Choroby
Świadomość Polaków na temat NAFLD jest na zatrważająco niskim poziomie. O tym schorzeniu, które nieprawidłowo leczone może u niektórych pacjentów prowadzić nawet do rozwoju zwłóknienia, marskości lub raka wątrobowokomórkowego nie słyszała większość respondentów.
Coraz krótsze dni i mniej słońca zwykle wprawiają w gorszy nastrój. Dodatkowo, w tym sezonie na naszą psychikę mogą niekorzystnie działać też takie czynniki, jak strach wywołany pandemią koronawirusa czy zalecenia dotyczące pozostania w domu i ograniczenia spotkań. O tym, jak wspomagać swoje zdrowie psychiczne jesienią mówi Mateusz Kempiński, psycholog z Centrum Medycznego CMP.
XXI wiek pełen jest presji, jak i ciągłych wymogów, które niejednokrotnie sami na siebie narzucamy. Taki stan rzeczy bardzo szybko może poprowadzić nas ku uzależnieniom zarówno chemicznym, jak i behawioralnym, gdzie szukamy oderwania od rzeczywistości i spokoju. Jest to droga, z której należy zejść najszybciej jak to tylko możliwe, w czym pomoże nam leczenie uzależnień… […]
Istnieje wiele chorób genetycznych, które występują u dzieci. Część z tych zaburzeń ma związek z błędami w pojedynczych genach, natomiast inne są powiązane z mutacjami chromosomów lub innymi przyczynami. Należy zaznaczyć, że nie wszystkie choroby genetyczne dają objawy od razu po narodzinach.
Wśród problemów z układem trawiennym najbardziej znanymi są wrzody i polipy dotykające zarówno jelito grube, dwunastnicę i żołądek. W jaki sposób powstają i dlaczego są groźne dla naszego zdrowia?
29 września odbyła się Doroczna Debata Ekspertów Flu Forum, podczas której została podkreślona istota zwiększenia poziomu wyszczepialności społeczeństwa w sezonie grypowym 2020/2021, a także rolę pracowników ochrony zdrowia w poszerzaniu dostępności do szczepień.
28 czerwca obchodzony jest Światowy Dzień Fenyloketonurii – to dobra okazja, by dowiedzieć się, czym jest PKU i poznać tych, dla których choroba na całe życie stanowi siłę napędową do realizacji pasji i życiowych celów, nie przeszkodę.
Dokucza Ci alergia, a zatkany nos utrudnia codzienne funkcjonowanie? Z objawami zdiagnozowanego przez lekarza sezonowego alergicznego kataru siennego poradzisz sobie dzięki zastosowaniu Momester Nasal.
Choroba, naturalny poród, wady anatomiczne, a nawet upływ czasu – z tych powodów panie poddają się zabiegom chirurgicznym okolic intymnych. Ginekologia plastyczna nie tylko pomaga poprawić ich wygląd, ale również sprawia, że możliwe jest codzienne funkcjonowanie bez bólu, a komfort współżycia zwiększa się.
Ultrasonografia endoskopowa (EUS) jest badaniem przewodu pokarmowego. Obejmuje ocenę zarówno ultrasonograficzną, jak i endoskopową. Umożliwia obrazowanie ścian przewodu pokarmowego, a także narządów przylegających.
- 1 of 9
- 1
- 2
- 3
- …
- 9
- Następne »