Forum na rzecz pacjenta onkologicznego w Krakowie

Forum na rzecz pacjenta onkologicznego w Krakowie

Już 26 lutego Stowarzyszenie Unicorn razem z Prezydentem Miasta Krakowa zorganizuje 3. Forum na Rzecz Pacjenta Onkologicznego w Centrum Kongresowym ICE Kraków. Forum będzie okazją do wymiany wiedzy oraz doświadczeń m.in. z zakresu medycyny, psychoonkologii, dietetyki czy rehabilitacji. Zwieńczeniem Forum
będzie charytatywny wieczór kabaretowy „Maciej Stuhr Wraca na Pole” , podczas którego na jednej scenie wystąpią Maciej Stuhr, Kuba Badach, Sonia Bohosiewicz oraz Natalia Rybicka.

Powszechność chorób nowotworowych sprawia, że warto wiedzieć, co zrobić w zetknięciu z diagnozą onkologiczną oraz jak pomóc sobie i swoim bliskim. Pacjenta onkologicznego należy otoczyć kompleksową opieką – zarówno w temacie leczenia medycznego, pomocy psychologicznej, diety i rehabilitacji, jak i każdego rodzaju wsparcia w leczeniu i powrocie do aktywności po chorobie. Forum będzie niezwykłą okazją do spotkania Pacjentów, ich bliskich, personelu medycznego różnych specjalności, psychologów i terapeutów, studentów, organizacji pozarządowych i instytucji, które praktycznie i aktywnie pomagają osobom chorującym onkologicznie. Wstęp na wykłady i warsztaty w ramach Forum jest bezpłatny.

Organizatorem Forum jest Stowarzyszenie Unicorn, którego członkami założycielami oraz Ambasadorami są Barbara i Jerzy Stuhrowie. Pomoc psychoonkologiczna, odpowiednia dieta i rehabilitacja są ważnym elementami terapii onkologicznej. Dziś wiemy już ogromnie dużo o wpływie psychiki na organizm. Dlatego chcemy uczyć dbałości o nią również podczas choroby i leczenia. Wyniki badań naukowychpotwierdzają, że sukces w leczeniu może wspierać aktywna postawa chorego. Nastawienie psychiczne wzmaga efekt leczenia medycznego mobilizując układ odpornościowy.

Umiejętność zrozumienia własnych emocji, odpowiednie nastawienie, zdrowe myślenie, dobre relacje z bliskimi przyczyniają się odnowy energii życiowej i poprawy jakości życia, a to niezwykle ważne w każdym kryzysie życiowym – mówi Iwona Nawara, psycholog, Dyrektor Centrum Psychoonkologii Unicorn.

Świat po diagnozie onkologicznej trzeba ułożyć na nowo. Stąd pomysł Forum jako miejsca spotkania Pacjentów i ich rodzin z Osobami i instytucjami, które mogą im w tym pomóc – dodaje.

W tym roku podczas Forum odbędą się wykłady i warsztaty m.in.:

 • „10 umiejętności zdrowienia” – dr Mariusz Wirga,
 • „Człowiek: ja, ty, my, wszyscy” – prof. Józef Lipiec,
 • „Dramaturgia obecności” – dr Marcin Fabjański,
 •  „Pomiędzy ciałem i umysłem – kilka słów o psychoneuroimmunologii” – dr Ewa
  Wojtyna,
 • „Wczesne objawy nowotworów” – dr Małgorzata Gąsiorek,
 • „EmoRak – warsztat o emocjach dzieci w chorobie nowotworowej” – Katarzyna Nowak-Ledniowska,
 • „Rehabilitacja i fizjoterapia pacjentów leczonych z powodu chorób nowotworowych” –
  Hanna Tchórzewska-Korba,
 • „Komunikacja z pacjentem – warsztat dla lekarzy” – Marta Banout.

Nasze doświadczenia pokazują, że tego typu spotkania są bardzo ważne. Przynoszą efekt wpostaci lepszego rozeznania pacjentów i ich bliskich w aktualnych kierunkach rozwoju szeroko pojętej opieki nad człowiekiem chorym onkologicznie, a przede wszystkim rozszerzają perspektywę możliwości radzenia sobie z różnymi aspektami choroby – Pacjentom i ich bliskim – mówi Danuta Ochał, Prezes Stowarzyszenia Unicorn.

Zwieńczeniem Forum będzie charytatywny wieczór kabaretowy „Maciej Stuhr Wraca na Pole” (26.02.2018, godz. 20:00, ICE Kraków), podczas którego na jednej scenie wystąpią Maciej Stuhr, Kuba Badach, Sonia Bohosiewicz oraz Natalia Rybicka. Towarzyszyć im będzie Big Collective Band Wiesława Pieregorólki.

spot_img

Najnowsze wpisy

Jak suszarka z pompą ciepła może odmienić twoje życie domowe?

Witaj w świecie, gdzie codzienne obowiązki domowe nie muszą być uciążliwe, a nowoczesne technologie stają się naszymi sprzymierzeńcami w walce o więcej wolnego czasu...

Bostonka: czy to groźna choroba? Co powinieneś wiedzieć

Wczesne objawy bostonki – jak rozpoznać chorobę? Pierwsze sygnały, które mogą nasuwać podejrzenie bostonki, to pojawienie się charakterystycznych wykwitów w jamie ustnej. Te mogą się...

Jak skutecznie wyleczyć opryszczkę?

Czy masz dość walki z nieprzyjemnymi i bolesnymi opryszczkami? Nie martw się, istnieją skuteczne sposoby na wyleczenie tego problemu! Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak pozbyć się opryszczki raz na zawsze. Nie trać czasu na szukanie kolejnych metod - mamy dla Ciebie sprawdzone sposoby działające od zaraz! Zobacz sam/a!

Na czym polega SIBO – choroba, która atakuje układ pokarmowy?

Czy wiesz, że bakterie mogą być przyczyną poważnych problemów z układem pokarmowym? Poznaj SIBO - chorobę, która atakuje jelita i może wywołać wiele nieprzyjemnych objawów. Dowiedz się, jak rozpoznać i leczyć tę dolegliwość oraz jakie są jej potencjalne konsekwencje dla zdrowia. Przekonaj się, dlaczego warto zadbać o równowagę mikroflory jelitowej i unikać nadmiernego namnażania szkodliwych bakterii. Zapoznaj się z artykułem na temat SIBO już teraz!

Dieta genetyczna – o co z nią chodzi

Czy wiesz, że twoja dieta może być dostosowana do Twojego genotypu? Poznaj tajemnice diety genetycznej i dowiedz się, jakie produkty są dla Ciebie najkorzystniejsze. Odkryj nowy sposób na zdrowe odżywianie!
spot_img