Instytut Blend-a-med Oral-B i Małgorzata Rozenek-Majdan

Procter & Gamble producent past Blend-a-med i akcesoriódo pielęgnacji jamy ustnej Oral-B –  już od wielu lat, angażuje się w edukację dzieci. Z okazji zbliżających się Świąt, w warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka firma zorganizowała niezwykłe warsztaty dla najmłodszych. W akcję zaangażowała się również Małgorzata RozenekMajdan.

„Niesamowity świat higieny jamy ustnej” to program edukacji stomatologicznej Instytutu Blend-a-med Oral-B, który od lat pomaga wykształcić w dzieciach z pierwszych i drugich klas szkół podstawowych pozytywne nawyki dbania o higienę. Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, firma Procter & Gamble postanowiła rozszerzyć zasięg programu i dotrzeć do dzieci z Centrum Zdrowia Dziecka. 15 grudnia br. mali pacjenci warszawskiego szpitala, nie tylko dowiedzieli się jak poprawnie dbać o zęby, ale również otrzymali świąteczne prezenty – szczoteczki elektryczne Oral-B ze swoimi ulubionymi bohaterami bajek Disneya. Wręczyła je osobiście Małgorzata RozenekMajdan.

W Centrum Zdrowia Dziecka rocznie leczymy ok. 200 tys. najciężej chorych dzieci z całego kraju. Leczenie w naszej placówce często łączy się z długim pobytem z dala od domu, dlatego, aby choć trochę uprzyjemnić ten czas naszym małym pacjentom, chętnie zapraszamy różnych gości i podejmujemy ciekawe inicjatywy. Program organizowany przez P&G z pewnością do takich należy. Łączy on w sobie dwa bardzo ważne elementy: zabawę oraz edukację. Jak wiemy, problemy z próchnicą dotyczą bardzo dużej części naszego społeczeństwa, a szczególnie dotykają dzieci. Nie możemy również zapominać, że zaniedbana próchnica oraz choroby przyzębia często stają się źródłem zakażenia dla całego organizmu. Tym bardziej, cieszy nas fakt, że biorąc udział w programie „Niesamowity świat higieny jamy ustnej” poprzez zabawę możemy edukować naszych małych pacjentów, a wkonsekwencji – zapobiegać próchnicy i związanym z nią innym problemom. Nie ukrywam, że taka akcja jest również miłą odskocznią od codziennych badań. Dzięki niej, nasi podopieczni choć na chwilę mogą zapomnieć o pobycie w szpitalu i po prostu szeroko się uśmiechnąć  mówi Katarzyna Gardzińska, rzecznik prasowy Centrum Zdrowia Dziecka.

Podczas warsztatów prowadzonych przez wykwalifikowaną higienistkę, najmłodsi pacjenci mieli okazję dowiedzieć się m.in. czym są i skąd się biorą ubytki oraz jak prawidłowo myć zęby i dziąsła. Aby wkroczenie w „Niesamowity świat higieny jamy ustnej” było jeszcze bardziej ciekawe, zdobywaniu wiedzy małym adeptom towarzyszyły postacie z bajek Disneya. Specjalnie przygotowane materiały edukacyjne  z ilustracjami przedstawiającymi ulubionych bohaterów dzieci sprawiły, że nauka okazała się świetną zabawą. W akcję organizowaną przez Procter & Gamble zaangażowała się również Małgorzata RozenekMajdan. Gwiazda, nie tylko aktywnie uczestniczyła w samych warsztatach, ale również wręczyła osobiście małym pacjentom, 100 zestawószczoteczek elektrycznych Oral-B oraz materiały edukacyjne.

