Choroba, naturalny poród, wady anatomiczne, a nawet upływ czasu – z tych powodów panie poddają się zabiegom chirurgicznym okolic intymnych. Ginekologia plastyczna nie tylko pomaga poprawić ich wygląd, ale również sprawia, że możliwe jest codzienne funkcjonowanie bez bólu, a komfort współżycia zwiększa się.
1. Labioplastyka
2. Ginekologia plastyczna błony dziewiczej
3. Plastyka pochwy
Popularność zabiegów ginekologii plastycznej wciąż rośnie, a nowe metody ich wykonywania sprawiają, że korzysta z nich coraz więcej kobiet. Panie często wybierają korektę warg sromowych, odtworzenie lub nacięcie błony dziewiczej, a także plastykę pochwy.
Labioplastyka
Korekta warg sromowych nazywa się labioplastyką. To zabieg chirurgiczny, inwazyjny, jednak wykazuje się bardzo dużą skutecznością. Panie cierpiące z powodu przerostu warg sromowych odczuwają liczne dolegliwości bólowe i trudności w wykonywaniu niektórych aktywności fizycznych, w tym w prowadzeniu satysfakcjonującego życia seksualnego. Ginekologia plastyczna rozróżnia dwa rodzaje labioplastyki:
- warg sromowych mniejszych – labiominoroplastyka,
- warg sromowych większych – labiomajoroplastyka.
- Oba zabiegi można wykonać w klinice https://medifem.pl/.
Ginekologia plastyczna błony dziewiczej
Hymenoplastyka, czyli odtwarzanie błony dziewiczej, i hymentomia, czyli jej nacinanie, to dwa bardzo popularne zabiegi. Pierwszy z nich wykonuje się głównie z powodów religijnych lub kiedy kobieta chce przeżyć swój pierwszy raz ponownie z innym mężczyzną. Na drugi zabieg decydują się panie, u których przerwanie błony dziewiczej w sposób naturalny podczas stosunku seksualnego jest niemożliwe lub bardzo bolesne. W trakcie zabiegu błona nacinana jest laserowo, umożliwiając tym samym pełną penetrację pochwy.
Plastyka pochwy
Plastyka pochwy, czyli waginoplastyka, to jeden z najpopularniejszych zabiegów, wykonywanych często u pań po kilku porodach siłami natury oraz tych, u których upływ czasu pozostawił widoczne ślady w postaci zmiany napięcia pochwy. Rozluźnienie tego narządu nie tylko obniża komfort i przyjemność ze współżycia, ale może również prowadzić do licznych dolegliwości w sferze intymnej, np. infekcji, a nawet wypadania pochwy. Plastykę pochwy stosuje się również w przypadku wrodzonego niedorozwoju lub braku macicy i pochwy, a także u pań po operacjach ginekologicznych. Waginoplastyka należy do zabiegów chirurgicznych, inwazyjnych, dlatego często jej wykonanie poprzedzone jest innymi zabiegami, mniej inwazyjnymi, które również mogą doprowadzić do zniwelowania niepokojących objawów.