Czyste powietrze w domu a niemowlak

Pojawienie się na świecie nowego członka rodziny często wywraca nasze życie do góry nogami. Nie jesteśmy już odpowiedzialni wyłącznie za siebie, ale również za swojego dziecko. Dlatego też każdy rodzic powinien zapewnić swojemu maluszkowi jak najlepsze warunki do rozwoju. A czyste powietrze to zdrowy maluch. Choć wydaje się, że powietrze w domu jest znacznie bardziej jakościowe niż to na zewnątrz, możemy się grubo pomylić. Powietrze w mieszkaniu może być równie szkodliwe jak to na zewnątrz, dlatego warto wiedzieć, jak dbać o jakość powietrza w
domu, w którym pojawia się noworodek.

Pokój dziecięcy – regularne wietrzenie

Obecność niemowlęcia w domu powoduje pewien paraliż, który trzeba sukcesywnie zwalczać. Chcąc odizolować dziecko od smogu znajdującego się w powietrzu na zewnątrz, rezygnujemy z regularnego wietrzenia pokoju dziecięcego. Jednak nieświadomie popełniamy bardzo prosty błąd. Dobrze jest wywietrzyć pokój kilka razy dziennie po kilka lub kilkanaście minut. Cyrkulacja powietrza w mieszkaniu poprawi jakość powietrza oraz przyczyni się do zoptymalizowania zawartości wilgoci. Można postawić również na domowy oczyszczacz powietrza, którego umieszczenie w pokoju dziecięcym może okazać się zbawienne.

Suche, zanieczyszczone powietrze a niemowlę

Problem przesuszonego powietrza w domu dotyka wielu z nas. Często zastanawiamy się nad skutecznymi sposobami na nawilżone i czyste powietrze w mieszkaniu. A suche powietrze może przyczyniać się do wysuszenia błony śluzowej gardła czy noska. Jest to szczególnie prawdopodobne u niemowlaka, u którego nietrudno o podrażnienia nie tylko śluzówki, ale i skóry czy spojówek. Zanieczyszczenia w powietrzu czyhające na naszego bobasa, takie jak grzyby, pleśń czy roztocza, również powinny zostać unicestwione. A dogodne warunki dla rozwoju drobnoustrojów to nadmiar wilgoci, dlatego ważne jest zachowanie odpowiedniego balansu.

Jak zadbać o czyste powietrze w domu z niemowlakiem?

Dobra jakość powietrza w domu to korzyść nie tylko dla noworodka, ale dla każdego członka rodziny. Wystarczy wprowadzić kilka modyfikacji do codziennego harmonogramu. Oprócz regularnego wietrzenia mieszkania, warto regularnie ścierać kurze i odkurzać dywany. Kompleksowe działanie zapewni nam oczyszczacz powietrza SHARP, który jednocześnie pozwala nam zachować optymalny poziom nawilżenia powietrza. Urządzenie 2w1 to posiada 6 czujników, dzięki którym powietrze staje się nieporównywalnie bardziej czyste i nawilżone. Oczyszczacze marki SHARP dodatkowo są wyposażone w technologię Plasmacluster, która przyczynia się do usuwania z powietrza wirusów, bakterii czy innych mikroorganizmów przy pomocy jonizacji. Urządzenie idealnie dla rodziców, którzy chcą zapewnić swojemu dziecku zdrowe i szczęśliwe dzieciństwo.

spot_img

Najnowsze wpisy

Jak suszarka z pompą ciepła może odmienić twoje życie domowe?

Witaj w świecie, gdzie codzienne obowiązki domowe nie muszą być uciążliwe, a nowoczesne technologie stają się naszymi sprzymierzeńcami w walce o więcej wolnego czasu...

Bostonka: czy to groźna choroba? Co powinieneś wiedzieć

Wczesne objawy bostonki – jak rozpoznać chorobę? Pierwsze sygnały, które mogą nasuwać podejrzenie bostonki, to pojawienie się charakterystycznych wykwitów w jamie ustnej. Te mogą się...

Jak skutecznie wyleczyć opryszczkę?

Czy masz dość walki z nieprzyjemnymi i bolesnymi opryszczkami? Nie martw się, istnieją skuteczne sposoby na wyleczenie tego problemu! Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak pozbyć się opryszczki raz na zawsze. Nie trać czasu na szukanie kolejnych metod - mamy dla Ciebie sprawdzone sposoby działające od zaraz! Zobacz sam/a!

Na czym polega SIBO – choroba, która atakuje układ pokarmowy?

Czy wiesz, że bakterie mogą być przyczyną poważnych problemów z układem pokarmowym? Poznaj SIBO - chorobę, która atakuje jelita i może wywołać wiele nieprzyjemnych objawów. Dowiedz się, jak rozpoznać i leczyć tę dolegliwość oraz jakie są jej potencjalne konsekwencje dla zdrowia. Przekonaj się, dlaczego warto zadbać o równowagę mikroflory jelitowej i unikać nadmiernego namnażania szkodliwych bakterii. Zapoznaj się z artykułem na temat SIBO już teraz!

Dieta genetyczna – o co z nią chodzi

Czy wiesz, że twoja dieta może być dostosowana do Twojego genotypu? Poznaj tajemnice diety genetycznej i dowiedz się, jakie produkty są dla Ciebie najkorzystniejsze. Odkryj nowy sposób na zdrowe odżywianie!
spot_img