Dieta antycellulitowa – co jeść, aby pozbyć się cellulitu?

dieta antycellulitowa
Dieta antycellulitowa – co jeść, aby pozbyć się cellulitu. Foto Anna Shvets/Pexels

Walka z cellulitem to nie tylko aktywność fizyczna, ale również konieczność modyfikacji sposobu myślenia. Aby skutecznie pozbyć się problemu powinnyśmy zmienić tryb życia. Jednym z elementów zmian jest dieta antycellulitowa. Co warto jeść, by zniwelować pomarańczową skórkę, a jakich produktów unikać?

Dieta antycellulitowa

Na wstępie warto podkreślić, że taka dieta nie powinna być chwilowo wprowadzonym jadłospisem, a konkretną zmianą nawyków żywieniowych. Można ją zaczynać małymi krokami. Na początku ograniczmy słodycze i fastfoody, ponieważ powodują one odkładanie się tkanki tłuszczowej. Następnie wyeliminujmy wszelkie używki: ilość kawy zredukujmy do jednej filiżanki dziennie, rzućmy palenie papierosów. Istotne jest również zminimalizowanie używania soli – powoduje zatrzymywanie wody w organizmie i obrzęki. Dobrą alternatywą jest stosowanie mieszanek ziołowych typu kolendra, bazylia, estragon czy majeranek.
Istotne jest również spożywanie potraw lekkostrawnych, które przyspieszają tempo trawienia. Włączmy do diety ryby, białe mięso czy ryż. Warto również jeść dużo owoców i warzyw, które są bogate w witaminy i mikroelementy. Produkty takie jak sałata, pomidory czy ziemniaki są źródłem potasu, dzięki czemu zmniejszają obrzęki. Wprowadźmy do diety także te bogate w witaminę B na przykład jajka, kiełki zbóż czy drożdże. Warto też jeść ryby, orzechy, oleje roślinne, oliwę i tzw. miękkie margaryny. Są one bogate w kwasy tłuszczowe, które pomagają porawić metabolizm tkanek z rozwijającym się cellulitem. Zapobiegają również odkładaniu się tkanki oraz przyspieszają jej spalanie.

Ważne zasady diety antycellulitowej!

  1. Należy wypijać około 2 litrów wody niegazowanej z niską zawartością sodu. Dzięki temu wypłukujemy toksyny z organizmu.
  2. Posiłki jedzmy regularnie 4-5 razy dziennie o stałych porach.
  3. Bardzo ważnym składnikiem diety antycellulitowej jest błonnik. Występuje pod dwoma postaciami:
    • rozpuszczalny w wodzie, który spowalnia wchłanianie tłuszczu. Znajdziemy go w cytrusach i jabłkach.
    • nierozpuszczalny w wodzie, który chroni przed zaparciami. Jest zawarty w ciemnym ryżu i grubych kaszach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

spot_img

Najnowsze wpisy

Bostonka: czy to groźna choroba? Co powinieneś wiedzieć

Wczesne objawy bostonki – jak rozpoznać chorobę? Pierwsze sygnały, które mogą nasuwać podejrzenie bostonki, to pojawienie się charakterystycznych wykwitów w jamie ustnej. Te mogą się...

Jak skutecznie wyleczyć opryszczkę?

Czy masz dość walki z nieprzyjemnymi i bolesnymi opryszczkami? Nie martw się, istnieją skuteczne sposoby na wyleczenie tego problemu! Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak pozbyć się opryszczki raz na zawsze. Nie trać czasu na szukanie kolejnych metod - mamy dla Ciebie sprawdzone sposoby działające od zaraz! Zobacz sam/a!

Na czym polega SIBO – choroba, która atakuje układ pokarmowy?

Czy wiesz, że bakterie mogą być przyczyną poważnych problemów z układem pokarmowym? Poznaj SIBO - chorobę, która atakuje jelita i może wywołać wiele nieprzyjemnych objawów. Dowiedz się, jak rozpoznać i leczyć tę dolegliwość oraz jakie są jej potencjalne konsekwencje dla zdrowia. Przekonaj się, dlaczego warto zadbać o równowagę mikroflory jelitowej i unikać nadmiernego namnażania szkodliwych bakterii. Zapoznaj się z artykułem na temat SIBO już teraz!

Dieta genetyczna – o co z nią chodzi

Czy wiesz, że twoja dieta może być dostosowana do Twojego genotypu? Poznaj tajemnice diety genetycznej i dowiedz się, jakie produkty są dla Ciebie najkorzystniejsze. Odkryj nowy sposób na zdrowe odżywianie!

Czym jest krem konopny na łuszczycę?

Chociaż nie istnieje skuteczne lekarstwo na łuszczycę, wiele osób szuka metod łagodzących objawy i poprawiających jakość życia. W ostatnich latach kremy konopne stały się...
spot_img