Bezpieczne usuwanie zmarszczek – zabieg Profhilo®

Bezpieczne usuwanie zmarszczek – zabieg Profhilo®. Foto pixabay

Usuwanie zmarszczek, czyli Bioremodeling Profhilo® to nowoczesny zabieg do odmładzania skóry i całkowita nowość w świecie medycyny estetycznej. Wykorzystywany do niego preparat jest opatentowaną przez Instytut Farmaceutyczny IBSA molekułą młodości, która powoli i długotrwale uwalnia się z miejsca wstrzyknięcia i działa jak miliony sprężynek, które przywracają skórze utracone przez lata parametry. Zabieg nie zmienia rysów i nie powiększa objętości tkanek twarzy, a liftinguje skórę, wysmuklając rysy, i natychmiast nadaje skórze sprężystości.

Jak wygląda zabieg?

Specjalnie opracowana technika iniekcji BAP: Pięciu Punktów Bio – Estetycznych (ang: The Bio Aesthetic Points – przyp. red.) wymaga wstrzyknięcia niewielkich ilości preparatu jedynie w pięciu specjalnie wyselekcjonowanych anatomicznych punktach po obu stronach twarzy. Ta technika minimalizuje ryzyko uszkodzenia nerwów oraz podania materiału do dużych naczyń, a także maksymalizuje procesy dyfuzji w tkankach okolicy jarzmowej i policzków, wzdłuż linii żuchwy, okolicy przedusznej oraz brody. Znieczulenie podczas zabiegu nie jest wymagane.Lekarz precyzyjnie wyznacza na twarzy pacjenta punkty i powoli wstrzykuje preparat, co sprawia, że wstrzyknięcia są niemal bezbolesne. Dzięki temu zmniejsza się również prawdopodobieństwo powstania zasinienia i obrzęku w miejscach ukłuć igły. Po zabiegu pacjent może od razu wrócić do codziennych aktywności.

Efekty

Preparat nie tworzy grudek i nierówności mimo że jest wstrzykiwany przez lekarza jako bolus lub depozyt. Dyfunduje w obszarach skóry objętych ubytkiem tkanek, aby wypełnić je równomiernie w ciągu od 24 do 48 godzin. Aby efekty były jeszcze lepsze, możemy połączyć zabieg ze standardowymi miejscowymi wypełnieniami. Jakich korzyści możemy się spodziewać po zabiegu?

  • Wygładzenia zmarszczek bez efektu „nalania” twarzy
  • Zmniejszenia „chomiczków”
  • Przywrócenia utraconego konturu
  • Neutralizacji zwiotczenia skóry
  • Nadania skórze sprężystość

Rezultaty widać już po 2 sesjach (w 1 miesiąc). Stosowana w zabiegu Profhilo® technika wstrzykiwania pozwala na pełniejsze zatrzymanie procesu starzenia, maksymalizuje rezultaty, ogranicza niedogodności. Podanie preparatu wyraźnie zwiększa napięcie tkankowe i daje delikatny oraz naturalny efekt liftingu skóry. Efekty utrzymują się najczęściej około 1-1,5 roku. W celu dodatkowego wzmocnienia rezultatów istnieje możliwość wykonania 1-2 zabiegów przypominających rocznie.

Bezpieczne usuwanie zmarszczek – zabieg Profhilo®. Foto Beauty Derm

Czy to zabieg dla każdego?

O ewentualne przeciwwskazania oraz najlepszy czas na wykonanie zabiegu zapytaliśmy dr Beatę Kociembę – dermatolog, lekarza medycyny estetycznej i właścicielkę Europejskiego Instytutu Dermatologii Estetycznej, Laserowej i Kosmetyki Beauty Derm:

„Zabieg można wykonywać także w miesiącach o większym nasłonecznieniu, ale zaleca się wtedy stosowanie kremów z wysokim faktorem przeciwsłonecznym. Zabiegowi może poddać się każdy, kto boryka się z utratą jędrności skóry, opadającym owalem twarzy, a także zmarszczkami. Efektem jest ujędrnienie skóry, podniesienie owalu, likwidacja tzw. „chomików”, rewitalizacja skóry oraz korekta zmarszczek. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest ciąża i okres karmienia piersią, aktywna opryszczka, stosowanie leków przeciwzakrzepowych, infekcje bakteryjne i wirusowe, czy choroby nowotworowe.”

Jak to działa?

