Kriolipoliza, zamrażanie tłuszczu – na czym polega zabieg?

Kriolipoliza, zamrażanie tłuszczu - na czym polega zabieg?
Kriolipoliza, czyli zamrażanie tłuszczu – na czym polega zabieg?

Kriolipoliza, czyli zamrażanie tłuszczu – na czym polega zabieg?

Każda z nas marzy o idealnej sylwetce, jednak warunkiem skutecznego odchudzania jest jest cierpliwość i dyscyplina, których czasami każdej z nas czasami brakuje. Nie zawsze mamy wystarczająco wytrwałości, aby poświęcić kilka tygodni na ćwiczenia i pilnowanie diety. Jeśli zatem mimo szczerych chęci i podejmowanych prób, nie jesteś w stanie pozbyć się niechcianego tłuszczyku to warto wspomnieć o innym sposobie na uzyskanie wymarzonej figury. Zabieg kriolipolizy jest świetną alternatywą dla liposukcji –  skutecznie i trwale usuwa nadprogramowe komórki tłuszczowe oraz jest całkowicie nieinwazyjny. Kriolipoliza znajduje się w ofercie wielu gabinetów medycyny estetycznej, w Warszawie możemy wykonać ją w instytucie Beauty Derm.

Kriolipoliza – garść informacji

Mechanizm działania opiera się na kontrolowanym rozpadzie komórek tłuszczowych pod wpływem zimna w taki sposób, aby nie naruszyć tkanek otaczających (mięśni, skóry, naczyń krwionośnych i nerwów). Podczas zabiegu lipidy z komórek tłuszczowych są uwalniane i transportowane przez układ limfatyczny. Ta metoda zapewnia skuteczną i trwałą redukcję tkanki tłuszczowej w sposób nieinwazyjny, bez konieczności stosowania znieczulenia. Kriolipoliza CRISTAL® może być stosowana na różnych obszarach ciała, takich jak: brzuch, boczki, biodra, udam, ramiona. Zabieg jest przeznaczony nie tylko dla kobiet, ale także dla mężczyzn.

Jak wygląda zabieg?

Na początku na obszar ciała, który zostanie poddany zabiegowi, jest aplikowany żel. Następnie nakłada się specjalny, jednorazowy podkład nasączony żelem, który skutecznie chroni przed odmrożeniem. Do ciała przykłada się odpowiedni aplikator, który zaczyna zasysać fałdę skóry wraz z tkanką tłuszczową i rozpoczyna się mrożenie. Po zakończeniu zabiegu obszar, który został poddany zabiegowi, jest masowany przez około 5-10 minut, aby przyspieszyć procesy limfatyczne i metaboliczne.
Zabieg trwa 60 minut, a podczas niego pacjent może się zrelaksować czytając gazetę lub słuchając muzyki. Bezpośrednio po zabiegu możemy wrócić do codziennych aktywności, należy jednak pamiętać, aby zadbać o odpowiednią dietę oraz o regularną aktywność fizyczną po zabiegu.

Jak to działa?

Podczas zabiegu zassany do głowicy aparatu fałd skórno-tłuszczowy zostaje schłodzony do ok. 3°C – 4°C, a w tkance tłuszczowej temperatura spada do ok. 10°C. W takich warunkach komórki tłuszczowe przechodzą ze stanu płynnego w stan stały, powodując zniszczenie błon komórkowych oraz do wydostania się tłuszczu na zewnątrz komórek. W miejscu poddanym zabiegowi powstaje „naturalny” stan zapalny. Tłuszcz uwolniony, z komórek tłuszczowych zostaje powoli wchłaniany i poddawany procesom metabolicznym, po czym spalany w wątrobie. Taki stan zazwyczaj trwa kilka tygodni, a wraz z upływem czasu maleje grubość tkanki tłuszczowej. Efekt końcowy można zaobserwować po upływie 6-10 tygodni. Zalecane jest skorzystanie z 1 lub 2 zabiegów w celu osiągnięcia najlepszych rezultatów, jednak ich liczba jest uzależniona od oczekiwań pacjenta. Zabieg pozwala na trwałe pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Przeciwwskazania

Kriolipoliza jest zabiegiem nieinwazyjnym, bezbolesnym i bezpiecznym, jednak niewielka grupa pacjentów może obserwować delikatne efekty uboczne, do których zalicza się: obrzęk i uczucie drętwienia w obszarze zabiegowym, które jednak ustępują w przeciągu kilku godzin oraz zaczerwienienia. Kriolipoliza nie jest polecana kobietom w ciąży, osobom z chorą wątrobą oraz bardzo wrażliwym na zimno. Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu są także urazy i stany zapalne skóry, zaawansowana cukrzyca, łuszczyca oraz choroby serca.

spot_img

Najnowsze wpisy

Jak suszarka z pompą ciepła może odmienić twoje życie domowe?

Witaj w świecie, gdzie codzienne obowiązki domowe nie muszą być uciążliwe, a nowoczesne technologie stają się naszymi sprzymierzeńcami w walce o więcej wolnego czasu...

Bostonka: czy to groźna choroba? Co powinieneś wiedzieć

Wczesne objawy bostonki – jak rozpoznać chorobę? Pierwsze sygnały, które mogą nasuwać podejrzenie bostonki, to pojawienie się charakterystycznych wykwitów w jamie ustnej. Te mogą się...

Jak skutecznie wyleczyć opryszczkę?

Czy masz dość walki z nieprzyjemnymi i bolesnymi opryszczkami? Nie martw się, istnieją skuteczne sposoby na wyleczenie tego problemu! Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak pozbyć się opryszczki raz na zawsze. Nie trać czasu na szukanie kolejnych metod - mamy dla Ciebie sprawdzone sposoby działające od zaraz! Zobacz sam/a!

Na czym polega SIBO – choroba, która atakuje układ pokarmowy?

Czy wiesz, że bakterie mogą być przyczyną poważnych problemów z układem pokarmowym? Poznaj SIBO - chorobę, która atakuje jelita i może wywołać wiele nieprzyjemnych objawów. Dowiedz się, jak rozpoznać i leczyć tę dolegliwość oraz jakie są jej potencjalne konsekwencje dla zdrowia. Przekonaj się, dlaczego warto zadbać o równowagę mikroflory jelitowej i unikać nadmiernego namnażania szkodliwych bakterii. Zapoznaj się z artykułem na temat SIBO już teraz!

Dieta genetyczna – o co z nią chodzi

Czy wiesz, że twoja dieta może być dostosowana do Twojego genotypu? Poznaj tajemnice diety genetycznej i dowiedz się, jakie produkty są dla Ciebie najkorzystniejsze. Odkryj nowy sposób na zdrowe odżywianie!
spot_img