Biegunka wywołana stresem – jak ją leczyć?

Biegunka wywołana stresem – jak ją leczyć?

Wrzesień to ważny miesiąc nie tylko dla dzieci, które dopiero zaczynają swoją edukację, lub też po wakacjach wracają do szkół i przedszkoli. To także ciężki okres dla wielu dorosłych, którzy po urlopach muszą na powrót przywyknąć do zawodowego trybu życia. Start nowego sezonu to okazja do licznych wyzwań, ale też źródło wielu stresów. A kiedy stoimy przed mnóstwem zadań, nie ma nic bardziej niekomfortowego niż… niespodziewana biegunka.

Wrzesień kojarzy nam się z przysłowiowym pierwszym dzwonkiem. Jednak dotyczy to nie tylko szkoły, ale też życia zawodowego wielu z nas. Wracamy po urlopie, zaczynamy nowe projekty, niektórzy zaczynają nową pracę, a kalendarz zaczyna pękać w szwach od deadline’ów i spotkań biznesowych. Wejście w nowy sezon po wakacjach, to obok Nowego Roku najbardziej stresujący okres w życiu dorosłego człowieka.

Rosnąca liczba obowiązków, nieregularne posiłki, jedzenie w biegu, niedostarczanie organizmowi odpowiednych wartości odżywczych może być przyczyną dolegliwości jelitowych. Stres, a co za tym idzie, utrzymujący się w organizmie podwyższony poziom adrenaliny i kortyzolu może mieć wpływ na funkcjonowanie żołądka. Pod wpływem stresu zwiększa się wydzielanie kwasów trawiennych, dochodzi do zaburzeń perystaltyki jelit i w rezultacie może pojawić się biegunka.

Sposób na stres

Sposobów na poradzenie sobie ze stresem jest mnóstwo, a każdy z nas ma z pewnością swoje własne. Niestety są sytuacje, kiedy nawet głęboki oddech, medytacja czy mówienie sobie samemu, żeby odpuścić, nie zadziałają. Warto wtedy zamiast walki ze stresem podjąć działania zapobiegawcze. Kiedy bierzemy na siebie zbyt dużo obowiązków, a plan dnia pełen jest spotkań, stres jest nieunikniony. Dobrym rozwiązaniem jest skrupulatne przemyślenie i ułożenie zadań według ważności czy ostatecznego terminu ich wykonania. To spowoduje, że damy sobie więcej czasu na ich realizację, ale także sprawi, że zniknie natłok myśli w naszej głowie i poziom stresu obniży się.

Wbrew temu, co nam się wydaje, nie wszystko trzeba zrobić na już. Ułożenie racjonalnego harmonogramu działań pomoże uniknąć stresu. Życie w ciągłym biegu i praca non stop mogą wywoływać różne dolegliwości (np. biegunkę), dlatego warto dawać sobie czas na oddech – wyjść na słońce, spotkać się z przyjaciółmi, czy po prostu się wyspać. Życie bez stresu wspomoże także zbilansowana, zdrowa dieta.

Sposób na biegunkę

W sytuacji kiedy stres wywołał biegunkę, musimy działać natychmiast. Tu nie ma czasu na medytację czy niespieszną kawę nad gazetą. Należy sięgnąć po sprawdzony środek. Wśród preparatów przeciwbiegunkowych, warto rozważyć te, które zawierają pochodne taniny. Takim środkiem jest Tasectan. To wyrób medyczny, który szybko i skutecznie zapobiega biegunce. Łagodzi jej objawy już w ciągu 12 godzin od rozpoczęcia leczenia. Dzięki zastosowaniu unikalnego mechanizmu działania NEO, neutralizuje białka, które odpowiedzialne są za powstawanie stanu zapalnego, usuwa z żołądka i jelit toksyny oraz chroni ich śluzówkę. Powoduje to szybki powrót do naturalnego funkcjonowania układu pokarmowego, skracając czas trwania biegunki.

Biegunka wywołana stresem to niezwykle częste zjawisko, którego nie da się całkiem wyeliminować z życia, będąc aktywnym zawodowo. Warto więc mieć pod ręką dobre rozwiązanie na wszelki wypadek – dzięki temu chociaż jeden stres nas ominie.

spot_img

Najnowsze wpisy

Jak suszarka z pompą ciepła może odmienić twoje życie domowe?

Witaj w świecie, gdzie codzienne obowiązki domowe nie muszą być uciążliwe, a nowoczesne technologie stają się naszymi sprzymierzeńcami w walce o więcej wolnego czasu...

Bostonka: czy to groźna choroba? Co powinieneś wiedzieć

Wczesne objawy bostonki – jak rozpoznać chorobę? Pierwsze sygnały, które mogą nasuwać podejrzenie bostonki, to pojawienie się charakterystycznych wykwitów w jamie ustnej. Te mogą się...

Jak skutecznie wyleczyć opryszczkę?

Czy masz dość walki z nieprzyjemnymi i bolesnymi opryszczkami? Nie martw się, istnieją skuteczne sposoby na wyleczenie tego problemu! Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak pozbyć się opryszczki raz na zawsze. Nie trać czasu na szukanie kolejnych metod - mamy dla Ciebie sprawdzone sposoby działające od zaraz! Zobacz sam/a!

Na czym polega SIBO – choroba, która atakuje układ pokarmowy?

Czy wiesz, że bakterie mogą być przyczyną poważnych problemów z układem pokarmowym? Poznaj SIBO - chorobę, która atakuje jelita i może wywołać wiele nieprzyjemnych objawów. Dowiedz się, jak rozpoznać i leczyć tę dolegliwość oraz jakie są jej potencjalne konsekwencje dla zdrowia. Przekonaj się, dlaczego warto zadbać o równowagę mikroflory jelitowej i unikać nadmiernego namnażania szkodliwych bakterii. Zapoznaj się z artykułem na temat SIBO już teraz!

Dieta genetyczna – o co z nią chodzi

Czy wiesz, że twoja dieta może być dostosowana do Twojego genotypu? Poznaj tajemnice diety genetycznej i dowiedz się, jakie produkty są dla Ciebie najkorzystniejsze. Odkryj nowy sposób na zdrowe odżywianie!
spot_img