Ginekologia plastyczna – 3 najpopularniejsze zabiegi

Choroba, naturalny poród, wady anatomiczne, a nawet upływ czasu – z tych powodów panie poddają się zabiegom chirurgicznym okolic intymnych. Ginekologia plastyczna nie tylko pomaga poprawić ich wygląd, ale również sprawia, że możliwe jest codzienne funkcjonowanie bez bólu, a komfort współżycia zwiększa się.

1. Labioplastyka
2. Ginekologia plastyczna błony dziewiczej
3. Plastyka pochwy

Popularność zabiegów ginekologii plastycznej wciąż rośnie, a nowe metody ich wykonywania sprawiają, że korzysta z nich coraz więcej kobiet. Panie często wybierają korektę warg sromowych, odtworzenie lub nacięcie błony dziewiczej, a także plastykę pochwy.

Labioplastyka

Korekta warg sromowych nazywa się labioplastyką. To zabieg chirurgiczny, inwazyjny, jednak wykazuje się bardzo dużą skutecznością. Panie cierpiące z powodu przerostu warg sromowych odczuwają liczne dolegliwości bólowe i trudności w wykonywaniu niektórych aktywności fizycznych, w tym w prowadzeniu satysfakcjonującego życia seksualnego. Ginekologia plastyczna rozróżnia dwa rodzaje labioplastyki:

  • warg sromowych mniejszych – labiominoroplastyka,
  • warg sromowych większych – labiomajoroplastyka.
  • Oba zabiegi można wykonać w klinice https://medifem.pl/.

Ginekologia plastyczna błony dziewiczej

Hymenoplastyka, czyli odtwarzanie błony dziewiczej, i hymentomia, czyli jej nacinanie, to dwa bardzo popularne zabiegi. Pierwszy z nich wykonuje się głównie z powodów religijnych lub kiedy kobieta chce przeżyć swój pierwszy raz ponownie z innym mężczyzną. Na drugi zabieg decydują się panie, u których przerwanie błony dziewiczej w sposób naturalny podczas stosunku seksualnego jest niemożliwe lub bardzo bolesne. W trakcie zabiegu błona nacinana jest laserowo, umożliwiając tym samym pełną penetrację pochwy.

Plastyka pochwy

Plastyka pochwy, czyli waginoplastyka, to jeden z najpopularniejszych zabiegów, wykonywanych często u pań po kilku porodach siłami natury oraz tych, u których upływ czasu pozostawił widoczne ślady w postaci zmiany napięcia pochwy. Rozluźnienie tego narządu nie tylko obniża komfort i przyjemność ze współżycia, ale może również prowadzić do licznych dolegliwości w sferze intymnej, np. infekcji, a nawet wypadania pochwy. Plastykę pochwy stosuje się również w przypadku wrodzonego niedorozwoju lub braku macicy i pochwy, a także u pań po operacjach ginekologicznych. Waginoplastyka należy do zabiegów chirurgicznych, inwazyjnych, dlatego często jej wykonanie poprzedzone jest innymi zabiegami, mniej inwazyjnymi, które również mogą doprowadzić do zniwelowania niepokojących objawów.

spot_img

Najnowsze wpisy

Jak suszarka z pompą ciepła może odmienić twoje życie domowe?

Witaj w świecie, gdzie codzienne obowiązki domowe nie muszą być uciążliwe, a nowoczesne technologie stają się naszymi sprzymierzeńcami w walce o więcej wolnego czasu...

Bostonka: czy to groźna choroba? Co powinieneś wiedzieć

Wczesne objawy bostonki – jak rozpoznać chorobę? Pierwsze sygnały, które mogą nasuwać podejrzenie bostonki, to pojawienie się charakterystycznych wykwitów w jamie ustnej. Te mogą się...

Jak skutecznie wyleczyć opryszczkę?

Czy masz dość walki z nieprzyjemnymi i bolesnymi opryszczkami? Nie martw się, istnieją skuteczne sposoby na wyleczenie tego problemu! Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak pozbyć się opryszczki raz na zawsze. Nie trać czasu na szukanie kolejnych metod - mamy dla Ciebie sprawdzone sposoby działające od zaraz! Zobacz sam/a!

Na czym polega SIBO – choroba, która atakuje układ pokarmowy?

Czy wiesz, że bakterie mogą być przyczyną poważnych problemów z układem pokarmowym? Poznaj SIBO - chorobę, która atakuje jelita i może wywołać wiele nieprzyjemnych objawów. Dowiedz się, jak rozpoznać i leczyć tę dolegliwość oraz jakie są jej potencjalne konsekwencje dla zdrowia. Przekonaj się, dlaczego warto zadbać o równowagę mikroflory jelitowej i unikać nadmiernego namnażania szkodliwych bakterii. Zapoznaj się z artykułem na temat SIBO już teraz!

Dieta genetyczna – o co z nią chodzi

Czy wiesz, że twoja dieta może być dostosowana do Twojego genotypu? Poznaj tajemnice diety genetycznej i dowiedz się, jakie produkty są dla Ciebie najkorzystniejsze. Odkryj nowy sposób na zdrowe odżywianie!
spot_img