Jak zadbać o swój kręgosłup?

Siedzący tryb życia oraz długie godziny spędzone przed monitorem komputera niekorzystnie wpływają na kręgosłup.

Jak zadbać o swój kręgosłup?
Jak zadbać o swój kręgosłup?

Siedzący tryb życia oraz długie godziny spędzone przed monitorem komputera niekorzystnie wpływają na kręgosłup. Zanim dolegliwości związane z nieodpowiednim ułożeniem ciała zaczną dokuczać, warto podjąć działania zapobiegawcze. Zadbaj o ruch i prawidłową pozycję podczas snu. Pomoże Ci w tym profilowana poduszka Haverö marki Wendre, która została zaprojektowana tak, aby zapewnić optymalne wsparcie dla naszego kręgosłupa.

Czy ułożenie ciała podczas snu ma znaczenie?

Wszyscy mamy ulubioną pozycję do spania. Jedni wolą leżeć na brzuchu, inni na boku, a jeszcze inni na plecach. Jednak sposób w jaki układamy się podczas snu ma wpływ na cały organizm. Niewłaściwe ułożenie ciała może powodować napięcie tkanek miękkich, bóle brzucha, nieprawidłową pracę jelit oraz bóle kręgosłupa. Pozycja embrionalna, w której podkurczamy ręce i nogi, może prowadzić do drętwienia kończyn, ucisku narządów wewnętrznych i niedotlenienia. W efekcie możemy obudzić się z bólem kręgosłupa i migreną!
Zaleca się spanie na boku lub plecach, z nogami wyprostowanymi. Sposób, w jaki układamy się na łóżku, jest kluczowym aspektem, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze materaca i poduszki. Należy jednak pamiętać, że miejsce, na którym odpoczywamy, nie powinno być ani zbyt miękkie, ani zbyt twarde. Spanie na zbyt miękkim podłożu powoduje, że mięśnie stale się napinają, aby zredukować obciążenie kręgosłupa. Z kolei zbyt twardy materac utrudnia krążenie krwi w miejscach nacisku, wymuszając ciągłą zmianę ułożenia ciała.

Jak możemy poprawić jakość naszego nocnego odpoczynku?

Nie ma nic gorszego niż budzenie się rano z fizycznym dyskomfortem i złym humorem. Dlatego warto zainwestować w dobry materac, przyciemniane zasłony, nawilżacz powietrza i dobrej jakości poduszkę profilowaną. Polecamy poduszkę Haverö firmy Wendre. Jej sekretem jest wkład wykonany z elastycznej pianki Visco, który zapewnia prawidłowe podparcie szyi i ramion. Leżąc na tego rodzaju poduszce pozwalasz na rozluźnienie i zrelaksowanie całego ciała. Specjalnie zaprojektowane wgłębienie ma na celu prawidłowe ułożenie kręgosłupa podczas snu czy wypoczynku. Spanie na takiej poduszce zapobiegania zespołom bólowym i przeciążeniom szyi, które najczęściej występują po długotrwałej pracy w pozycji siedzącej. Poduszka ta doskonale sprawdzi się także w łagodzeniu stanów wzmożonego napięcia mięśni karku, złagodzi dyskomfort i poprawi funkcjonowanie w ciągu dnia.

Jeśli chcesz rozpocząć dzień z energią, pamiętaj również o wykonaniu porannej gimnastyki. Ćwiczenia nie muszą być skomplikowane, chodzi o rozciągnięcie ciała po nocy. Zacznij od wspięcia się na palce z wyciągniętymi ramionami, podnieś ręce jak najwyżej, aby poczuć, jak rozciąga się Twój grzbiet. Następnie wykonaj skłon, zrób głęboki wydech, a następnie skręt bioder przy ścianie. Na koniec, zrób kilka podskoków i pajacyków. Jeśli masz czas i siłę, wykonaj jeszcze kilka przysiadów i brzuszków. Tych kilka ćwiczeń pobudzi i przygotuje Twoje ciało, kręgosłup i umysł do pracy na cały dzień.

spot_img

Najnowsze wpisy

Jak suszarka z pompą ciepła może odmienić twoje życie domowe?

Witaj w świecie, gdzie codzienne obowiązki domowe nie muszą być uciążliwe, a nowoczesne technologie stają się naszymi sprzymierzeńcami w walce o więcej wolnego czasu...

Bostonka: czy to groźna choroba? Co powinieneś wiedzieć

Wczesne objawy bostonki – jak rozpoznać chorobę? Pierwsze sygnały, które mogą nasuwać podejrzenie bostonki, to pojawienie się charakterystycznych wykwitów w jamie ustnej. Te mogą się...

Jak skutecznie wyleczyć opryszczkę?

Czy masz dość walki z nieprzyjemnymi i bolesnymi opryszczkami? Nie martw się, istnieją skuteczne sposoby na wyleczenie tego problemu! Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak pozbyć się opryszczki raz na zawsze. Nie trać czasu na szukanie kolejnych metod - mamy dla Ciebie sprawdzone sposoby działające od zaraz! Zobacz sam/a!

Na czym polega SIBO – choroba, która atakuje układ pokarmowy?

Czy wiesz, że bakterie mogą być przyczyną poważnych problemów z układem pokarmowym? Poznaj SIBO - chorobę, która atakuje jelita i może wywołać wiele nieprzyjemnych objawów. Dowiedz się, jak rozpoznać i leczyć tę dolegliwość oraz jakie są jej potencjalne konsekwencje dla zdrowia. Przekonaj się, dlaczego warto zadbać o równowagę mikroflory jelitowej i unikać nadmiernego namnażania szkodliwych bakterii. Zapoznaj się z artykułem na temat SIBO już teraz!

Dieta genetyczna – o co z nią chodzi

Czy wiesz, że twoja dieta może być dostosowana do Twojego genotypu? Poznaj tajemnice diety genetycznej i dowiedz się, jakie produkty są dla Ciebie najkorzystniejsze. Odkryj nowy sposób na zdrowe odżywianie!
spot_img