Kwas hialuronowy – asystent gojenia

Kwas hialuronowy – asystent gojenia. Foto: Pixabay

Zastosowanie kwasu hialuronowego kojarzone jest głównie z medycyną estetyczną. Wykorzystuje się go w różnych zabiegach odmładzających oraz poprawiających urodę. Jednak korzyści, jakie daje ten związek są dużo większe. Wpływa na stymulację procesów regeneracji uszkodzonych tkanek oraz przyspiesza gojenie.

Kwas hialuronowy możemy odnaleźć m.in. w produktach dla dzieci, które są w pełni bezpieczne dla ich zdrowia.

Jak kwas hialuronowy wpływa na gojenie?

Kwas hialuronowy występuje naturalnie w organizmie człowieka. Najwięcej znajduje się go w skórze, a odpowiada za regulowanie uwodnienia tkanek (dzięki czemu są odpowiednio nawilżone i jędrne). Jest także bardzo istotnym składnikiem tkanki łącznej, odpowiadającym za szybką regenerację po urazach. W związku z tym, iż odpowiada za kontrolę gospodarki wodnej, stwarza idealne środowisko do transportu składników odżywczych i tzw. migracji komórek. Umożliwia dzięki temu szybką odnowę uszkodzonych struktur.

Szybkie efekty

Proces tworzenia się naczyń włosowatych (tzw. angiogenezy), wspomagany wysokocząsteczkowym kwasem hialuronowym jest dużo szybszy. Związek ma także właściwości bakteriostatyczne – jego lepkość stanowi barierę dla wirusów i bakterii, dzięki czemu przyspiesza proces gojenia się ran. W wyniku pojawienia się urazów, zapotrzebowanie tkanek na kwas hialuronowy może wzrosnąć nawet o 200%. Korzystna zatem jest zewnętrza suplementacja tego środka np. w postaci żeli – w zależności od miejsca, w którym pojawiła się rana.

Kwas hialuronowy a ząbkowanie

Proces wykształcania się zębów u niemowlaków rozpoczyna się w okolicach 6 miesiąca życia. W wyniku ząbkowania dochodzi do przerwania struktur tkanek dziąseł, którym towarzyszy pojawienie się stanu zapalnego (który jest bezpośrednim źródłem bólu). Odpowiednie stężenie kwasu hialuronowego oraz optymalny czas faktycznej aktywności środka przyspiesza naturalne procesy gojenia oraz eliminuje stan zapalny, a w związku z tym – ból i dyskomfort. Aby maksymalnie usprawnić gojenie się dziąseł, wykorzystuje tzw. zjawisko mukoadhezji (wielostopniowego i bardzo skomplikowanego procesu łączenia się materiału i śluzówki). Przykładem środka wykorzystującego ten proces jest, stworzony przez włoskich naukowców Gengigel Ząbkowanie. Dzięki opatentowanej matrycy mukoadhezyjnej, żel przylega do dziąseł przez bardzo długi czas, tworząc naturalną osłonę, eliminującą stan zapalny.

Kwas hialuronowy to związek, który spełnia bardzo istotną rolę w procesie gojenia się ran. Wnikając w głąb uszkodzonych tkanek sprzyja procesom budowania nowych struktur. W naturalnej postaci w organizmie człowieka występuje w postaci soli – hialuronianu sodu, identycznego związku, który stanowi podstawę składu Gengigel Ząbkowanie.

Kwas hialuronowy – asystent gojenia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

spot_img

Najnowsze wpisy

Bostonka: czy to groźna choroba? Co powinieneś wiedzieć

Wczesne objawy bostonki – jak rozpoznać chorobę? Pierwsze sygnały, które mogą nasuwać podejrzenie bostonki, to pojawienie się charakterystycznych wykwitów w jamie ustnej. Te mogą się...

Jak skutecznie wyleczyć opryszczkę?

Czy masz dość walki z nieprzyjemnymi i bolesnymi opryszczkami? Nie martw się, istnieją skuteczne sposoby na wyleczenie tego problemu! Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak pozbyć się opryszczki raz na zawsze. Nie trać czasu na szukanie kolejnych metod - mamy dla Ciebie sprawdzone sposoby działające od zaraz! Zobacz sam/a!

Na czym polega SIBO – choroba, która atakuje układ pokarmowy?

Czy wiesz, że bakterie mogą być przyczyną poważnych problemów z układem pokarmowym? Poznaj SIBO - chorobę, która atakuje jelita i może wywołać wiele nieprzyjemnych objawów. Dowiedz się, jak rozpoznać i leczyć tę dolegliwość oraz jakie są jej potencjalne konsekwencje dla zdrowia. Przekonaj się, dlaczego warto zadbać o równowagę mikroflory jelitowej i unikać nadmiernego namnażania szkodliwych bakterii. Zapoznaj się z artykułem na temat SIBO już teraz!

Dieta genetyczna – o co z nią chodzi

Czy wiesz, że twoja dieta może być dostosowana do Twojego genotypu? Poznaj tajemnice diety genetycznej i dowiedz się, jakie produkty są dla Ciebie najkorzystniejsze. Odkryj nowy sposób na zdrowe odżywianie!

Czym jest krem konopny na łuszczycę?

Chociaż nie istnieje skuteczne lekarstwo na łuszczycę, wiele osób szuka metod łagodzących objawy i poprawiających jakość życia. W ostatnich latach kremy konopne stały się...
spot_img