Jak często zmieniać wkładki urologiczne?

Jak często zmieniać wkładki urologiczne?

Jak często zmieniać wkładki urologiczne?

Wkładki urologiczne bardzo często bywają mylone z wkładkami higienicznymi, które stosują kobiety w okresie owulacji. Okazuje się jednak, że wkładki urologiczne są wyrobem chłonnym, które mają za zadanie przede wszystkim zapewnić odpowiedni poziom higieny osobom, które borykają się z problemem nietrzymania moczu. Są one odpowiedniej grubości, a także mają możliwość zatrzymania nieprzyjemnego zapachu we wnętrzu. Jednak jak często powinno się zmieniać wkładki higieniczne?

Jak działają wkładki urologiczne?

Wkładki urologiczne są jednym z wyrobów chłonnych, które można znaleźć np. na stronie chlonne24.pl. Są one głównie stosowane przez osoby, które mają problem z nietrzymaniem moczu. Wówczas wkładki te maja za zadanie zapewnić im maksymalną świeżość i najwyższy poziom higieny. Zwykle są one wykonane z materiałów przyjaznych skórze, by ich używanie nie wiązało się jednocześnie z dyskomfortem. Wkładki urologiczne mają również wypełnienie w postaci środka, który ma za zadanie zatrzymywać również nieprzyjemny zapach. Wobec tego osoby z problemem nie trzymania moczu mogą dosłownie zapomnieć o swoim problemie, a co najważniejsze czuć się świeżo przez cały dzień.

Jak często zmieniać wkładki urologiczne w ciągu dnia?

Co ile trzeba zmieniać wkładki urologiczne? To pytanie pojawia się z pewnością w głowach wielu osób, które korzystają z wkładek urologicznych. Okazuje się, że nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Zwykle wiele zależy od samego rodzaju wkładek, a także od samych potrzeb indywidualnych. Warto zaznaczyć, że na rynku możemy obecnie wyróżnić:

  • bardzo chłonne wkładki higieniczne- które są przeznaczone dla osób z zaawansowanym problemem nietrzymania moczu, które dodatkowo są wyposażone we wskaźnik wilgotności.
  • wkładki urologiczne o mniejszej chłonności- są przeznaczone dla osób borykających się z lekkim nietrzymaniem moczu.

Biorąc to pod uwagę w przypadku wkładek urologicznych wyposażonych we wskaźnik wilgotności, wymiana wkładki powinna nastąpić w momencie, kiedy wskaźnik zmieni kolor. Jednak co ile zmienia się wkładki urologiczne przy problemie lekkiego nietrzymania moczu? Zwykle wymienia się je zgodnie z zaleceniami co około 3 lub 4 godziny. Niemniej jednak użytkownicy wkładek urologicznych mogą również samodzielnie ocenić, czy przyszła już pora na zmianę wkładki. Jeśli mają oni bowiem poczucie wilgotności, a także wkładka zaczyna przeciekać, wówczas jasno można ocenić, że przestała ona już spełniać swoją funkcje, a także, że konieczne jest sięgnięcie po nową wkładkę, nawet jeśli poprzednia została założona około godzinę lub dwie wcześniej. Jeśli jednak taka sytuacja ma miejsce, wówczas być może jest to czas na to, by rozważyć zmianę wyrobu na bardziej chłonny model.

Jak często zmieniać wkładki urologiczne w ciągu nocy?

Wiele osób wykorzystuje również wkładki urologiczne w ciągu nocy. Nie da się ukryć, że zdrowy i suchy sen ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Niemniej jednak jeśli zachodzi taka konieczność, wówczas trzeba sen przerywać. Z założenia nocne wkładki urologiczne powinny wytrzymać całą noc, a przy tym zapewnić również suchość i komfort. Oczywistym jest fakt, że wkładki urologiczne na noc muszą być o wiele większe, a także bardziej chłonne niż te, które wykorzystywane są w ciągu dnia. Wkładkę taką trzeba wymienić zaraz po wstaniu z łóżka, a także po dokładnym osuszeniu miejsc intymnych. Jeśli jednak sen zostanie przerwany, przez uczucie wilgotności i dyskomfortu, wówczas ponownie trzeba wymienić wkładkę urologiczną.