Badania profilaktyczne w Poradni z Apetytem na życie

Badania profilaktyczne w Poradni z Apetytem na życie
Badania profilaktyczne w Poradni z Apetytem na życie

Polskie Amazonki Ruch Społeczny wraz Lecznicą Onkologiczną – Onkolmed otwierają poradnię profilaktyczną w ramach kampanii „Apetyt na Życie”. Mieszkańcy stolicy będą mogli skorzystać z badań oraz konsultacji specjalistycznych w kierunku profilaktyki nowotworów. Wszystko po to, by zadbać o to, co w życiu najważniejsze – zdrowie.


Polskie Amazonki kontynuują kampanię prozdrowotną Apetyt na życie. Zgodnie z jej ideą, w Światowy Dzień Walki z Rakiem otwarte zostały pierwsze gabinety specjalistyczne, w których warszawiacy mogą skorzystać z badań i porad specjalistów.
Ze względu na ciepłe przyjęcie i ogromne zainteresowanie, postanowiłyśmy pójść o krok dalej i rozbudować projekt. Wraz z Lecznicą Onkologiczną – Onkolmed otwieramy Poradnię z Apetytem na życie. Poszerzamy ofertę dostępnych badań i grono lekarzy specjalistów– mówi Elżbieta Kozik, Prezes Ruchu Społecznego Polskie Amazonki.
Poradnia z Apetytem na życie działa w ramach Lecznicy Onkologicznej – Onkolmed. W związku z tym wszystkich chętnych zapraszamy na ulicę Nowourysnowską 139L w Warszawie, gdzie mieści się nasza Lecznica – mówi Elżbieta Wasilewska, dyrektor Lecznicy Onkologicznej – Onkolmed.
Poradnia działać będzie w systemie cegiełkowym. Każda osoba, która skorzysta z badań zostanie poproszona o wpłacenie 20 złotych, które zostaną przekazane na ufundowanie kolejnych badań dla pozostałych chętnych.

Ze względu na ogromne zainteresowanie badaniami, postanowiliśmy uruchomić cegiełkowy system finansowania kolejnych wizyt. Z całego serca chcemy zapewnić badania wszystkim chętnym, dlatego prosimy o wsparcie osoby, które już z nich skorzystały – tłumaczy Elżbieta Kozik.

W Poradni z Apetytem na życie można skorzystać z wizyty w:
Gabinecie ginekologicznym
– USG piersi w każdy czwartek 13:50 – 14:50
– USG narządów rodnych w każdy poniedziałek 16:00 – 17:00
Gabinecie dermatologicznym
– konsultacje pod kątem profilaktyki czerniaka w każdy piątek 17:00 – 19:00
Gabinecie chorób zakaźnych
– konsultacje pod kątem profilaktyki wirusa HCV w pierwszy czwartek miesiąca 17:00 – 19:00
Zapraszamy do rejestracji pod numerem tel. 22 643 45 03.

Wraz z Poradnią Genetyczną Genomed uruchomiona została także infolinia, gdzie pod numerem telefonu 516 156 891, można odbyć telefoniczne konsultacje genetyczne w każdą trzecią środę miesiąca od godz. 17:00 do 18:00.

Amazonki od lat działają na rzecz profilaktyki. Od zeszłego roku prowadzimy kampanię Apetyt na życie. Edukacja to pierwszy krok do walki o zdrowie. W naszym przekonaniu kolejnym kluczowym zadaniem jest zapewnienie lepszego dostępu do badań profilaktycznych. Dzięki badaniom sprawdzamy stan naszego zdrowia i dajemy sobie szansę na szybką reakcję, jeśli zajdzie taka potrzeba. Dosyć gadania czas na badania! – zaznacza Elżbieta Kozik.

Sprawdź i ciesz się życiem!
W Polsce z roku na rok rośnie liczba zachorowań na nowotwory. Wzbogaca się także wiedza Polaków, którzy coraz bardziej świadomie korzystają z profilaktyki. Dlaczego?
USG piersi to skuteczny sposób wykrywania nawet najdrobniejszych zmian w tkance piersi oraz węzłach chłonnych. Powinno być uzupełnieniem comiesięcznej manualnej kontroli wykonywanej przez kobiety kilka dni po zakończeniu miesiączki. USG piersi to nieinwazyjne badanie. Najlepiej wykonać je w pierwszej fazie cyklu, czyli do 10 dni po miesiączce. Badanie powinno być wykonywane raz w roku.
USG narządów rodnych tak jak ultrasonograficzne badanie piersi jest nieinwazyjne. Pozwala ocenić budowę oraz wykryć wszelkie zmiany zachodzące w narządach rodnych. Badanie to raz w roku powinna wykonać każda kobieta, która rozpoczęła życie seksualne. Dzień cyklu nie jest w tym przypadku istotny. Należy pamiętać, że zmiany powstałe w narządach rodnych przez długi czas nie dają odczuwalnych symptomów, co jest szczególnie groźne w przypadku rozwoju nowotworów.

