Kampania „Czas w zakresie docelowym”, czyli jak właściwie monitorować cukrzycę

Czas w zakresie docelowym
Kampania „Czas w zakresie docelowym”, czyli jak właściwie monitorować cukrzycę

„Czas w zakresie docelowym” to akcja organizowana przez Dexcom – światowego lidera w ciągłym monitorowaniu glikemii u osób z cukrzycą. Kampania ma na celu uświadamianie i edukowanie diabetyków na temat lepszego rozumienia problemu jako standardu postępowania w leczeniu choroby. Na czym polega ta metoda?

Czas w zakresie docelowym

Definiuje się go jako procent czasu spędzonego w docelowym poziomie glukozy. Ustalony zakres jest ważnym miernikiem nowoczesnego leczenia cukrzycy i ułatwia ludziom zrozumienie, jak poprawić kontrolę glikemii.

Budujemy społeczność ludzi „żyjących w zakresie”. Jak się okazuje, ludzie potrzebowali wymiany opinii o codziennych problemach związanych z pozostawaniem w zakresie. Na naszym rynku od kilku lat są urządzenia wyznaczające czas w zakresie docelowym, ale świadomość, jak bardzo ułatwić mogą życie, ciągle jest niska. Pomimo jasnych korzyści stosowania tego parametru wyrównania cukrzycy, by wyznaczyć % TIR, potrzebne jest ciągłe monitorowanie glikemii. Nadal nie wszyscy w Polsce mają dostęp do tej technologii ze względów finansowych i ograniczoną refundację – wyjaśnia Tomasz Borowy, Prezes Zarządu Poliglikemii, dystrybutora Dexcom w Polsce.

Influencerzy są na tak!

Akcję wspierają nie tylko eksperci, lecz także gwiazdy. Ambasadorem Dexcom jest chociażby aktor i piosenkarz Nick Jonas, który bierze udział w kampanii informacyjnej. Inicjatywę popierają także osoby znane z polskiego podwórka.

Drżenie rąk, zaburzenia koncentracji, osłabienie, wilczy apetyt, niewyraźne widzenie…To objawy hipoglikemii, czyli niskiego poziomu cukru we krwi, które towarzyszą nam od ponad 3 lat życia z cukrzycą. Utrata świadomości, śpiączka, śmierć…To objawy ciężkiej hipoglikemii, które mogą diabetyka, któremu nie pomożemy, gdy jest skrajnie bezsilny. W przedszkolu, o 2 w nocy, podczas biegania, przed wyjazdem, w samochodzie, podczas kąpieli, podczas wizyty u dentysty, na ulicy, u babci…Niedocukrzenie może wystąpić zawsze i wszędzie. To tylko urywek z naszego życia, życia, które czasami stoi na głowie – opowiada @mamacukierka, która promuje „Czas w zakresie” wśród cukrzyków.

Faktem jest, iż czas przebywania w zakresie jest niezwykle ważny. Badania potwierdzają, że ponad połowa (51%) respondentów woli „pływać z rekinami niż być w hipoglikemii podczas ważnego spotkania lub wydarzenia”.

Time in Range („Czas w zakresie docelowym”) to danie chorym na cukrzycę narzędzi i zasobów, które pomogą im czuć się zdrowiej i żyć tak, jak chcą. Żyjąc z cukrzycą typu 1 przez ponad połowę mojego życia, wiem, o ile lepiej się czuję, gdy mój poziom glukozy utrzymuje się w ustalonym zakresie. Nadszedł czas, aby cała społeczność diabetologiczna uznała czas w zakresie za jeden z najważniejszych wskaźników optymalnego leczenia cukrzycy – podkreśla Nick Jonas.

 

spot_img

Najnowsze wpisy

Jak suszarka z pompą ciepła może odmienić twoje życie domowe?

Witaj w świecie, gdzie codzienne obowiązki domowe nie muszą być uciążliwe, a nowoczesne technologie stają się naszymi sprzymierzeńcami w walce o więcej wolnego czasu...

Bostonka: czy to groźna choroba? Co powinieneś wiedzieć

Wczesne objawy bostonki – jak rozpoznać chorobę? Pierwsze sygnały, które mogą nasuwać podejrzenie bostonki, to pojawienie się charakterystycznych wykwitów w jamie ustnej. Te mogą się...

Jak skutecznie wyleczyć opryszczkę?

Czy masz dość walki z nieprzyjemnymi i bolesnymi opryszczkami? Nie martw się, istnieją skuteczne sposoby na wyleczenie tego problemu! Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak pozbyć się opryszczki raz na zawsze. Nie trać czasu na szukanie kolejnych metod - mamy dla Ciebie sprawdzone sposoby działające od zaraz! Zobacz sam/a!

Na czym polega SIBO – choroba, która atakuje układ pokarmowy?

Czy wiesz, że bakterie mogą być przyczyną poważnych problemów z układem pokarmowym? Poznaj SIBO - chorobę, która atakuje jelita i może wywołać wiele nieprzyjemnych objawów. Dowiedz się, jak rozpoznać i leczyć tę dolegliwość oraz jakie są jej potencjalne konsekwencje dla zdrowia. Przekonaj się, dlaczego warto zadbać o równowagę mikroflory jelitowej i unikać nadmiernego namnażania szkodliwych bakterii. Zapoznaj się z artykułem na temat SIBO już teraz!

Dieta genetyczna – o co z nią chodzi

Czy wiesz, że twoja dieta może być dostosowana do Twojego genotypu? Poznaj tajemnice diety genetycznej i dowiedz się, jakie produkty są dla Ciebie najkorzystniejsze. Odkryj nowy sposób na zdrowe odżywianie!
spot_img