Niemowlę i czyste powietrze w domu

Pojawienie się na świecie nowego członka rodziny często wywraca nasze życie do góry nogami. Nie jesteśmy już odpowiedzialni wyłącznie za siebie, ale również za swojego dziecko. Dlatego też każdy rodzic powinien zapewnić swojemu maluszkowi jak najlepsze warunki do rozwoju. A czyste powietrze to zdrowy maluch. Choć wydaje się, że powietrze w domu jest znacznie bardziej jakościowe niż to na zewnątrz, możemy się grubo pomylić. Powietrze w mieszkaniu może być równie szkodliwe jak to na zewnątrz, dlatego warto wiedzieć, jak dbać o jakość powietrza w
domu, w którym pojawia się noworodek.

Pokój dziecięcy – regularne wietrzenie

Obecność niemowlęcia w domu powoduje pewien paraliż, który trzeba sukcesywnie zwalczać. Chcąc odizolować dziecko od smogu znajdującego się w powietrzu na zewnątrz, rezygnujemy z regularnego wietrzenia pokoju dziecięcego. Jednak nieświadomie popełniamy bardzo prosty błąd. Dobrze jest wywietrzyć pokój kilka razy dziennie po kilka lub kilkanaście minut. Cyrkulacja powietrza w mieszkaniu poprawi jakość powietrza oraz przyczyni się do zoptymalizowania zawartości wilgoci. Można postawić również na domowy oczyszczacz powietrza, którego umieszczenie w pokoju dziecięcym może okazać się zbawienne.

Suche, zanieczyszczone powietrze a niemowlę

Problem przesuszonego powietrza w domu dotyka wielu z nas. Często zastanawiamy się nad skutecznymi sposobami na nawilżone i czyste powietrze w mieszkaniu. A suche powietrze może przyczyniać się do wysuszenia błony śluzowej gardła czy noska. Jest to szczególnie prawdopodobne u niemowlaka, u którego nietrudno o podrażnienia nie tylko śluzówki, ale i skóry czy spojówek. Zanieczyszczenia w powietrzu czyhające na naszego bobasa, takie jak grzyby, pleśń czy roztocza, również powinny zostać unicestwione. A dogodne warunki dla rozwoju drobnoustrojów to nadmiar wilgoci, dlatego ważne jest zachowanie odpowiedniego balansu.

Jak zadbać o czyste powietrze w domu z niemowlakiem?

Dobra jakość powietrza w domu to korzyść nie tylko dla noworodka, ale dla każdego członka rodziny. Wystarczy wprowadzić kilka modyfikacji do codziennego harmonogramu. Oprócz regularnego wietrzenia mieszkania, warto regularnie ścierać kurze i odkurzać dywany. Kompleksowe działanie zapewni nam oczyszczacz powietrza SHARP, który jednocześnie pozwala nam zachować optymalny poziom nawilżenia powietrza. Urządzenie 2w1 to posiada 6 czujników, dzięki którym powietrze staje się nieporównywalnie bardziej czyste i nawilżone. Oczyszczacze marki SHARP dodatkowo są wyposażone w technologię Plasmacluster, która przyczynia się do usuwania z powietrza wirusów, bakterii czy innych mikroorganizmów przy pomocy jonizacji. Urządzenie idealnie dla rodziców, którzy chcą zapewnić swojemu dziecku zdrowe i szczęśliwe dzieciństwo.