstają w przebiegu przewlekłej niewydolności żylnej (PNŻ). Pierwsze objawy, które sygnalizują problemy z krążeniem w obrębie kończyn dolnych to:
– uczucie ciężkości nóg, które nasila się w przypadku obrzęku, a zmniejsza po odpoczynku
– teleangiektazje, czyli poszerzenia drobnych naczyń krwionośnych, potocznie zwane „pajączkami”
– skurcze łydek, szczególnie w nocy, a także kiedy długo siedzimy czy stoimy.

Czynniki ryzyka.

Najważniejszymi czynnikami ryzyka PNŻ są:

  • wiek i płeć żeńska (w grupie wiekowej do 35. roku życia PNŻ występuje 6-krotnie częściej u kobiet)
  • czynniki genetyczne (ryzyko rozwoju PNŻ u osoby, u której jedno z rodziców cierpiało na tę chorobę wynosi 42%, a przy dwójce rodziców wzrasta aż do 89%)
  • przebyte ciąże i terapie hormonalne
  • styl życia (siedzący tryb życia, otyłość czy palenie papierosów).

Podczas lata nasilone objawy.

Jednym z czynników, które nasilają żylaki jest wysoka temperatura, która doprowadza do rozszerzenia naczyń, a także do zwolnionego przepływu i zalegania krwi w nogach. Dlatego podczas długiej podróży na urlop, powinniśmy zakładać luźne ubranie i skarpetki. Jeśli jedziemy samochodem, co jakiś czas należy zatrzymać się i pospacerować, aby pobudzić krew do szybszego krążenia. Dłuższe wędrówki odbywać należy w butach z szerokim noskiem i na elastycznej podeszwie. Dobrym masażem stóp, który pobudza krążenie w nogach i ułatwia odpływanie krwi w kierunku serca, jest chodzenie na boso.

 

Walczyć z żylakami pomoże suplement diety Detramax, który składa się ze:

1. Zmikronizowanej frakcji flawonoidowej diosminy z hesperydyną
Diosmina jest związkiem z grupy glikozydowanych flawonoidów, który naturalnie występuje w owocach cytrusowych, jednak obecnie otrzymuje się ją głównie za pomocą metod chemicznych. W preparacie połączono ją, z innym związkiem o strukturze flawonoidowej, czyli z hesperydyną, która wykazuje zbliżone własności. Frakcję tą stosować można w przypadku żylaków, jak i owrzodzeń żylnych. Zastosowanie procesu mikronizacji zwiększa odsetek wchłoniętej substancji.

Diosmina poprawia tonus żylny, zwiększa przepływ limfatyczny i działa ochronnie na naczynia krwionośne. Dzięki temu przyczynić się może do zmniejszenia uczucia ciężkości i obrzmienia kończyn, obwodu kostki, a także częstości występowania skurczów. Hesperydyna, sama, jak i w połączeniu z diosminą, powoduje usprawnienie funkcjonowania naczyń, zmniejszenie ich przepuszczalności oraz poprawę elastyczności, jak również polepszenie własności reologicznych krwi.

2. Ekstraktu z liści winorośli właściwej i pestek winogron
Głównymi surowcami pozyskiwanymi z winorośli są owoce, jednak niemniej ważne są liście i nasiona, które zawierają wiele substancji biologicznie czynnych, znanych z korzystnego wpływu na ludzki organizm. W suplemencie znajduje się wyciąg z liści winorośli właściwej, który wspomaga mikrokrążenie żylne i sprzyja zmniejszeniu uczucia ciężkości nóg.

Innym składnikiem jest ekstrakt z pestek winogron, który zawiera 95% proantocyjanidyn, dzięki czemu wykazuje właściwości antyoksydacyjne. Zalecany jest szczególnie w przypadku ciężkości nóg, skurczów, jak i obrzęku. Badania kliniczne dowodzą, iż ekstrakt z pestek winogron (150 mg) przynosi szybszy i dłużej utrzymujący się efekt ulgi dla nóg niż diosmina (450 mg) w dawce dziennej.

3. Witaminy C
Dzięki wspomaganiu syntezy kolagenu, wykazuje pośredni, korzystny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie naczyń krwionośnych. Potwierdza to jeden z głównych objawów niedoborów witaminy C, jakim jest kruchość naczyń krwionośnych. Poza tym chroni składniki komórki przed uszkodzeniem oksydacyjnym.

Warto dodać, iż Klient do opakowania Detramax, otrzymuje gratis żel kojący do nóg, który dodatkowo wspomaga działanie tabletek. Pomaga łagodzić obrzęk i uczucie ciężkości nóg oraz pomaga zmniejszyć skłonność do tworzenia się rozszerzonych naczyń krwionośnych.

nogi bez żylaków 3

spot_img

Najnowsze wpisy

Jak suszarka z pompą ciepła może odmienić twoje życie domowe?

Witaj w świecie, gdzie codzienne obowiązki domowe nie muszą być uciążliwe, a nowoczesne technologie stają się naszymi sprzymierzeńcami w walce o więcej wolnego czasu...

Bostonka: czy to groźna choroba? Co powinieneś wiedzieć

Wczesne objawy bostonki – jak rozpoznać chorobę? Pierwsze sygnały, które mogą nasuwać podejrzenie bostonki, to pojawienie się charakterystycznych wykwitów w jamie ustnej. Te mogą się...

Jak skutecznie wyleczyć opryszczkę?

Czy masz dość walki z nieprzyjemnymi i bolesnymi opryszczkami? Nie martw się, istnieją skuteczne sposoby na wyleczenie tego problemu! Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak pozbyć się opryszczki raz na zawsze. Nie trać czasu na szukanie kolejnych metod - mamy dla Ciebie sprawdzone sposoby działające od zaraz! Zobacz sam/a!

Na czym polega SIBO – choroba, która atakuje układ pokarmowy?

Czy wiesz, że bakterie mogą być przyczyną poważnych problemów z układem pokarmowym? Poznaj SIBO - chorobę, która atakuje jelita i może wywołać wiele nieprzyjemnych objawów. Dowiedz się, jak rozpoznać i leczyć tę dolegliwość oraz jakie są jej potencjalne konsekwencje dla zdrowia. Przekonaj się, dlaczego warto zadbać o równowagę mikroflory jelitowej i unikać nadmiernego namnażania szkodliwych bakterii. Zapoznaj się z artykułem na temat SIBO już teraz!

Dieta genetyczna – o co z nią chodzi

Czy wiesz, że twoja dieta może być dostosowana do Twojego genotypu? Poznaj tajemnice diety genetycznej i dowiedz się, jakie produkty są dla Ciebie najkorzystniejsze. Odkryj nowy sposób na zdrowe odżywianie!
spot_img