Licówki kompozytowe – czym są i ile kosztują?

Licówki kompozytowe stały się popularnym rozwiązaniem w stomatologii estetycznej, które pozwala pacjentom spełnić marzenie o pełnym i białym uśmiechu.

Zaawansowane technologie i nowoczesne materiały wykorzystywane w gabinetach dentystycznych sprawiają, że licówki kompozytowe prezentują się bardzo estetycznie, a jednocześnie są trwałe. Co ważne, jest to bezinwazyjne rozwiązanie, w pełni bezpieczne dla zębów, dlatego też cieszy się tak dużym zainteresowaniem. Z naszego artykułu dowiesz się, ile kosztują, jak wyglądają oraz gdzie najlepiej wykonać licówki kompozytowe w Warszawie, aby cieszyć się idealnym uśmiechem, o jakim marzysz!

Licówki kompozytowe – czym są?

Licówki kompozytowe to nakładki wykonane z materiału światłoutwardzalnego, które są przeznaczone do przymocowania do przedniej części zęba w celu poprawienia estetyki uzębienia. Dzięki temu nie ma konieczności spiłowywania zębów, dlatego zabieg nie jest inwazyjny. Przed przystąpieniem do niego należy wyleczyć zęby i wykonać pełną higienizację jamy ustnej. Niezbędny będzie w tym przypadku skaling, polegający na kompleksowym usunięciu kamienia nazębnego. Warto jednak wiedzieć, że są to zabiegi i czynności, które należy wykonywać regularnie, bez względu na chęć zakładania licówek.

W następnym kroku stomatolog dokładnie szlifuje zęby w celu wyrównania ich krawędzi, dzięki czemu może odpowiednio skorygować kształt, który umożliwi precyzyjne założenie licówek kompozytowych. Kolejnym etapem jest pobranie wycisku lub wykonanie skanów przy użyciu profesjonalnego skanera stomatologicznego. Przesłanie zebranych danych do pracowni protetycznej, pozwoli specjalistom opracować idealne licówki, indywidualnie dopasowane do kształtu zębów pacjenta. Gdy będą gotowe, stomatolog może przejść do ich przyklejenia. Efekt widoczny jest natychmiast w postaci pełnego i białego uśmiechu. Zatem jeśli właśnie o takim rezultacie marzysz, to licówki kompozytowe okażą się dla Ciebie idealnym rozwiązaniem.

Kiedy warto zdecydować się na licówki kompozytowe?

Licówki kompozytowe są zalecane, jeśli Twoim problemem są liczne przebarwienia na zębach. Ponadto warto się na nie zdecydować, gdy zęby nie wyglądają tak, jakbyś chciał/-a – mogą być zbyt małe lub mieć ubytki, które negatywnie wpływają na estetykę uśmiechu.

Licówki kompozytowe to także świetnie rozwiązanie w przypadku chęci zredukowania diastemy (przerwy między jedynkami), konieczności odbudowania korony zęba, jednak zawsze decyzję należy skonsultować z lekarzem, który po konsultacji rozważy, czy takie rozwiązanie będzie dla Ciebie odpowiednie. Wiele osób decyduje się także na licówki kompozytowe, gdy chce mieć białe zęby, a efekty zabiegów wybielających nie dają oczekiwanych rezultatów.

Licówki kompozytowe – zalety i wady

Zaletą licówek kompozytowych jest atrakcyjna cena w porównaniu z innymi metodami i zabiegami związanymi z uzyskaniem idealnego uśmiechu. Ponadto są szybkie w zakładaniu (jest to możliwe podczas jednej wizyty), a sam proces przyklejania nie jest inwazyjny i nie wymaga rekonwalescencji czy wyłączenia na jakiś czas z codziennych aktywności. Licówki są także proste w ewentualnej naprawie, co jest ich kolejną zaletą.