Preparat składa się z opatentowanych Stabilizowanych Kompleksów Hybrydowych L-HA, których działanie skutkuje uruchomieniem kaskady naprawczej skóry, oraz H-HA, które są głównym komponentem rusztowania skóry. Bioremodeling Profhilo® to nowa skuteczna metoda odmładzania wykonywana w gabinetach lekarskich przez wyszkolonych i certyfikowanych lekarzy.
Nie zawierający BDDE, PEG produkt jest pierwszym opatentowanym preparatem technologii hybrydowej usieciowanego termicznie kwasu hialuronowego (HA) wykorzystywanego do przywracania prawidłowego napięcia i jędrności skóry. Profhilo® ma unikalną strukturę i spoistość, które pozwalają preparatowi swobodnie dyfundować w tkance podskórnej i skórze właściwej. To sprawia, że jest idealny do leczenia trudnych anatomicznie obszarów skóry, które były wcześniej ciężkie do odbudowy. Kompleksy hybrydowe Profhilo® są cenną alternatywą dla chemicznie sieciowanych wypełniaczy HA, dzięki specyficznym właściwościom biofizycznym i niezwykłemu działaniu biologicznemu.

Hybrydowe rozwiązanie

Połączenie hybrydowe wyselekcjonowanych frakcji L-HA o stężeniu 32mg i H-HA o stężeniu 32mg daje bezpieczny produkt o celowanym działaniu remodelującym tkanki i najwyższym stężeniu preparatu – aż 64mg w jednej dawce. Brak zastosowania chemicznych sieciujących czynników powoduje, że Profhilo® nie wywołuje podrażnień i typowych stanów zapalnych, nie powiększa tkanek twarzy oraz nie zmienia rysów, oraz, co bardzo ważne, nie uczula.

Hybryda potrafi uruchomić jednoczesny wielopłaszczyznowy i szybki proces odmładzania i przywracania jędrności skóry fachowo nazywany wielopoziomowym, dynamicznym remodelingiem tkanek. Wyniki badań klinicznych potwierdzają zachodzenie procesów naprawczych i odmładzających skóry. Już po miesiącu od pierwszej iniekcji Profhilo® obserwujemy istotną poprawę wyniku FVLS (efekt biorewolumetryczny), a także ważne uregulowanie mikrowypukłości powierzchni skóry. Miesiąc po drugiej iniekcji preparatu obserwujemy istotne zmniejszenie wyniku WSRS (efekt przeciwzmarszczkowy) oraz znaczną redukcję wszystkich parametrów Profilometru (wskaźnik skuteczności wypełniającej). Bardzo ważnym wskaźnikiem jest istotne obniżenie parametrów Torsiometru wykazujące znaczny wzrost jędrności policzków (aktywność poprawiająca gęstość skóry). Zastosowanie Profhilo® powoduje również istotną poprawę głębokiego nawilżenia skóry, a także gwarantuje zawsze naturalne rezultaty zabiegu bez nadkorekcji i konieczności rozpuszczania hialuronidazą.

spot_img

Najnowsze wpisy

Jak suszarka z pompą ciepła może odmienić twoje życie domowe?

Witaj w świecie, gdzie codzienne obowiązki domowe nie muszą być uciążliwe, a nowoczesne technologie stają się naszymi sprzymierzeńcami w walce o więcej wolnego czasu...

Bostonka: czy to groźna choroba? Co powinieneś wiedzieć

Wczesne objawy bostonki – jak rozpoznać chorobę? Pierwsze sygnały, które mogą nasuwać podejrzenie bostonki, to pojawienie się charakterystycznych wykwitów w jamie ustnej. Te mogą się...

Jak skutecznie wyleczyć opryszczkę?

Czy masz dość walki z nieprzyjemnymi i bolesnymi opryszczkami? Nie martw się, istnieją skuteczne sposoby na wyleczenie tego problemu! Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak pozbyć się opryszczki raz na zawsze. Nie trać czasu na szukanie kolejnych metod - mamy dla Ciebie sprawdzone sposoby działające od zaraz! Zobacz sam/a!

Na czym polega SIBO – choroba, która atakuje układ pokarmowy?

Czy wiesz, że bakterie mogą być przyczyną poważnych problemów z układem pokarmowym? Poznaj SIBO - chorobę, która atakuje jelita i może wywołać wiele nieprzyjemnych objawów. Dowiedz się, jak rozpoznać i leczyć tę dolegliwość oraz jakie są jej potencjalne konsekwencje dla zdrowia. Przekonaj się, dlaczego warto zadbać o równowagę mikroflory jelitowej i unikać nadmiernego namnażania szkodliwych bakterii. Zapoznaj się z artykułem na temat SIBO już teraz!

Dieta genetyczna – o co z nią chodzi

Czy wiesz, że twoja dieta może być dostosowana do Twojego genotypu? Poznaj tajemnice diety genetycznej i dowiedz się, jakie produkty są dla Ciebie najkorzystniejsze. Odkryj nowy sposób na zdrowe odżywianie!
spot_img