Masaż gorącymi kamieniami — rytuał dla zdrowego ciała i ducha

Masaż gorącymi kamieniami — rytuał dla zdrowego ciała i ducha
Masaż gorącymi kamieniami — rytuał dla zdrowego ciała i ducha

Odpręża, dodaje pozytywnej energii, łagodzi bóle mięśniowe i poprawia krążenie. Masaż gorącymi kamieniami ma wiele zalet. Znany już od starożytności ceremoniał wprowadza w stan głębokiego relaksu oraz zbawiennie wpływa na zdrowie. Na czym polega ten rodzaj masażu? Czy każdy może się na niego zdecydować?

Jak działa masaż gorącymi kamieniami?

Masaż z użyciem rozgrzanych kamieni to technika relaksacyjna oraz prozdrowotna zaczerpnięta z tradycyjnej medycyny indyjskiej i chińskiej. Łączy cechy akupresury, termoterapii, a także masażu klasycznego. Opiera się na idei jedności ciała i ducha. Celem rytuału jest umożliwienie swobodnego przepływu mocy życiowej przez organizm. Osoba masująca odblokowuje czakry, czyli ośrodki energetyczne układając we właściwych miejscach i przesuwając po ciele gorące natłuszczone kamienie. Są to najczęściej czarne, gładkie bazalty. Przed masażem podgrzewa się je do ok. 50 stopni Celsjusza. Wystudzone wymienia się na nowe. Ważne żeby ich temperatura była odpowiednio wysoka, ale jednocześnie przyjemna dla osoby masowanej. Kamienie powinny być rozmieszczane zgodnie z mapą czakr i meridianów — linii łączących poszczególne punkty energii. Masaż gorącymi kamieniami trwa przeważnie ok. 60-90 minut. Ciepło potęguje terapeutyczne działanie masażu niwelując dolegliwości bólowe, stres i zmęczenie. Dodatkowo zabieg poprawia pamięć i koncentrację oraz wzmacnia odporność. Ciepło potęguje terapeutyczne działanie masażu niwelując dolegliwości bólowe, stres i zmęczenie

Dla kogo masaż gorącymi kamieniami?

Masowanie ogrzanymi kamieniami ma szerokie zastosowanie. Korzystnie działa na organizm i skutecznie poprawia samopoczucie. Jest także wsparciem w walce z niejednym problemem zdrowotnym. Z jego dobroczynnych właściwości mogą korzystać między innymi osoby w trakcie rekonwalescencji po urazie bądź długotrwałej chorobie, z nadwagą, ze schorzeniami reumatycznymi.

Masaż gorącymi kamieniami zaleca się osobom ze słabym krążeniem krwi. Poprawia on bowiem funkcjonowanie układu krwionośnego. Pomoże także rozprawić się z bólem kręgosłupa i stawów. Sportowcom zabieg ten przyda się po treningu aby przyspieszyć regenerację mięśni. Regularnie wykonywany polepsza kondycję skóry — z czasem staje się bardziej jędrna, a cellulit jest mniej widoczny. Podczas masażu gorącymi kamieniami panują doskonałe warunki do wyciszenia się i odpoczynku. Żyjąc w dużym napięciu można w ten sposób ukoić nerwy, złagodzić przejawy stresu. Zabieg jest godny polecenia również osobom cierpiącym na bezsenność. Masaż — często w połączeniu z relaksacyjną muzyką i zapachem olejków eterycznych — rozluźnia oraz wprawia w dobry nastrój.

Kiedy nie stosować rozgrzewającego masażu kamieniami?

Profesjonalnie przeprowadzony masaż gorącymi kamieniami jest bezpieczny. Mimo wielu plusów w niektórych przypadkach lepiej z niego zrezygnować lub odłożyć go w czasie.

Przeciwskazaniami do masażu są:

  • choroby zakaźne
  • ostry stan zapalny organizmu
  • nowotwór
  • gorączka
  • cukrzyca
  • ciąża
  • zakrzepowe zapalenie żył
  • choroby serca
  • nadciśnienie
  • łamliwość kości
  • problemy skórne

Zabiegu nie poleca się ponadto osobom ze skórą bardzo delikatną, wrażliwą na dotyk i wysoką temperaturę. W razie wątpliwości dobrze skonsultować się z lekarzem.

W przypadku braku przeciwwskazań warto przekonać się o walorach masażu gorącymi kamieniami. To sprawdzona metoda na radzenie sobie ze stresem. Nie tylko polepsza kondycję psychiczną, ale też działa przeciwbólowo. Już jeden seans relaksuje, dodaje sił witalnych i przynosi ulgę nadwyrężonym mięśniom czy stawom. Regularne masaże poskutkują pięknym wyglądem skóry i przede wszystkim długotrwałymi korzyściami dla zdrowia.

 

Publikacja powstała dzięki współpracy z Hotel Bristol w Busku Zdrój – luksusowym hotelem ze strefą SPA i Medical Center.

Polecane

Najnowsze

Korzyści lodówek side-by-side dla wieloosobowych rodzin

Współczesne gospodarstwa domowe, szczególnie te wieloosobowe, stawiają przed producentami sprzętu AGD wyjątkowe wyzwania. Jednym z nich jest zapewnienie odpowiedniej przestrzeni do przechowywania produktów spożywczych, co jest kluczowe dla zapewnienia świeżości i jakości żywności.

Zimowa pielęgnacja skóry problematycznej

Przezimowana skóra może być wyjątkowo wymagająca, zwłaszcza jeśli borykasz się z problemami takimi jak trądzik czy łuszczyca. Nie daj jednakże, aby niska temperatura i suchy powietrze zdominowały Twoją pielęgnację!

Najlepsza maseczka na zimę. Poznaj domowy sposób przygotowania!

Zima to czas, kiedy nasza skóra potrzebuje szczególnej ochrony i nawilżenia. Zapomnij o drogich kosmetykach - najlepszą maseczkę na zimę przygotujesz w domu! Dzięki prostym składnikom, takim jak miód i awokado, Twoja cera będzie promienna i odżywiona. Poznaj przepis na idealną maseczkę już teraz!

Epilacja laserowa a pielęgnacja skóry przed i po zabiegu: Na co zwrócić uwagę?

Epilacja laserowa: Przygotowanie skóry do zabiegu Przygotowanie skóry do zabiegu, jakim jest epilacja laserowa, wymaga odpowiednich działań już na kilka tygodni przed planowanym zabiegiem. Przede...

Odkurz cały dom na jednym ładowaniu z Electrolux

Electrolux odpowiada na te potrzeby, prezentując odkurzacz bezprzewodowy Power Hygienic 800, który umożliwia efektywne sprzątanie całego domu na jednym ładowaniu, wyznaczając nowe standardy w...