Badanie piersi przez telefon

amazonkiBREAST TEST czyli „Zbadaj piersi przez telefon”

Mobilna aplikacja „Breast Test” to projekt firmy Roche realizowany we współpracy z Federacją Stowarzyszeń „Amazonki”, skierowany do wszystkich kobiet z zaproszeniem do właściwego i regularnego samobadania piersi. Program krok po kroku wyjaśnia, które obszary piersi należy badać, w jaki sposób, kiedy i na co szczególnie zwracać uwagę. Aplikacja na android będzie dostępna od 8 marca. Dzień Kobiet to świetna okazja aby zadbać o swoje zdrowie intymne.


Do samodzielnego badania piersi, nie potrzeba wiele – wystarczy kilka minut tylko dla siebie. Piersi należy badać dokładnie pomiędzy 7 a 10 dniem od rozpoczęcia miesiączki, a w przypadku jej braku należy wyznaczyć na to jeden dzień w miesiącu.
Aplikacja Breast Test, dostępna dla systemu android, pomaga niczym trener w wyrobieniu w sobie nawyku regularnej kontroli piersi. Badanie dotykowe trwa chwilę, a może uratować życie. W przypadku raka piersi wczesna diagnoza to szansa na całkowity powrót do zdrowia.

badanie_piersi_aplikacja

Osobisty „doradca”
Większość Pań może mieć wątpliwości jak prawidłowo przeprowadzić samobadanie. Dlatego też aplikacja w prosty sposób opisuje wszystkie czynności, informując, jakie obszary piersi należy zbadać i na co szczególnie zwrócić uwagę, np.: wszelkie zmiany w kolorze skóry, kształcie i rozmiarze piersi, wszelkie zmiany w wyglądzie brodawki.
Program przewiduje zamieszczanie notatek z obserwacji, wykonanie i zapisanie zdjęć, jak również ustawienie przypomnienia o kolejnym samobadaniu.

Pobierz BEZPŁATNĄ aplikację Breast Test ze sklepu Google Play i daj przykład innym kobietom badając się regularnie
[https://play.google.com/store/apps/details?id=com.positiva.breasttestapp].

Wkrótce aplikacja będzie dostępna również na iStore.

Niech Twój Dzień Kobiet trwa cały rok!
Pamiętaj: Samobadanie piersi pozwala na wykrycie guzów o wielkości przekraczającej 1 cm. Uniemożliwia wykrycie mniejszych zmian, znajdujących się w głębszych warstwach gruczołu piersiowego. Dlatego też niezbędne są regularne badania kontrolne: USG lub mammografia (w zależności od wieku kobiety).

Federacja Stowarzyszeń AMAZONKI

Federacja Stowarzyszeń AMAZONKI to największa organizacja kobieca w Polsce. Zrzesza 25 tysięcy kobiet z rakiem piersi, które działają w 200 klubach w całym kraju. Celem ruchu Amazonek jest dostarczanie kobietom chorym na raka piersi emocjonalnego i praktycznego wsparcia w powrocie do zdrowia, ułatwienie im podejmowania osobistych decyzji i znalezienia motywacji do walki o możliwie najlepszą jakość życia. Osiągnięcie powyższych celów jest możliwe dzięki prowadzeniu rehabilitacji psycho-fizycznej, organizowaniu warsztatów edukacyjnych dla pacjentek, szkoleń, konferencji, akcji promocyjnych i profilaktycznych oraz rozpowszechnianiu publikacji na temat raka. Z inicjatywy amazonek powstały unikalne media poświęcone rakowi piersi, m.in. portal amazonki.net oraz internetowe Radio Pozytyw. Działalność Federacji jest możliwa dzięki pracy wolontariuszy oraz współpracy z innymi organizacjami pozarządowymi, firmami, sponsorami indywidualnymi i ludźmi dobrej woli.
www.amazonkifederacja.pl t Dołącz do nas na Facebooku!