DZIEŃ KOBIET Z CYTOLOGIĄ W SZPITALU SPECJALISTYCZNYM IM. ŚW. RODZINY

5 marca 2018 r. – Szpital Specjalistyczny im. Św. Rodziny położony przy ul. A.J. Madalińskiego 25 w Warszawie, zaprasza wszystkie kobiety, beż żadnych ograniczeń wiekowych, na DZIEŃ KOBIET Z CYTOLOGIĄ. Akcja, zorganizowana przez Ministerstwo Zdrowia i realizowana w 8 warszawskich placówkach medycznych w dniach 5 – 9 marca br., ma na celu zachęcenie jak największej liczby kobiet do zadbania o własne zdrowie i wykonania bezpłatnych badań cytologicznych, chroniących przed rakiem szyjki macicy.

Dzień Kobiet z cytologią

Na badanie można umówić się telefonicznie na wyznaczoną godzinę (kontakt do przychodni 22 45 12 600), mailowo: przychodnia@szpitalmadalinskiego.pl lub odwiedzić przychodnię bezpośrednio. Badanie wykonywane jest w Gabinecie Cytologicznym w dniach 5-9 marca, w godzinach: 14:00-18:00.

Foto Facebook/krokdozdrowia.com

Tylko regularne badania ginekologiczne i cytologiczne (wykonywane raz w roku) chronią kobietę przed rakiem szyjki macicy. Jeżeli kobieta bada się regularnie, może być pewna, że nie przeoczy niepokojących zmian. Objawy raka szyjki macicy są dyskretne i mało specyficzne, można do nich zaliczyć m.in.:
– obfitsze miesiączki, krwotoki miesiączkowe, krwawienia międzymiesiączkowe;
– krwawienia w trakcie i po stosunku seksualnym;
– upławy o nieprzyjemnym zapachu;
– ból miednicy.
Raka szyjki macicy zazwyczaj poprzedzają tzw. stany przednowotworowe, które można wykryć właśnie podczas cytologii.

Profilaktyka ratuje życie, a wcześnie wykryty rak szyjki macicy jest chorobą wyleczalną.
Lista szpitali, w których można zrobić cytologię w ramach akcji DZIEŃ KOBIET Z CYTOLOGIĄ:
– Szpital Specjalistyczny im. Św. Rodziny
– Centrum Onkologii – Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie
– Szpital Kliniczny im. Anny Mazowieckiej
– Uniwersyteckie Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego Sp. z o.o.
– Szpital Specjalistyczny św. Zofii w Warszawie
– Centrum Medyczne „Żelazna” Sp. z o.o.
– SPZOZ Szpital Specjalistyczny „Inflancka” im. Krysi Niżyńskiej „Zakurzonej”
– Mazowiecki Szpital Bródnowski w Warszawie
– Szpital Praski p.w. Przemienienia Pańskiego.

spot_img

Najnowsze wpisy

Jak suszarka z pompą ciepła może odmienić twoje życie domowe?

Witaj w świecie, gdzie codzienne obowiązki domowe nie muszą być uciążliwe, a nowoczesne technologie stają się naszymi sprzymierzeńcami w walce o więcej wolnego czasu...

Bostonka: czy to groźna choroba? Co powinieneś wiedzieć

Wczesne objawy bostonki – jak rozpoznać chorobę? Pierwsze sygnały, które mogą nasuwać podejrzenie bostonki, to pojawienie się charakterystycznych wykwitów w jamie ustnej. Te mogą się...

Jak skutecznie wyleczyć opryszczkę?

Czy masz dość walki z nieprzyjemnymi i bolesnymi opryszczkami? Nie martw się, istnieją skuteczne sposoby na wyleczenie tego problemu! Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak pozbyć się opryszczki raz na zawsze. Nie trać czasu na szukanie kolejnych metod - mamy dla Ciebie sprawdzone sposoby działające od zaraz! Zobacz sam/a!

Na czym polega SIBO – choroba, która atakuje układ pokarmowy?

Czy wiesz, że bakterie mogą być przyczyną poważnych problemów z układem pokarmowym? Poznaj SIBO - chorobę, która atakuje jelita i może wywołać wiele nieprzyjemnych objawów. Dowiedz się, jak rozpoznać i leczyć tę dolegliwość oraz jakie są jej potencjalne konsekwencje dla zdrowia. Przekonaj się, dlaczego warto zadbać o równowagę mikroflory jelitowej i unikać nadmiernego namnażania szkodliwych bakterii. Zapoznaj się z artykułem na temat SIBO już teraz!

Dieta genetyczna – o co z nią chodzi

Czy wiesz, że twoja dieta może być dostosowana do Twojego genotypu? Poznaj tajemnice diety genetycznej i dowiedz się, jakie produkty są dla Ciebie najkorzystniejsze. Odkryj nowy sposób na zdrowe odżywianie!
spot_img