Badania znamion w kierunku profilaktyki czerniaka, bardzo skutecznie mogą uchronić przez agresywnym nowotworem skóry. Czerniak może rozwinąć się u każdego, jednak Polacy ze względu na jasna karnację są w grupie ryzyka. Proste badanie polegające na obejrzeniu istniejących znamion w powiększeniu, pozwala zdecydować, które z nich mogą być niebezpiecznie i które należy usunąć, tak by zmniejszyć ryzyko choroby.

Konsultacje pod kątem profilaktyki wirusa HCV budują świadomość na temat jednego z głównych powodów zapalenia wątroby typu C (wzw C). WZW C jest główną przyczyną jednego z najbardziej złośliwych nowotworów – raka wątrobowokomórkowego (HCC).
Szczególną troskę o regularne wykonywanie badań profilaktycznych powinny podjąć osoby obciążone genetycznie, lub znajdujące się w grupie podwyższonego ryzyka. Szczegółowe informacje na temat badań dostępne są na stronie www.ruchspołeczny.org.pl oraz www.onkolmed.pl .
***
Organizator:
Polskie Amazonki Ruch Społeczny. Polskie Amazonki Ruch Społeczny to organizacja non profit, której celem jest działalność na rzecz chorych na raka oraz szerzenie profilaktyki onkologicznej. PARS jest szeroką platformą dialogu społecznego i współpracy międzyludzkiej. Więcej informacji www.ruchspoleczny.org.pl.

Onkolmed jest lecznicą onkologiczną, która w oparciu o starannie dobrany zespół specjalistów, wykwalifikowany personel pomocniczy oraz dostęp do nowoczesnej aparatury diagnostycznej świadczy usługi medyczne pacjentom z chorobami nowotworowymi, neurologicznymi i endokrynologicznymi. Więcej informacji www.onkolmed.pl .

Kontakt prasowy:
Agnieszka Bemowska, kom. 664 43 43 34, E-mail: a.bemowska@konkretpr.pl

spot_img

Najnowsze wpisy

Jak suszarka z pompą ciepła może odmienić twoje życie domowe?

Witaj w świecie, gdzie codzienne obowiązki domowe nie muszą być uciążliwe, a nowoczesne technologie stają się naszymi sprzymierzeńcami w walce o więcej wolnego czasu...

Bostonka: czy to groźna choroba? Co powinieneś wiedzieć

Wczesne objawy bostonki – jak rozpoznać chorobę? Pierwsze sygnały, które mogą nasuwać podejrzenie bostonki, to pojawienie się charakterystycznych wykwitów w jamie ustnej. Te mogą się...

Jak skutecznie wyleczyć opryszczkę?

Czy masz dość walki z nieprzyjemnymi i bolesnymi opryszczkami? Nie martw się, istnieją skuteczne sposoby na wyleczenie tego problemu! Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak pozbyć się opryszczki raz na zawsze. Nie trać czasu na szukanie kolejnych metod - mamy dla Ciebie sprawdzone sposoby działające od zaraz! Zobacz sam/a!

Na czym polega SIBO – choroba, która atakuje układ pokarmowy?

Czy wiesz, że bakterie mogą być przyczyną poważnych problemów z układem pokarmowym? Poznaj SIBO - chorobę, która atakuje jelita i może wywołać wiele nieprzyjemnych objawów. Dowiedz się, jak rozpoznać i leczyć tę dolegliwość oraz jakie są jej potencjalne konsekwencje dla zdrowia. Przekonaj się, dlaczego warto zadbać o równowagę mikroflory jelitowej i unikać nadmiernego namnażania szkodliwych bakterii. Zapoznaj się z artykułem na temat SIBO już teraz!

Dieta genetyczna – o co z nią chodzi

Czy wiesz, że twoja dieta może być dostosowana do Twojego genotypu? Poznaj tajemnice diety genetycznej i dowiedz się, jakie produkty są dla Ciebie najkorzystniejsze. Odkryj nowy sposób na zdrowe odżywianie!
spot_img