Implanty piersi – sposób na uzyskanie wymarzonych kształtów

Implanty piersi, stosowane przy ich powiększaniu, są bezpiecznym oraz skutecznym produktem do poprawy wyglądu oraz wielkości tej części ciała. Pacjentki decydujące się na operację mogą wybrać między dwoma rodzajami implantów – okrągłymi oraz o tzw. profilu anatomicznym. Decyzję odnośnie doboru danego kształtu, a także wielkości podejmuje się podczas konsultacji z lekarzem – chirurgiem plastykiem. Uzależnia się ją przede wszystkim od ogólnej sylwetki, budowy piersi Pacjentki oraz efektu, jaki pragnie ona uzyskać. Implanty anatomiczne mają przekrój kropli – bardziej zbliżony do naturalnego kształtu biustu, w odróżnieniu od tych o okrągłej podstawie. Ważne jest również, aby korzystać z oferty placówek, w których stosuje się produkty najlepszych na rynku firm – takich jak Motiva czy Mentor.

Jakie implanty wybrać?

Jeśli chcemy uzyskać naturalny efekt, dobrze dobrane implanty piersi powinny stanowić harmonijną całość z naszym ciałem. W tym przypadku poleca się Pacjentkom kształt anatomiczny, zbliżony do naturalnego kształtu piersi. Z kolei Panie, którym zależy na uzyskaniu efektu znacznego powiększenia oraz ich podkreślenia, najczęściej decydują się na kształt okrągły. W procesie wyboru powinnyśmy jednak wziąć pod uwagę nie tylko własne preferencje, ale również porady lekarza. Albowiem często zdarza się, że inaczej wygląda biust w naszej wyobraźni, a inaczej będzie wyglądał w realnym życiu. Istotne jest także to, abyśmy z nowym wyglądem czuły się komfortowo. Zbyt duże implanty mogą wyglądać sztucznie oraz być zbyt ciężkie, czego efektem będzie rozciągnięcie skóry wraz z postępującym czasem.

Konsultacja z lekarzem

Podczas konsultacji ze specjalistą możemy się spodziewać wywiadu na temat naszego ogólnego stanu zdrowia. Zapyta on o przyjmowane przez nas na stałe leki oraz przebyte choroby. Istotny może być także nasz styl życia – zwłaszcza jeśli jesteśmy osobami aktywnymi w tym uprawiającymi sport. Wyjaśni także wszelkie aspekty zabiegu, w tym potencjalne powikłania, które mogą wystąpić po jego wykonaniu. Omówi z nami również zalecenia pozabiegowe, których należy przestrzegać, aby osiągnąć zamierzony efekt.

Jakie kwestie są brane pod uwagę podczas rozmowy ze specjalistą?

Pomagając Pacjentce w wyborze chirurg plastyk weźmie pod uwagę ogólną budowę naszych piersi. Przeanalizuje ich parametry, takie jak wielkość, symetrię czy szerokość klatki piersiowej. Na podstawie oględzin oraz rozmowy na temat wymarzonego przez nas efektu zaproponuje konkretne implanty piersi. Można również poprosić go, aby zaprezentował swoje dotychczasowe efekty pozabiegowe – czyli tzw. portfolio. Kolejnym krokiem jest informacja na temat badań, jakie musimy zrealizować przed operacją.

Implanty piersi – zalecenia pozabiegowe

Zabieg powiększania piersi wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym. Trwa około dwóch godzin, a rekonwalescencja pozabiegowa około dwóch tygodni. Ważne jest, aby mieć świadomość, że ostateczny wygląd biustu możemy zaobserować nawet rok po zabiegu. Istotne jest także przestrzeganie zaleceń lekarza. Noszenie specjalnego stanika, który utrzymuje implanty piersi i zapobiega ich przemieszczaniu, a także przestrzeganie kilku zasad.

