Jak się wyspać? Postaw na łóżko

Jak się wyspać? Postaw na łóżko
Jak się wyspać?

Jak się wyspać, to pytanie zadaje sobie co raz więcej osób. Przez problemy z wysypianiem się możemy być rozdrażnieni, a brak snu źle wpływa na nasze samopoczucie i zdrowie. Sprawdźmy co zrobić, żeby się wyspać.

Postaw na wygodne łóżko

Podstawą zdrowego snu i dobrego, zdrowego wypoczynku jest solidne, duże łóżko i wygodny materac. Łóżko powinno mieć odpowiednią szerokość. Optymalna szerokość łóżka dla jednej osoby to 90 cm, natomiast łóżko podwójne powinno mieć przynajmniej 160 cm. Jeśli warunki pokojowe nam na to nie pozwalają, wtedy szerokość pojedynczego łóżka powinna wynosić 80 cm, a podwójnego 140 cm.
Komfort snu zawdzięczamy nie tylko odpowiedniej ilości miejsca, ale również stelażowi. Najlepsze dla naszego kręgosłupa są stelaże wykonane z płaskich, delikatnie wygiętych drewnianych listewek. Tego rodzaju łóżka z wygodnym zagłówkiem można znaleźć w sklepie Scandicsofa.pl

Jak się wyspać?

Wietrz sypialnię

Przed snem powinniśmy solidnie wywietrzyć sypialnię. Oprócz tego, nie powinno być w niej zbyt gorąco. Najlepsza granica temperatur do spania waha się od 18 do 22 stopni, ale jak wiadomo, dolną granicę każdy powinien wyznaczyć sobie sam.
Dobrze jest, gdy pod pościelą jest chłodno. Takie pierwsze wrażenie daje organizmowi sygnał, że czas spać, dzięki czemu w organizmie zwiększa się poziom melatoniny umożliwiającej zasypianie.

Ustal sobie stałe godziny snu

Nasz organizm ma swój zegar biologiczny. Kładąc się do snu o jednakowej porze wyrabiamy zdrowy nawyk. Dzięki regularnym porom snu będziemy bardziej wyspani w dzień.

Jak się wyspać?

Zminimalizuj ilość światła w sypialni

Dla naszego organizmu najlepszym rozwiązaniem jest zasypianie w ciemności. Bo każde źródło światła działa na nasz mózg pobudzająco i budzi nas ze snu. Podczas zasypiania nie powinny być włączone żadne urządzenia elektroniczne znajdujące się w sypialni. Nawet małe światełko z kontrolki może utrudnić zasypianie.

Nie korzystaj z telefonu przed snem

Już pół godziny przed snem nie powinniśmy zaglądać do komputera, telefonu, a także należy zrezygnować z oglądania telewizji. Te urządzenia emitują niebieskie światło, które zaburza wydzielanie odpowiednich ilości melaniny.

Zanim pójdziesz do łóżka, najpierw idź na spacer

Jeśli mamy problemy z zasypianiem, to warto przynajmniej godzinę przed snem zrobić mały spacer. Dzięki dotlenieniu się i zrelaksowaniu, mięśnie będą odprężone, to wszystko sprawi, że zasypianie będzie prostsze.

Jeśli te sposoby nie pomogą nam w szybkim zasypianiu i mamy duże problemy z bezsennością, to w takim przypadku warto wybrać się po pomoc do specjalisty.

spot_img

Najnowsze wpisy

Jak suszarka z pompą ciepła może odmienić twoje życie domowe?

Witaj w świecie, gdzie codzienne obowiązki domowe nie muszą być uciążliwe, a nowoczesne technologie stają się naszymi sprzymierzeńcami w walce o więcej wolnego czasu...

Bostonka: czy to groźna choroba? Co powinieneś wiedzieć

Wczesne objawy bostonki – jak rozpoznać chorobę? Pierwsze sygnały, które mogą nasuwać podejrzenie bostonki, to pojawienie się charakterystycznych wykwitów w jamie ustnej. Te mogą się...

Jak skutecznie wyleczyć opryszczkę?

Czy masz dość walki z nieprzyjemnymi i bolesnymi opryszczkami? Nie martw się, istnieją skuteczne sposoby na wyleczenie tego problemu! Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak pozbyć się opryszczki raz na zawsze. Nie trać czasu na szukanie kolejnych metod - mamy dla Ciebie sprawdzone sposoby działające od zaraz! Zobacz sam/a!

Na czym polega SIBO – choroba, która atakuje układ pokarmowy?

Czy wiesz, że bakterie mogą być przyczyną poważnych problemów z układem pokarmowym? Poznaj SIBO - chorobę, która atakuje jelita i może wywołać wiele nieprzyjemnych objawów. Dowiedz się, jak rozpoznać i leczyć tę dolegliwość oraz jakie są jej potencjalne konsekwencje dla zdrowia. Przekonaj się, dlaczego warto zadbać o równowagę mikroflory jelitowej i unikać nadmiernego namnażania szkodliwych bakterii. Zapoznaj się z artykułem na temat SIBO już teraz!

Dieta genetyczna – o co z nią chodzi

Czy wiesz, że twoja dieta może być dostosowana do Twojego genotypu? Poznaj tajemnice diety genetycznej i dowiedz się, jakie produkty są dla Ciebie najkorzystniejsze. Odkryj nowy sposób na zdrowe odżywianie!
spot_img