Melatonina na sen w spray’u

Melatonina na sen w spray’u
Melatonina na sen w spray’u

Suplement diety, zawierający melatoninę w formie nanoemulsji, który wspomaga sen. Podaje się go za pomocą spray’u na błony śluzowe jamy ustnej.

Znaczenie snu dla zdrowia

Niestety, różnego rodzaju problemy ze snem ma około 30% ludzi, a jest on podstawową potrzebą fizjologiczną człowieka, która wpływa na:

1. Samopoczucie i nastrój

Sen jest bardzo ważny dla równowagi psychicznej i fizycznej człowieka, a jego brak jest odczuwalny praktycznie od razu. Gdy nie prześpimy odpowiednio tylko jednej nocy, momentalnie czujemy się zmęczeni i rozdrażnieni. Zbyt mała ilość snu wpływa negatywnie na mózg, który nie funkcjonuje wtedy sprawnie.

2. Energię do działania

Kiedy dorosły człowiek nie przesypia regularnie 7-8 godzin, może nie mieć ochoty do działania. Czuje się wówczas ociężały i senny, a czynność, którą najchętniej by wykonywał, to leżenie na kanapie.Osoba pozbawiona snu szybko się męczy, nawet po nieznacznym wysiłku.

3. Zapamiętywanie, kojarzenie czy koncentracja

Niedobór snu ma niekorzystny wpływ na naszą sprawność i efektywność w pracy czy szkole. Sen wzmacnia połączenia miedzy komórkami nerwowymi (neuronami), zapewnia dotlenienie i odprężenie, pozwala segregować nowe informacje, zdobyte w ciągu dnia, a także wzmacnia wspomnienia. Dlatego, aby poprawić pamięć i koncentrację, należy więcej spać.

4. Gospodarkę hormonalną

Zbyt mała ilość snu wpływa na zaburzenie gospodarki hormonalnej, które może powodować zwiększenie apetytu, a co za tym idzie, wzrost masy ciała. Dzieje się tak, gdyż organizm produkuje leptynę, czyli hormon odpowiedzialny za brak uczucia głodu podczas snu. Niestety, niedobór snu wpływa na obniżenie jego poziomu.

 Melatonina wspomaga sen

Melatonina to wydzielany w nocy hormon gruczołu szyszynki, który bierze udział w cyklu snu-czuwania. Dane naukowe wskazują na jej pozytywną rolę we wspomaganiu snu:

  • u ludzi w podeszłym wieku
  • u osób długotrwale przyjmujących produkty nasenne
  • przy pracy zmianowej; stwierdzono, że pracownicy po zmianie nocnej statystycznie śpią krócej o 2 godziny, niekiedy skracają ten czas nawet do 4 godzin
  • w zespole jet lag, polegającym na desynchronizacji organizmu, z powodu szybkiego pokonywania wielu stref czasowych, podczas lotów transkontynentalnych.

 Nowoczesne formy preparatów

Związki, które wchłaniane są przez błonę śluzową, stają się coraz bardziej popularne, gdyż:

  •  przenikają szybko, ponieważ tkanka pod nabłonkiem jest silniej unaczyniona
  •  nie przechodzą przez wątrobę, a więc nie ma utraty większej porcji.

 Nanoemulsja

Melatonina nie rozpuszcza się w wodzie, dlatego, aby była możliwość podania jej podjęzykowo (przez śluzówkę), stworzono opatentowaną nanoemulsję w postaci spray’u. Nanoemulsja to jednorodne wizualnie, mikroskopijne cząsteczki o średnicy nieprzekraczającej 100 nanometrów (nm), a więc 200-krotnie mniejsze od ludzkich komórek. Daje im to możliwość wniknięcia w głębsze warstwy śluzówki i wysoką efektywność działania.

 Melatonina w formie spray’u

Niedawno opracowana płynna emulsja w postaci spray’u pozwala uniknąć efektu pierwszego przejścia, związanego z metabolizmem melatoniny w wątrobie, który jest odpowiedzialny za utratę większej porcji. Postać ta umożliwia skuteczną absorpcję przez błonę śluzową jamy ustnej i zwiększa powierzchnię kontaktu.

 Dostępna w Polsce

Tego lata na rynku pojawił się Tonaxinum Melatonina Spray, który jest pierwszym suplementem diety w Polsce, zawierającym melatoninę w formie opatentowanej nanoemulsji. W ciągu dnia, krótko przed snem, zażyć należy 1-2 aplikację, więc 12ml opakowanie wystarczy na miesiąc regularnego stosowania. Rozpylacz kierujemy w kierunku otwartych ust i naciskamy pompkę tak, by rozpylić preparat na błony śluzowe, w jamie ustnej lub pod język.

spot_img

Najnowsze wpisy

Jak suszarka z pompą ciepła może odmienić twoje życie domowe?

Witaj w świecie, gdzie codzienne obowiązki domowe nie muszą być uciążliwe, a nowoczesne technologie stają się naszymi sprzymierzeńcami w walce o więcej wolnego czasu...

Bostonka: czy to groźna choroba? Co powinieneś wiedzieć

Wczesne objawy bostonki – jak rozpoznać chorobę? Pierwsze sygnały, które mogą nasuwać podejrzenie bostonki, to pojawienie się charakterystycznych wykwitów w jamie ustnej. Te mogą się...

Jak skutecznie wyleczyć opryszczkę?

Czy masz dość walki z nieprzyjemnymi i bolesnymi opryszczkami? Nie martw się, istnieją skuteczne sposoby na wyleczenie tego problemu! Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak pozbyć się opryszczki raz na zawsze. Nie trać czasu na szukanie kolejnych metod - mamy dla Ciebie sprawdzone sposoby działające od zaraz! Zobacz sam/a!

Na czym polega SIBO – choroba, która atakuje układ pokarmowy?

Czy wiesz, że bakterie mogą być przyczyną poważnych problemów z układem pokarmowym? Poznaj SIBO - chorobę, która atakuje jelita i może wywołać wiele nieprzyjemnych objawów. Dowiedz się, jak rozpoznać i leczyć tę dolegliwość oraz jakie są jej potencjalne konsekwencje dla zdrowia. Przekonaj się, dlaczego warto zadbać o równowagę mikroflory jelitowej i unikać nadmiernego namnażania szkodliwych bakterii. Zapoznaj się z artykułem na temat SIBO już teraz!

Dieta genetyczna – o co z nią chodzi

Czy wiesz, że twoja dieta może być dostosowana do Twojego genotypu? Poznaj tajemnice diety genetycznej i dowiedz się, jakie produkty są dla Ciebie najkorzystniejsze. Odkryj nowy sposób na zdrowe odżywianie!
spot_img