Metody wybielania zębów – którą wybrać?

Metody wybielania zębów – którą wybrać. Foto Pixabay Geralt

Podczas wyboru metody wybielania warto wziąć pod uwagę trzy kryteria: koszt, szybkość wybielenia oraz pożądane efekty. Zanim podejmiesz decyzję, odpowiedz sobie na pytania, jaki budżet chcesz przeznaczyć, ile czasu możesz poświęcić na upiększenie uśmiechu oraz jak trwałe mają być efekty rozjaśnienia zębów.

Wybielanie u stomatologa

Do wyboru są dwa warianty: nieco tańsza metoda nakładkowa oraz wybielanie lampą.

Zabieg wybielania nakładkowego wykonujesz sama w domu, jednak cały proces jest dość pracochłonny – najpierw musisz odbyć dwie wizyty w celu wykonania i dopasowania nakładek. Wybielanie trwa około 2 tygodni i musisz się liczyć z tym, że każdą noc spędzisz z nakładkami na zębach. Efekty są zadowalające, a bielszy uśmiech zostanie z Tobą nawet na kilka lat. Koszt to około 400-800 zł. Co ważne, przed wykonaniem odlewu szczęki na nakładki, warto wcześniej pozbyć się kamienia nazębnego. Tylko wtedy będzie można mieć pewność, że wykonany odlew pokrył całą powierzchnię zębów.

Wybielanie lampą jest najskuteczniejszą, ale również najdroższą metodą. W tym wypadku warto zaplanować budżet w wysokości nawet kilku tysięcy zł za zabieg! Efekty są jednak niemal natychmiastowe. Polega ona na tym, że stomatolog nakłada na zęby żel wybielający, który następnie jest aktywowany za pomocą światła emitowanego przez lampę, np. Beyond. Kuracja usuwa silne przebarwienia zarówno na powierzchni zębów, jak i wewnątrz zębiny. Cały zabieg trwa niecałą godzinę, jest jednorazowy i całkowicie bezpieczny. Już po 45 minutach można się cieszyć o wiele bielszymi zębami, wybielonymi o nawet 8 odcieni.

Wybielanie w domu

Jest to najtańsza forma wybielania zębów. Możesz wybrać między wybielaniem z wykorzystaniem naturalnych składników albo preparatów dostępnych w drogeriach. Pierwsza opcja to sposób najtańszy, ale również najmniej efektywny.

Cytryna, soda oczyszczona, jak i węgiel – te produkty pomogą Ci wybielić zęby. Efekt będzie subtelny oraz niestety krótkotrwały. Uważaj, ponieważ kwasy zawarte w cytrynie mogą uszkodzić szkliwo!

Najpopularniejszą metodą wybielania zębów jest użycie produktów drogeryjnych. Preparaty te są naprawdę tanie (od 20 do 100 zł) oraz działają relatywnie szybko. Najchętniej wybierane produkty to paski, systemy wybielające. Kuracja paskami trwa zwykle od 5 do 7 dni, natomiast systemem 7 dni. W obu przypadkach można się spodziewać widocznych efektów wybielania od 2 do 4 odcieni, ale warto również wspomagać sam proces wybielania tzw. białą dietą oraz pastą wybielającą, podtrzymującą samą kurację, jak również późniejsze efekty. Warto pamiętać o przestrzeganiu instrukcji na opakowaniu. Jeśli są jakieś wyraźne przeciwskazania jak np. ciąża – odłóż wybielanie na inny termin i co najważniejsze – nie noś produktu na zębach dłużej, niż zaleca producent.

Wszystkie wyżej opisane produkty ma w swojej ofercie marka Rapid White, dostępna w  sieci drogerii Rossmann na terenie całej Polski.

Paski wybielające Rapid White:
 ultracienkie, elastyczne i przezroczyste paski rozjaśniają
zęby
 usuwają przebarwienia
 gwarantują wyraźnie wybielenie już po 5 dniach użycia
 nie zawierają nadtlenku wodoru
 mają łagodny miętowy smak
 rekomendowana cena: 72,99 zł
 dostępność: Rossmann

Metody wybielania zębów – którą wybrać.

System wybielający Rapid White:
 produkt inspirowany metodami rozjaśniania zębów
stosowanymi w profesjonalnych gabinetach
stomatologicznych
 preparat wzbogacono dodatkowo o wybielającą pastę do
zębów z opatentowaną aktywną formułą
 rozjaśnia o maksymalnie 4 odcienie w ciągu 7dniowej
kuracji
 cena: 65,99 zł
 dostępność: Rossmann

Metody wybielania zębów – którą wybrać.