Aby w układzie nerwowym nie zrobiło się… NERWOWO!

Aby w układzie nerwowym nie zrobiło się… NERWOWO! Foto. Pixabay

Układ nerwowy człowieka można przyrównać do niezwykle precyzyjnego układu elektronicznego o tak złożonym stopniu skomplikowania, jakiego człowiek nigdy jeszcze nie stworzył i bardzo długo nie  stworzy. Posiada wiele wyodrębnionych podzespołów, odpowiadających za prawidłową pracę wszystkich organów i przesyłających informacje pomiędzy nimi a mózgiem. Układ nerwowy, jak każda inna część organizmu, potrzebuje zasilania. Jakość tego zasilania jest bardzo istotna. Choroby układu nerwowego są niezwykle groźne, a ich leczenie bardzo często ogranicza się do łagodzenia objawów. Migreny oraz wszelkiego typu porażenia, to tylko wierzchołek góry lodowej, a lista jest bardzo obszerna. Dlatego zdecydowanie korzystniej jest zapobiegać i dbać o to, by w diecie nie brakowało najważniejszych substancji, takich jak: magnez, witamina B6 czy niacyna. Natomiast związkami, które szczególnie korzystnie wpływają na pracę układu nerwowego są bakozydy z grupy saponin. Bakozydy nie tylko poprawiają pamięć i koncentrację, ale także stwierdzono ich korzystne działanie w takich chorobach, jak ADHD, padaczka czy w rekonwalescencji po udarze mózgu. Rośliną szczególnie bogatą w bakozydy jest bakopa drobnolistna. Marka Aliness wprowadziła na rynek trzy nowe suplementy diety, stanowiące idealną kompozycję składników wspomagających funkcjonowanie układu nerwowego:

Jabłczan magnezu 140 mg z B6 (P-5-P)

Aby w układzie nerwowym nie zrobiło się… NERWOWO!

Niacyna, Amid kwasu nikotynowego 500 mg

Aby w układzie nerwowym nie zrobiło się… NERWOWO!

Bacopa monnieri extract 50%, 500 mg

Aby w układzie nerwowym nie zrobiło się… NERWOWO!

 

spot_img

Najnowsze wpisy

Jak suszarka z pompą ciepła może odmienić twoje życie domowe?

Witaj w świecie, gdzie codzienne obowiązki domowe nie muszą być uciążliwe, a nowoczesne technologie stają się naszymi sprzymierzeńcami w walce o więcej wolnego czasu...

Bostonka: czy to groźna choroba? Co powinieneś wiedzieć

Wczesne objawy bostonki – jak rozpoznać chorobę? Pierwsze sygnały, które mogą nasuwać podejrzenie bostonki, to pojawienie się charakterystycznych wykwitów w jamie ustnej. Te mogą się...

Jak skutecznie wyleczyć opryszczkę?

Czy masz dość walki z nieprzyjemnymi i bolesnymi opryszczkami? Nie martw się, istnieją skuteczne sposoby na wyleczenie tego problemu! Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak pozbyć się opryszczki raz na zawsze. Nie trać czasu na szukanie kolejnych metod - mamy dla Ciebie sprawdzone sposoby działające od zaraz! Zobacz sam/a!

Na czym polega SIBO – choroba, która atakuje układ pokarmowy?

Czy wiesz, że bakterie mogą być przyczyną poważnych problemów z układem pokarmowym? Poznaj SIBO - chorobę, która atakuje jelita i może wywołać wiele nieprzyjemnych objawów. Dowiedz się, jak rozpoznać i leczyć tę dolegliwość oraz jakie są jej potencjalne konsekwencje dla zdrowia. Przekonaj się, dlaczego warto zadbać o równowagę mikroflory jelitowej i unikać nadmiernego namnażania szkodliwych bakterii. Zapoznaj się z artykułem na temat SIBO już teraz!

Dieta genetyczna – o co z nią chodzi

Czy wiesz, że twoja dieta może być dostosowana do Twojego genotypu? Poznaj tajemnice diety genetycznej i dowiedz się, jakie produkty są dla Ciebie najkorzystniejsze. Odkryj nowy sposób na zdrowe odżywianie!
spot_img