Jak i dlaczego powstają kurze łapki?

Kurze łapki potrafią postarzyć twarz o kilka lat. Jak skutecznie im zapobiegać i się z nimi rozprawić, aby zachować dłużej młody wygląd okolicy oka?

Kurze łapki, to potoczna nazwa drobnych zmarszczek wokół oczu, które prędzej czy później pojawiają się na każdej twarzy. Są to jedne z najczęściej występujących zmarszczek mimicznych, widoczne nawet u młodych osób, zwłaszcza gdy często się uśmiechają.

Jak i dlaczego powstają kurze łapki?

Nasze oko okala mięsień okrężny, który kurczy się i rozkurcza nawet 20 tysięcy razy w ciągu doby, podczas każdego mrugnięcia czy zmrużenia powiek. Skóra wokół oczu jest niezwykle cienka i delikatna, niemal pozbawiona gruczołów łojowych, co sprawia że jest bardziej podatna na wszelkie uszkodzenia. To właśnie powoduje, że kurze łapki są jednymi z pierwszych oznak starzenia się skóry. Pojawiają się nawet u bardzo młodych osób, ale na początku widać je tylko podczas zmrużenia oczu czy uśmiechu. Z czasem stają się głębsze i wyraźniejsze. Dzieje się tak, ponieważ z wiekiem skóra traci swoją elastyczność, spowodowaną zmniejszoną produkcją kolagenu i elastyny, czyli tzw. włókien podporowych tworzących w tkankach skóry coś w rodzaju stelaża. Dlatego walka z nimi jest trudna i często okazuje się nieskuteczna. Zwłaszcza, gdy zostaje podjęta zbyt późno… Słowo „profilaktyka” stanowi tu klucz do sukcesu i warto je zapamiętać, zwłaszcza w kontekście dbania o zdrowie i oczywiście urodę.

Dobre nawyki kluczem do zachowania młodej skóry wokół oczu

Starzenie skóry jest procesem naturalnym, dotykającym niestety każdego, bez wyjątku. Dlaczego zatem niektóre 30-latki mają gładkie i promienne cery, a inne wręcz odwrotnie? Ponieważ na tempo tych procesów wpływ ma wiele czynników wewnętrznych (np. geny) i zewnętrznych, na które delikatna skóra wokół oczu reaguje bardzo szybko. Wśród szkodliwych i znacznie przyspieszających powstawanie kurzych łapek czynników wymienić należy promieniowanie UV, dym papierosowy, zanieczyszczenia środowiska, zbyt małą ilość snu, źle zbilansowaną dietę czy sporą dawkę stresu. Taki „niehigieniczny” tryb życia powoduje namnażanie się wolnych rodników w organizmie, które w dużej ilości są szkodliwe dla naszego zdrowia i wyglądu, co bardzo szybko odpłaca się zdecydowanie szybszym starzeniem skóry. Nie bez znaczenia jest również odpowiednia pielęgnacja. Dobrze nawilżona i odżywiona cera, dłużej zachowuje młody wygląd.

Jak zapobiegać zmarszczkom mimicznym?

Śmiech to zdrowie, zatem mimo iż może on powodować uwydatnienie kurzych łapek, nie namawiamy do zachowania powagi! Wręcz przeciwnie, wyśmiejmy zmarszczki! Stosując domowe lub profesjonalne zabiegi możemy przeciwdziałać pojawianiu się widocznych oznak starzenia skóry. Do dyspozycji mamy masaże, zimne okłady czy gotowe maski, których zadaniem jest pobudzanie mikrokrążenia i dbanie o wypoczęty wygląd skóry. Szybkie i trwałe efekty wygładzenia zmarszczek osiągniemy również dzięki zabiegom medycyny estetycznej. Jednak bardzo ważne, jeśli nie najważniejsze jest dostarczanie skórze kolagenu, którego deficyt pojawiający się z wiekiem, wpływa na starzenie skóry i powstawanie widocznych zmarszczek.

Kolagen – białko młodości

Kolagen to białko budulcowe, które stanowiąc aż 30% wszystkich białek w ludzkim ciele, znajduje się we wszystkich jego tkankach i komórkach. Również w skórze, w której jego włókna pełnią funkcję podporową. Produkcja kolagenu zaczyna spadać już w okolicach 25-30 roku życia, by w okresie okołomenopauzalnym niemal ustać. Skóra, w której brakuje kolagenu, traci swoje prawidłowe napięcie, staje się wiotka, pojawiają się zmarszczki. Dlatego tak ważne jest dostarczanie go skórze. Najlepiej w bezpiecznej i bardzo aktywnej formie tropokolagenu.

