Alergiczne choroby oczu

krople do oczu

Szacuje się, że ok. 15-25% osób na świecie cierpi na choroby alergiczne oczu. Alergię spojówek stwierdza się nawet u 96% chorych na sezonowy alergiczny nieżyt nosa. Dolegliwość ta w istotny sposób wpływa na obniżenie jakości życia,. Co więcej, u osób z tego rodzaju alergią, objawy choroby w większym stopniu mogą negatywnie wpływać na codzienne funkcjonowanie niż w przypadku pacjentów z cukrzycą lub nadciśnieniem.

Z myślą o pacjentach, którzy cierpią na swędzenie, pieczenie czy łzawienie oczu z powodu alergii, został stworzony lek Alleoptical®. Łagodzi on objawy i leczy alergie oczne u dorosłych i dzieci. Oko jest jednym z najmniej chronionych organów naszego ciała. Nie posiada istotnych barier, które utrudniałyby dotarcie alergenów do jego powierzchni. Nie oznacza to jednak, że nie umie się bronić. W obrębie narządu wzroku znajduje się wiele komórek (tzw. tucznych) gotowych do odpowiedzi na alergen, a większość tych reakcji przebiega w spojówce. Objawy wspomniane wcześniej świadczą o tym, że oko walczy z niechcianym czynnikiem zewnętrznym.

Czy mam alergię oczną?

Podstawowym objawem zawsze jest świąd. Bez niego nie ma alergii ocznej. Kolejnymi częstymi dolegliwościami są pieczenie, zaczerwienienie, uczucie piasku pod powiekami i łzawienie. Warto też zwracać uwagę na to, czy dane objawy pojawiają się sezonowo lub nawracają w danych okolicznościach. Prawdopodobieństwo wystąpienia alergii ocznej jest też większe wtedy, gdy doświadczamy już jakiejś choroby alergicznej lub ma ją ktoś z rodziny. Dokładną diagnozę może postawić lekarz dzięki testom skórnym, płatkowym i oznaczeniu IgE w surowicy krwi. Po pomoc można zgłosić się zarówno do alergologa jak i okulisty.

Dlaczego krople są potrzebne w alergii?

Alergia wziewna to atak alergenów poprzez nos i oczy na całe ciało. Jej leczenie w dużej mierze opiera się na stosowaniu doustnych leków antyhistaminowych. Jednak w przypadku oczu wykazano, że nasilone objawy lepiej i szybciej opanowują preparaty miejscowe. Dlatego do dostępnego dotychczas leku bez recepty Allegra® na objawowe sezonowe alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa dołączają krople do oczu Alleoptical® (również lek bez recepty). Krople stosuje się w celu łagodzenia objawów oraz leczenia alergii ocznych u dorosłych i dzieci – zarówno całorocznego (wywołanego np. przez sierść kota, roztocza), jak i sezonowego alergicznego zapalenia spojówek lub kataru siennego (powstałego w wyniku występowania różnego rodzaju pyłków).


Substancja czynna zawarta w leku Alleoptical®, czyli kromoglikan sodu, hamuje uwalnianie w oczach naturalnych substancji, które mogą prowadzić do reakcji alergicznej, czyli działa na mechanizm objawów.
Preparat nie zawiera konserwantów. Może być stosowany u dzieci i dorosłych6.
Sugerowana cena detaliczna leku Alleoptiacal®: 13,99 zł/10×0,3 ml.

spot_img

Najnowsze wpisy

Jak suszarka z pompą ciepła może odmienić twoje życie domowe?

Witaj w świecie, gdzie codzienne obowiązki domowe nie muszą być uciążliwe, a nowoczesne technologie stają się naszymi sprzymierzeńcami w walce o więcej wolnego czasu...

Bostonka: czy to groźna choroba? Co powinieneś wiedzieć

Wczesne objawy bostonki – jak rozpoznać chorobę? Pierwsze sygnały, które mogą nasuwać podejrzenie bostonki, to pojawienie się charakterystycznych wykwitów w jamie ustnej. Te mogą się...

Jak skutecznie wyleczyć opryszczkę?

Czy masz dość walki z nieprzyjemnymi i bolesnymi opryszczkami? Nie martw się, istnieją skuteczne sposoby na wyleczenie tego problemu! Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak pozbyć się opryszczki raz na zawsze. Nie trać czasu na szukanie kolejnych metod - mamy dla Ciebie sprawdzone sposoby działające od zaraz! Zobacz sam/a!

Na czym polega SIBO – choroba, która atakuje układ pokarmowy?

Czy wiesz, że bakterie mogą być przyczyną poważnych problemów z układem pokarmowym? Poznaj SIBO - chorobę, która atakuje jelita i może wywołać wiele nieprzyjemnych objawów. Dowiedz się, jak rozpoznać i leczyć tę dolegliwość oraz jakie są jej potencjalne konsekwencje dla zdrowia. Przekonaj się, dlaczego warto zadbać o równowagę mikroflory jelitowej i unikać nadmiernego namnażania szkodliwych bakterii. Zapoznaj się z artykułem na temat SIBO już teraz!

Dieta genetyczna – o co z nią chodzi

Czy wiesz, że twoja dieta może być dostosowana do Twojego genotypu? Poznaj tajemnice diety genetycznej i dowiedz się, jakie produkty są dla Ciebie najkorzystniejsze. Odkryj nowy sposób na zdrowe odżywianie!
spot_img