Dlaczego warto zainwestować w dobry sprzęt do USG Dopplera?

Dlaczego warto zainwestować w dobry sprzęt do USG Dopplera?

Ultrasonografia dopplerowska jest powszechnie wykonywanym badaniem, gdyż pozwala ocenić przepływ krwi w dużych tętnicach i żyłach. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu zmian częstotliwości fal ultradźwiękowych, które odbijają się od poruszających się krwinek. Dzięki analizie odbitej od nich fali ultradźwiękowej, lekarz jest w stanie określić m.in. kierunek i prędkość przepływu krwi.

Ultrasonografia dopplerowska jest powszechnie wykonywanym badaniem, gdyż pozwala ocenić przepływ krwi w dużych tętnicach i żyłach. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu zmian częstotliwości fal ultradźwiękowych, które odbijają się od poruszających się krwinek. Dzięki analizie odbitej od nich fali ultradźwiękowej, lekarz jest w stanie określić m.in. kierunek i prędkość przepływu krwi.

Dzięki USG Dopplera możliwe jest wykrycie nie tylko drobnych schorzeń tętnic i żył mogących w konsekwencji doprowadzić do groźnego w skutkach zawału serca czy udaru mózgu. Badanie to pozwala również wykryć zwężenia miażdżycowe w tętnicach szyjnych, zwężenia i niedrożności w tętnicach kończyn dolnych, zakrzepicę lub niewydolność zastawkową, a także określić stan innych naczyń obwodowych, np. tętnic nerkowych.

Ponadto, badanie wykorzystuje się także do oceny ukrwienia niektórych narządów i do wykrywania guzów nowotworowych, ponieważ większość z nich jest silnie ukrwiona. Badanie USG Dopplera wykorzystywane jest także w położnictwie gdzie ocena przepływu krwi w tętnicy pępowinowej pozwala przewidzieć niektóre powikłania zagrażające prawidłowemu rozwojowi ciąży.

Jakie funkcje mają nowoczesne ultrasonografy?

Nowoczesne ultrasonografy dopplerowskie – dzięki rozbudowanym pakietom oprogramowania – często znajdują zastosowanie także w innych badaniach, np. badaniu jamy brzusznej, ginekologii, położnictwie oraz w urologii. Zazwyczaj posiadają kolorowy ekran dotykowy, wysokiej rozdzielczości monitor i różne tryby obrazowania.

Wśród nowoczesnych, innowacyjnych funkcji znajdują się także te dotyczące m.in. poprawy jakości obrazowania i ułatwiających, przyśpieszających pracę. Przed zakupem warto zapoznać się z ofertą poszczególnych producentów. Więcej na temat ultrasonografów dopplerowskich dowiesz się na stronie Philips Healthcare w dziale poświęconym sprzętowi USG.

Jeśli chodzi o ultrasonograf cena aparatu wynosi zazwyczaj około kilkudziesięciu tysięcy złotych. Różni się jednak w zależności od modelu i firmy produkującej urządzenie.

Warto zainwestować w dobry sprzęt gdyż to właśnie dzięki USG dopplerowskiemu można zdiagnozować schorzenie, które – w przypadku nieleczenia – może mieć groźne dla zdrowia, a nawet życia pacjenta skutki.

Badanie kończyn górnych i dolnych pozwala wykryć niedomykanie zastawek, które jest przyczyną żylaków, USG tętnic szyjnych pozwala ustalić miejsca, w których doszło do zmian miażdżycowych zaś USG serca potrafi stwierdzić wady zastawkowe.

spot_img

Najnowsze wpisy

Jak suszarka z pompą ciepła może odmienić twoje życie domowe?

Witaj w świecie, gdzie codzienne obowiązki domowe nie muszą być uciążliwe, a nowoczesne technologie stają się naszymi sprzymierzeńcami w walce o więcej wolnego czasu...

Bostonka: czy to groźna choroba? Co powinieneś wiedzieć

Wczesne objawy bostonki – jak rozpoznać chorobę? Pierwsze sygnały, które mogą nasuwać podejrzenie bostonki, to pojawienie się charakterystycznych wykwitów w jamie ustnej. Te mogą się...

Jak skutecznie wyleczyć opryszczkę?

Czy masz dość walki z nieprzyjemnymi i bolesnymi opryszczkami? Nie martw się, istnieją skuteczne sposoby na wyleczenie tego problemu! Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak pozbyć się opryszczki raz na zawsze. Nie trać czasu na szukanie kolejnych metod - mamy dla Ciebie sprawdzone sposoby działające od zaraz! Zobacz sam/a!

Na czym polega SIBO – choroba, która atakuje układ pokarmowy?

Czy wiesz, że bakterie mogą być przyczyną poważnych problemów z układem pokarmowym? Poznaj SIBO - chorobę, która atakuje jelita i może wywołać wiele nieprzyjemnych objawów. Dowiedz się, jak rozpoznać i leczyć tę dolegliwość oraz jakie są jej potencjalne konsekwencje dla zdrowia. Przekonaj się, dlaczego warto zadbać o równowagę mikroflory jelitowej i unikać nadmiernego namnażania szkodliwych bakterii. Zapoznaj się z artykułem na temat SIBO już teraz!

Dieta genetyczna – o co z nią chodzi

Czy wiesz, że twoja dieta może być dostosowana do Twojego genotypu? Poznaj tajemnice diety genetycznej i dowiedz się, jakie produkty są dla Ciebie najkorzystniejsze. Odkryj nowy sposób na zdrowe odżywianie!
spot_img