– Bardzo się cieszę, że mogę uczestniczyć w tak ważnym i potrzebnym programie jakim jest „Niesamowity świat higieny jamy ustnej”. Problem próchnicy w naszym kraju jest bardzo poważny, a zdrowie i dobro dzieci jest dla mnie szczególnie ważne, bo sama jestem matką. Od lat wspieram różne inicjatywy, które za cel stawiają sobie pomoc tym najmłodszym. Często pomagam również podopiecznym warszawskiego Centrum Zdrowia Dziecka, dlatego i tym razem, decyzja o wsparciu projektu P&G była dla mnie naturalna – dodaje Małgorzata RozenekMajdan.

W trakcie warsztatów, dzieciom towarzyszyli rodzice i opiekunowie, którzy odgrywają kluczową rolę w procesie edukacji najmłodszych. Poprzez codzienny kontakt z dziećmi, wnaturalny sposób kształtują u nich odpowiednie postawy i codzienne nawyki, uczą kultury mycia zębów i pilnują, by szczotkowanie było dokładne i odpowiednio długie.

 – Jako wiodący producent  produktów do higieny jamy ustnej, zdajemy  sobie  sprawę ze skali problemów stomatologicznych w naszym kraju. Naszą odpowiedzialnością jest wprowadzanie takich innowacji, które będą odpowiadać na ten problem. Jednocześnie, mamy świadomość, że bez zapewnienia edukacji, nawet najlepsza pasta do zębów czy szczoteczka, nie rozwiąże problemu próchnicy. Właśnie dlatego, program edukacyjny „Niesamowity świat higieny jamy ustnej”, który z ogromną radością realizujemy teraz  w Centrum Zdrowia Dziecka to nasz kolejny krok, który podejmujemy jako firma odpowiedzialna społecznie. Cieszymy się, że Pani Małgorzata RozenekMajdan zechciała dzisiaj wspólnie z nami pomóc dzieciom  i przekazać im wiedzę, dzięki której mają szansę lepiej zadbać o zdrowie swoich zębów  – podsumowuje Małgorzat Mejer, Manager ds. Komunikacji Korporacyjnej na Europę Centralną w P&G.

spot_img

Najnowsze wpisy

Jak suszarka z pompą ciepła może odmienić twoje życie domowe?

Witaj w świecie, gdzie codzienne obowiązki domowe nie muszą być uciążliwe, a nowoczesne technologie stają się naszymi sprzymierzeńcami w walce o więcej wolnego czasu...

Bostonka: czy to groźna choroba? Co powinieneś wiedzieć

Wczesne objawy bostonki – jak rozpoznać chorobę? Pierwsze sygnały, które mogą nasuwać podejrzenie bostonki, to pojawienie się charakterystycznych wykwitów w jamie ustnej. Te mogą się...

Jak skutecznie wyleczyć opryszczkę?

Czy masz dość walki z nieprzyjemnymi i bolesnymi opryszczkami? Nie martw się, istnieją skuteczne sposoby na wyleczenie tego problemu! Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak pozbyć się opryszczki raz na zawsze. Nie trać czasu na szukanie kolejnych metod - mamy dla Ciebie sprawdzone sposoby działające od zaraz! Zobacz sam/a!

Na czym polega SIBO – choroba, która atakuje układ pokarmowy?

Czy wiesz, że bakterie mogą być przyczyną poważnych problemów z układem pokarmowym? Poznaj SIBO - chorobę, która atakuje jelita i może wywołać wiele nieprzyjemnych objawów. Dowiedz się, jak rozpoznać i leczyć tę dolegliwość oraz jakie są jej potencjalne konsekwencje dla zdrowia. Przekonaj się, dlaczego warto zadbać o równowagę mikroflory jelitowej i unikać nadmiernego namnażania szkodliwych bakterii. Zapoznaj się z artykułem na temat SIBO już teraz!

Dieta genetyczna – o co z nią chodzi

Czy wiesz, że twoja dieta może być dostosowana do Twojego genotypu? Poznaj tajemnice diety genetycznej i dowiedz się, jakie produkty są dla Ciebie najkorzystniejsze. Odkryj nowy sposób na zdrowe odżywianie!
spot_img