Badanie piersi przez telefon

amazonkiBREAST TEST czyli „Zbadaj piersi przez telefon”

Mobilna aplikacja „Breast Test” to projekt firmy Roche realizowany we współpracy z Federacją Stowarzyszeń „Amazonki”, skierowany do wszystkich kobiet z zaproszeniem do właściwego i regularnego samobadania piersi. Program krok po kroku wyjaśnia, które obszary piersi należy badać, w jaki sposób, kiedy i na co szczególnie zwracać uwagę. Aplikacja na android będzie dostępna od 8 marca. Dzień Kobiet to świetna okazja aby zadbać o swoje zdrowie intymne.


Do samodzielnego badania piersi, nie potrzeba wiele – wystarczy kilka minut tylko dla siebie. Piersi należy badać dokładnie pomiędzy 7 a 10 dniem od rozpoczęcia miesiączki, a w przypadku jej braku należy wyznaczyć na to jeden dzień w miesiącu.
Aplikacja Breast Test, dostępna dla systemu android, pomaga niczym trener w wyrobieniu w sobie nawyku regularnej kontroli piersi. Badanie dotykowe trwa chwilę, a może uratować życie. W przypadku raka piersi wczesna diagnoza to szansa na całkowity powrót do zdrowia.

badanie_piersi_aplikacja

Osobisty „doradca”
Większość Pań może mieć wątpliwości jak prawidłowo przeprowadzić samobadanie. Dlatego też aplikacja w prosty sposób opisuje wszystkie czynności, informując, jakie obszary piersi należy zbadać i na co szczególnie zwrócić uwagę, np.: wszelkie zmiany w kolorze skóry, kształcie i rozmiarze piersi, wszelkie zmiany w wyglądzie brodawki.
Program przewiduje zamieszczanie notatek z obserwacji, wykonanie i zapisanie zdjęć, jak również ustawienie przypomnienia o kolejnym samobadaniu.

Pobierz BEZPŁATNĄ aplikację Breast Test ze sklepu Google Play i daj przykład innym kobietom badając się regularnie
[https://play.google.com/store/apps/details?id=com.positiva.breasttestapp].

Wkrótce aplikacja będzie dostępna również na iStore.

Niech Twój Dzień Kobiet trwa cały rok!
Pamiętaj: Samobadanie piersi pozwala na wykrycie guzów o wielkości przekraczającej 1 cm. Uniemożliwia wykrycie mniejszych zmian, znajdujących się w głębszych warstwach gruczołu piersiowego. Dlatego też niezbędne są regularne badania kontrolne: USG lub mammografia (w zależności od wieku kobiety).

Federacja Stowarzyszeń AMAZONKI

Federacja Stowarzyszeń AMAZONKI to największa organizacja kobieca w Polsce. Zrzesza 25 tysięcy kobiet z rakiem piersi, które działają w 200 klubach w całym kraju. Celem ruchu Amazonek jest dostarczanie kobietom chorym na raka piersi emocjonalnego i praktycznego wsparcia w powrocie do zdrowia, ułatwienie im podejmowania osobistych decyzji i znalezienia motywacji do walki o możliwie najlepszą jakość życia. Osiągnięcie powyższych celów jest możliwe dzięki prowadzeniu rehabilitacji psycho-fizycznej, organizowaniu warsztatów edukacyjnych dla pacjentek, szkoleń, konferencji, akcji promocyjnych i profilaktycznych oraz rozpowszechnianiu publikacji na temat raka. Z inicjatywy amazonek powstały unikalne media poświęcone rakowi piersi, m.in. portal amazonki.net oraz internetowe Radio Pozytyw. Działalność Federacji jest możliwa dzięki pracy wolontariuszy oraz współpracy z innymi organizacjami pozarządowymi, firmami, sponsorami indywidualnymi i ludźmi dobrej woli.
www.amazonkifederacja.pl t Dołącz do nas na Facebooku!

spot_img

Najnowsze wpisy

Jak suszarka z pompą ciepła może odmienić twoje życie domowe?

Witaj w świecie, gdzie codzienne obowiązki domowe nie muszą być uciążliwe, a nowoczesne technologie stają się naszymi sprzymierzeńcami w walce o więcej wolnego czasu...

Bostonka: czy to groźna choroba? Co powinieneś wiedzieć

Wczesne objawy bostonki – jak rozpoznać chorobę? Pierwsze sygnały, które mogą nasuwać podejrzenie bostonki, to pojawienie się charakterystycznych wykwitów w jamie ustnej. Te mogą się...

Jak skutecznie wyleczyć opryszczkę?

Czy masz dość walki z nieprzyjemnymi i bolesnymi opryszczkami? Nie martw się, istnieją skuteczne sposoby na wyleczenie tego problemu! Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak pozbyć się opryszczki raz na zawsze. Nie trać czasu na szukanie kolejnych metod - mamy dla Ciebie sprawdzone sposoby działające od zaraz! Zobacz sam/a!

Na czym polega SIBO – choroba, która atakuje układ pokarmowy?

Czy wiesz, że bakterie mogą być przyczyną poważnych problemów z układem pokarmowym? Poznaj SIBO - chorobę, która atakuje jelita i może wywołać wiele nieprzyjemnych objawów. Dowiedz się, jak rozpoznać i leczyć tę dolegliwość oraz jakie są jej potencjalne konsekwencje dla zdrowia. Przekonaj się, dlaczego warto zadbać o równowagę mikroflory jelitowej i unikać nadmiernego namnażania szkodliwych bakterii. Zapoznaj się z artykułem na temat SIBO już teraz!

Dieta genetyczna – o co z nią chodzi

Czy wiesz, że twoja dieta może być dostosowana do Twojego genotypu? Poznaj tajemnice diety genetycznej i dowiedz się, jakie produkty są dla Ciebie najkorzystniejsze. Odkryj nowy sposób na zdrowe odżywianie!
spot_img