Forma kolagenu ma znaczenie

Dostarczenie skórze kolagenu w jego podstawowej formie tropokolagenu zapewnia szybki, trwały i spektakularny efekt. Tropokolagen jako naturalna cząsteczka, występująca w ludzkim organizmie, natychmiast wnika w biorusztowanie i rozpoczyna proces jego odbudowy. Uruchomione zostają wszystkie naturalne, a spowolnione z wiekiem procesy naprawcze zachodzące w skórze, dzięki czemu odzyskuje ona swoją sprężystość i właściwy poziom nawilżenia. Tropokolagen działa łagodnie i długofalowo. W związku z tym, że naturalnie znajduje się on w skórze, dostarczanie go w takiej formie również od zewnątrz, nie powoduje podrażnień, alergii, dyskomfortu czy uczucia napięcia.

 Lepiej wcześniej niż później?

Lepiej późno niż wcale! Tropokolagen polecamy zarówno bardzo młodym osobom, dla których istotna jest profilaktyka, jak i skórze dojrzałej, która wymaga już działań regeneracyjnych i silnej odbudowy włókien kolagenowych. Terapia tropokolagenowa doskonale wspiera również bardziej inwazyjne zabiegi medycyny estetycznej i może być stosowana równolegle z nimi. Wybierając tropokolagen, warto zwrócić uwagę na jego pochodzenie. Liczne badania dowiodły, iż najbezpieczniejszy i najskuteczniejszy jest tropokolagen pochodzenia wieprzowego. Jego budowa jest niemal identyczna jak tropokolagenu ludzkiego, dlatego ryzyko wystąpienia jakichkolwiek reakcji alergicznych czy podrażnień jest praktycznie zerowe. Okazuje się, że dzięki odkryciom współczesnej medycyny, nie jesteśmy bezbronne nawet wobec kurzych łapek, które spędzają sen z powiek nie jednaj z nas. Czym wcześniej zaczniemy dbać o skórę wokół oczu, tym później pojawią się na niej zmarszczki. Jeśli natomiast już są, nie musimy się z nimi zaprzyjaźniać. Znacznie korzystniejsza może okazać się dla nas przyjaźń z tropokolagenem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

spot_img

Najnowsze wpisy

Zapalenie mieszków włosowych a depilacja

Depilacja to popularny zabieg, który ma na celu usunięcie niechcianego owłosienia. Niestety, może on prowadzić do poważnych problemów skórnych, takich jak zapalenie mieszków włosowych....

Zapalenie mieszków włosowych a depilacja

Depilacja to jeden z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych. Niestety, nie wszyscy wiedzą, że może ona prowadzić do zapalenia mieszków włosowych. Zapalenie mieszków włosowych jest stanem zapalnym skóry, który może powodować swędzenie, pieczenie i bolesność. Aby uniknąć tego problemu, warto wybrać bezpieczną metodę depilacji. Możesz wybrać laserowe usuwanie włosów lub inne metody depilacji, które są bezpieczne dla skóry. Przed wyborem odpowiedniej metody depilacji warto skonsultować się z lekarzem lub kosmetyczką. Wybierając bezpieczną metodę depilacji, możesz cieszyć się gładką skórą bez ryzyka zapalenia mieszków włosowych.

Zapalenie mieszków włosowych a depilacja

Depilacja a zapalenie mieszków włosowych Depilacja, czyli usuwanie włosów z ciała, jest jednym z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych. Wiele osób korzysta z tego zabiegu, aby zapewnić...

Jak depilacja wpływa na zapalenie mieszków włosowych?

Depilacja - skuteczny sposób na zapalenie mieszków włosowych? Depilacja to jeden z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych, który polega na usuwaniu włosów za pomocą różnych metod. Może...

Dieta alkaliczna: Przykładowy siedmiodniowy jadłospis

Dieta alkaliczna to plan żywieniowy oparty na idei utrzymania równowagi kwasowo-zasadowej w organizmie poprzez spożywanie pokarmów o działaniu alkalicznym. Główne założenia tej diety to: Spożywanie...
spot_img