Jak zadbać o swój kręgosłup?

Siedzący tryb życia oraz długie godziny spędzone przed monitorem komputera niekorzystnie wpływają na kręgosłup.

Jak zadbać o swój kręgosłup?
Jak zadbać o swój kręgosłup?

Siedzący tryb życia oraz długie godziny spędzone przed monitorem komputera niekorzystnie wpływają na kręgosłup. Zanim dolegliwości związane z nieodpowiednim ułożeniem ciała zaczną dokuczać, warto podjąć działania zapobiegawcze. Zadbaj o ruch i prawidłową pozycję podczas snu. Pomoże Ci w tym profilowana poduszka Haverö marki Wendre, która została zaprojektowana tak, aby zapewnić optymalne wsparcie dla naszego kręgosłupa.

Czy ułożenie ciała podczas snu ma znaczenie?

Wszyscy mamy ulubioną pozycję do spania. Jedni wolą leżeć na brzuchu, inni na boku, a jeszcze inni na plecach. Jednak sposób w jaki układamy się podczas snu ma wpływ na cały organizm. Niewłaściwe ułożenie ciała może powodować napięcie tkanek miękkich, bóle brzucha, nieprawidłową pracę jelit oraz bóle kręgosłupa. Pozycja embrionalna, w której podkurczamy ręce i nogi, może prowadzić do drętwienia kończyn, ucisku narządów wewnętrznych i niedotlenienia. W efekcie możemy obudzić się z bólem kręgosłupa i migreną!
Zaleca się spanie na boku lub plecach, z nogami wyprostowanymi. Sposób, w jaki układamy się na łóżku, jest kluczowym aspektem, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze materaca i poduszki. Należy jednak pamiętać, że miejsce, na którym odpoczywamy, nie powinno być ani zbyt miękkie, ani zbyt twarde. Spanie na zbyt miękkim podłożu powoduje, że mięśnie stale się napinają, aby zredukować obciążenie kręgosłupa. Z kolei zbyt twardy materac utrudnia krążenie krwi w miejscach nacisku, wymuszając ciągłą zmianę ułożenia ciała.

Jak możemy poprawić jakość naszego nocnego odpoczynku?

Nie ma nic gorszego niż budzenie się rano z fizycznym dyskomfortem i złym humorem. Dlatego warto zainwestować w dobry materac, przyciemniane zasłony, nawilżacz powietrza i dobrej jakości poduszkę profilowaną. Polecamy poduszkę Haverö firmy Wendre. Jej sekretem jest wkład wykonany z elastycznej pianki Visco, który zapewnia prawidłowe podparcie szyi i ramion. Leżąc na tego rodzaju poduszce pozwalasz na rozluźnienie i zrelaksowanie całego ciała. Specjalnie zaprojektowane wgłębienie ma na celu prawidłowe ułożenie kręgosłupa podczas snu czy wypoczynku. Spanie na takiej poduszce zapobiegania zespołom bólowym i przeciążeniom szyi, które najczęściej występują po długotrwałej pracy w pozycji siedzącej. Poduszka ta doskonale sprawdzi się także w łagodzeniu stanów wzmożonego napięcia mięśni karku, złagodzi dyskomfort i poprawi funkcjonowanie w ciągu dnia.

Jeśli chcesz rozpocząć dzień z energią, pamiętaj również o wykonaniu porannej gimnastyki. Ćwiczenia nie muszą być skomplikowane, chodzi o rozciągnięcie ciała po nocy. Zacznij od wspięcia się na palce z wyciągniętymi ramionami, podnieś ręce jak najwyżej, aby poczuć, jak rozciąga się Twój grzbiet. Następnie wykonaj skłon, zrób głęboki wydech, a następnie skręt bioder przy ścianie. Na koniec, zrób kilka podskoków i pajacyków. Jeśli masz czas i siłę, wykonaj jeszcze kilka przysiadów i brzuszków. Tych kilka ćwiczeń pobudzi i przygotuje Twoje ciało, kręgosłup i umysł do pracy na cały dzień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

spot_img

Najnowsze wpisy

Zapalenie mieszków włosowych a depilacja

Depilacja to popularny zabieg, który ma na celu usunięcie niechcianego owłosienia. Niestety, może on prowadzić do poważnych problemów skórnych, takich jak zapalenie mieszków włosowych....

Zapalenie mieszków włosowych a depilacja

Depilacja to jeden z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych. Niestety, nie wszyscy wiedzą, że może ona prowadzić do zapalenia mieszków włosowych. Zapalenie mieszków włosowych jest stanem zapalnym skóry, który może powodować swędzenie, pieczenie i bolesność. Aby uniknąć tego problemu, warto wybrać bezpieczną metodę depilacji. Możesz wybrać laserowe usuwanie włosów lub inne metody depilacji, które są bezpieczne dla skóry. Przed wyborem odpowiedniej metody depilacji warto skonsultować się z lekarzem lub kosmetyczką. Wybierając bezpieczną metodę depilacji, możesz cieszyć się gładką skórą bez ryzyka zapalenia mieszków włosowych.

Zapalenie mieszków włosowych a depilacja

Depilacja a zapalenie mieszków włosowych Depilacja, czyli usuwanie włosów z ciała, jest jednym z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych. Wiele osób korzysta z tego zabiegu, aby zapewnić...

Jak depilacja wpływa na zapalenie mieszków włosowych?

Depilacja - skuteczny sposób na zapalenie mieszków włosowych? Depilacja to jeden z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych, który polega na usuwaniu włosów za pomocą różnych metod. Może...

Dieta alkaliczna: Przykładowy siedmiodniowy jadłospis

Dieta alkaliczna to plan żywieniowy oparty na idei utrzymania równowagi kwasowo-zasadowej w organizmie poprzez spożywanie pokarmów o działaniu alkalicznym. Główne założenia tej diety to: Spożywanie...
spot_img