Po pierwsze najważniejsze jest unikanie gwałtownych ruchów – prowadzenia auta, podnoszenia ciężkich przedmiotów (np. zakupów), a nawet odkurzania. Przez wskazany przez chirurga czas zabronione jest uprawianie sportu, korzystanie z basenu, sauny, jacuzzi. Istotne jest także dbanie o blizny – masowanie ich z wykorzystaniem wskazanych przez lekarza preparatów. Przez pierwsze dwa tygodnie po operacji nie wolno także ich moczyć, ani wystawiać na działanie promieni słonecznych.

Bardzo ważne jest również odstawienie tytoniu – zarówno przed, jak i po zabiegu. Palenie papierosów obkurcza bowiem naczynia krwionośne, co skutkuje zmniejszeniem dopływu tlenu do rany oraz utrudnia jej wygojenie.

Implanty piersi w Medical Clinic Podhale

Jeśli poszukujesz sprawdzonego miejsca, oferującego kompleksową opiekę oraz najwyższe standardy – zapraszamy serdecznie na Podhale. To właśnie tu zlokalizowana jest jedna z najlepszych krajowych prywatnych klinik: Medical Clinic Podhale. Placówka może się pochwalić nie tylko nagrodami (1 miejsce w ogólnopolskim plebiscycie Gala Beauty Stars), ale również doskonałymi opiniami Pacjentów. Miejsce to wybierają często krajowe gwiazdy showbiznesu. Dr Wojciech Jasek, Karolina Małek-Stelmachowska czy Agnieszka Niewczas to nazwiska, które warto uwzględnić w poszukiwaniu specjalisty. Prace wymienionych lekarzy znajdą Państwo nie tylko w ich prywatnych social mediach, ale również w galerii kliniki. Zapraszamy serdecznie do kontaktu oraz zarezerwowania konsultacji: +48 519 754 318

Artykuł partnera

spot_img

Najnowsze wpisy

Jak suszarka z pompą ciepła może odmienić twoje życie domowe?

Witaj w świecie, gdzie codzienne obowiązki domowe nie muszą być uciążliwe, a nowoczesne technologie stają się naszymi sprzymierzeńcami w walce o więcej wolnego czasu...

Bostonka: czy to groźna choroba? Co powinieneś wiedzieć

Wczesne objawy bostonki – jak rozpoznać chorobę? Pierwsze sygnały, które mogą nasuwać podejrzenie bostonki, to pojawienie się charakterystycznych wykwitów w jamie ustnej. Te mogą się...

Jak skutecznie wyleczyć opryszczkę?

Czy masz dość walki z nieprzyjemnymi i bolesnymi opryszczkami? Nie martw się, istnieją skuteczne sposoby na wyleczenie tego problemu! Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak pozbyć się opryszczki raz na zawsze. Nie trać czasu na szukanie kolejnych metod - mamy dla Ciebie sprawdzone sposoby działające od zaraz! Zobacz sam/a!

Na czym polega SIBO – choroba, która atakuje układ pokarmowy?

Czy wiesz, że bakterie mogą być przyczyną poważnych problemów z układem pokarmowym? Poznaj SIBO - chorobę, która atakuje jelita i może wywołać wiele nieprzyjemnych objawów. Dowiedz się, jak rozpoznać i leczyć tę dolegliwość oraz jakie są jej potencjalne konsekwencje dla zdrowia. Przekonaj się, dlaczego warto zadbać o równowagę mikroflory jelitowej i unikać nadmiernego namnażania szkodliwych bakterii. Zapoznaj się z artykułem na temat SIBO już teraz!

Dieta genetyczna – o co z nią chodzi

Czy wiesz, że twoja dieta może być dostosowana do Twojego genotypu? Poznaj tajemnice diety genetycznej i dowiedz się, jakie produkty są dla Ciebie najkorzystniejsze. Odkryj nowy sposób na zdrowe odżywianie!
spot_img