Wadą może być niższa żywotność niż porcelanowych odpowiedników czy żółknięcie z czasem. Dodatkowo trwałość licówek wynosi około 3 lata, dlatego po ich upływie może być konieczna wymiana lub odświeżenie (piaskowanie, skaling, polerowanie). Są to oczywiście kolejne koszty, które również warto wziąć pod uwagę przy decydowaniu się na to rozwiązanie.

Cena za licówki kompozytowe w Warszawie – na jaki koszt należy się przygotować?

Cena za licówki kompozytowe w Warszawie może różnić się w zależności od kilku czynników. Jednym z nich jest samo miejsce, gdyż gabinety oferują różne ceny, na które nierzadko wpływa renoma i lokalizacja. Ponadto liczy się także jakość i doświadczenie stomatologa, jak i również indywidualne podejście do pacjenta.

Mimo że licówki kompozytowe są tańsze niż porcelanowe, to koszt jednej zaczyna się od około 700 zł, zatem ostateczna cena zależy od liczby sztuk, na które zdecyduje się pacjent. Warto także wiedzieć, że do kosztów należy dodać niezbędne leczenie zębów czy też pełen pakiet higienizacji.

Najwyższej jakości licówki w Warszawie – jak znaleźć zaufany gabinet?

Oczywiście na licówki kompozytowe w Warszawie warto zdecydować się wyłącznie w gabinecie stomatologicznym, który cieszy się dobrą opinią. W tym przypadku liczy się doświadczenie i profesjonalizm. Warto, aby stomatolog był również empatyczną osobą, chętną do prowadzenia dialogu.

Najlepszym wyborem są miejsca stosujące najwyższej jakości materiały i technologie, które np. umożliwiają wykonanie komputerowej wizualizacji. Dzięki temu pacjenci mogą sprawdzić, jak będą wyglądać w nowym uśmiechu, jeszcze przed założeniem licówek. Takie rozwiązane z pewnością okaże się bardzo przydatne, gdyż pacjent będzie mógł upewnić się, że efekt mu się podoba.

Artykuł partnera

spot_img

Najnowsze wpisy

Jak suszarka z pompą ciepła może odmienić twoje życie domowe?

Witaj w świecie, gdzie codzienne obowiązki domowe nie muszą być uciążliwe, a nowoczesne technologie stają się naszymi sprzymierzeńcami w walce o więcej wolnego czasu...

Bostonka: czy to groźna choroba? Co powinieneś wiedzieć

Wczesne objawy bostonki – jak rozpoznać chorobę? Pierwsze sygnały, które mogą nasuwać podejrzenie bostonki, to pojawienie się charakterystycznych wykwitów w jamie ustnej. Te mogą się...

Jak skutecznie wyleczyć opryszczkę?

Czy masz dość walki z nieprzyjemnymi i bolesnymi opryszczkami? Nie martw się, istnieją skuteczne sposoby na wyleczenie tego problemu! Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak pozbyć się opryszczki raz na zawsze. Nie trać czasu na szukanie kolejnych metod - mamy dla Ciebie sprawdzone sposoby działające od zaraz! Zobacz sam/a!

Na czym polega SIBO – choroba, która atakuje układ pokarmowy?

Czy wiesz, że bakterie mogą być przyczyną poważnych problemów z układem pokarmowym? Poznaj SIBO - chorobę, która atakuje jelita i może wywołać wiele nieprzyjemnych objawów. Dowiedz się, jak rozpoznać i leczyć tę dolegliwość oraz jakie są jej potencjalne konsekwencje dla zdrowia. Przekonaj się, dlaczego warto zadbać o równowagę mikroflory jelitowej i unikać nadmiernego namnażania szkodliwych bakterii. Zapoznaj się z artykułem na temat SIBO już teraz!

Dieta genetyczna – o co z nią chodzi

Czy wiesz, że twoja dieta może być dostosowana do Twojego genotypu? Poznaj tajemnice diety genetycznej i dowiedz się, jakie produkty są dla Ciebie najkorzystniejsze. Odkryj nowy sposób na zdrowe odżywianie!
spot_img