Kampania „Czas w zakresie docelowym”, czyli jak właściwie monitorować cukrzycę

Czas w zakresie docelowym
Kampania „Czas w zakresie docelowym”, czyli jak właściwie monitorować cukrzycę

„Czas w zakresie docelowym” to akcja organizowana przez Dexcom – światowego lidera w ciągłym monitorowaniu glikemii u osób z cukrzycą. Kampania ma na celu uświadamianie i edukowanie diabetyków na temat lepszego rozumienia problemu jako standardu postępowania w leczeniu choroby. Na czym polega ta metoda?

Czas w zakresie docelowym

Definiuje się go jako procent czasu spędzonego w docelowym poziomie glukozy. Ustalony zakres jest ważnym miernikiem nowoczesnego leczenia cukrzycy i ułatwia ludziom zrozumienie, jak poprawić kontrolę glikemii.

Budujemy społeczność ludzi „żyjących w zakresie”. Jak się okazuje, ludzie potrzebowali wymiany opinii o codziennych problemach związanych z pozostawaniem w zakresie. Na naszym rynku od kilku lat są urządzenia wyznaczające czas w zakresie docelowym, ale świadomość, jak bardzo ułatwić mogą życie, ciągle jest niska. Pomimo jasnych korzyści stosowania tego parametru wyrównania cukrzycy, by wyznaczyć % TIR, potrzebne jest ciągłe monitorowanie glikemii. Nadal nie wszyscy w Polsce mają dostęp do tej technologii ze względów finansowych i ograniczoną refundację – wyjaśnia Tomasz Borowy, Prezes Zarządu Poliglikemii, dystrybutora Dexcom w Polsce.

Influencerzy są na tak!

Akcję wspierają nie tylko eksperci, lecz także gwiazdy. Ambasadorem Dexcom jest chociażby aktor i piosenkarz Nick Jonas, który bierze udział w kampanii informacyjnej. Inicjatywę popierają także osoby znane z polskiego podwórka.

Drżenie rąk, zaburzenia koncentracji, osłabienie, wilczy apetyt, niewyraźne widzenie…To objawy hipoglikemii, czyli niskiego poziomu cukru we krwi, które towarzyszą nam od ponad 3 lat życia z cukrzycą. Utrata świadomości, śpiączka, śmierć…To objawy ciężkiej hipoglikemii, które mogą diabetyka, któremu nie pomożemy, gdy jest skrajnie bezsilny. W przedszkolu, o 2 w nocy, podczas biegania, przed wyjazdem, w samochodzie, podczas kąpieli, podczas wizyty u dentysty, na ulicy, u babci…Niedocukrzenie może wystąpić zawsze i wszędzie. To tylko urywek z naszego życia, życia, które czasami stoi na głowie – opowiada @mamacukierka, która promuje „Czas w zakresie” wśród cukrzyków.

Faktem jest, iż czas przebywania w zakresie jest niezwykle ważny. Badania potwierdzają, że ponad połowa (51%) respondentów woli „pływać z rekinami niż być w hipoglikemii podczas ważnego spotkania lub wydarzenia”.

Time in Range („Czas w zakresie docelowym”) to danie chorym na cukrzycę narzędzi i zasobów, które pomogą im czuć się zdrowiej i żyć tak, jak chcą. Żyjąc z cukrzycą typu 1 przez ponad połowę mojego życia, wiem, o ile lepiej się czuję, gdy mój poziom glukozy utrzymuje się w ustalonym zakresie. Nadszedł czas, aby cała społeczność diabetologiczna uznała czas w zakresie za jeden z najważniejszych wskaźników optymalnego leczenia cukrzycy – podkreśla Nick Jonas.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

spot_img

Najnowsze wpisy

Zapalenie mieszków włosowych a depilacja

Depilacja to popularny zabieg, który ma na celu usunięcie niechcianego owłosienia. Niestety, może on prowadzić do poważnych problemów skórnych, takich jak zapalenie mieszków włosowych....

Zapalenie mieszków włosowych a depilacja

Depilacja to jeden z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych. Niestety, nie wszyscy wiedzą, że może ona prowadzić do zapalenia mieszków włosowych. Zapalenie mieszków włosowych jest stanem zapalnym skóry, który może powodować swędzenie, pieczenie i bolesność. Aby uniknąć tego problemu, warto wybrać bezpieczną metodę depilacji. Możesz wybrać laserowe usuwanie włosów lub inne metody depilacji, które są bezpieczne dla skóry. Przed wyborem odpowiedniej metody depilacji warto skonsultować się z lekarzem lub kosmetyczką. Wybierając bezpieczną metodę depilacji, możesz cieszyć się gładką skórą bez ryzyka zapalenia mieszków włosowych.

Zapalenie mieszków włosowych a depilacja

Depilacja a zapalenie mieszków włosowych Depilacja, czyli usuwanie włosów z ciała, jest jednym z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych. Wiele osób korzysta z tego zabiegu, aby zapewnić...

Jak depilacja wpływa na zapalenie mieszków włosowych?

Depilacja - skuteczny sposób na zapalenie mieszków włosowych? Depilacja to jeden z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych, który polega na usuwaniu włosów za pomocą różnych metod. Może...

Dieta alkaliczna: Przykładowy siedmiodniowy jadłospis

Dieta alkaliczna to plan żywieniowy oparty na idei utrzymania równowagi kwasowo-zasadowej w organizmie poprzez spożywanie pokarmów o działaniu alkalicznym. Główne założenia tej diety to: Spożywanie...
spot_img